Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
AM6 opinie
Autor Wiadomość
lincoln_88 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 258
Imię: Michał
Skąd: Pilawa
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #13
RE: AM6 opinie
Mam Rieju RR 50. 100% seria. 14k przebiegu i mnóstwo w terenie. Jeżdżę nim praktycznie wszędzie (żwirownie, błoto itd.) i nie mam żadnych zastrzeżeń. Biegi chodzą płynnie, bardzo dobrze reaguje na manetkę gazu. Ale uwaga: Jeśli ktoś się bawi w tuningi i zakłada np sam cylinder 80 czy ingeruje cokolwiek w silnik skraca jego żywotność dobre 3x. W tym silniku po jakiś 7-8 tys takiej jazdy na 75% trzeba wymienić łożyska na wale. Nie wolno strzelać ze sprzęgła, bo w koszu sprzęgłowym robią się rowki wyrobione przez tarcze i potem jak wrzucisz bieg i wciśniesz sprzęgło to Ci będzie ciągnąć, więc warto zwracać na to uwagę. Ja mam przełożenie "na moc" (11/54, a seria ma 12/52 lub 12/48) i jadę 75 i to jest max. Zbiera się bdb. Gdy przednią miałem 13 to leciał mi 90, więc łatwo można to zmieniać. Jak nikt się przy silniku nie bawił powinien przy mocniejszym kopnięciu odpalać z 2-3 ząbków. Jedyna wada wg mnie to to, że w cylindrze jest czujnik temperatury (bynajmniej w enduro) i jak na niego woda chlapnie to moto może zgasnąć. Ogólnie nie mam najmniejszych zastrzeżeń do tego silnika i jego awaryjności. Części mogą być nawet chińskie, a i tak dobrze dają radę. Największy problem jest z drobiazgami, bo rzeczy typu jak ślimak czy nawet głupi kawałek plastiku osłaniający łańcuch kosztuje 50 zł. Nigdy mi się nie grzał nawet przy katowaniu przez 2h. Kwestia tylko czystej chłodnicy. Ale co do spalania jak piszą się zgodzę. Potrafi palić raz 7l, a raz i 3. Nie wiem od czego to jest zależne. Przy spokojnej jeździe (do 60) to mi 4 brał. I trzeba uważać jeszcze na pompę wody, bo lubi padać i się miesza woda z olejem. Jeszcze co do tuningu, to i owszem, można go łatwo i dobrze przerobić, ale to są kwoty rzędu 2k pln, aczkolwiek moc będzie znacznie odczuwalna. I nie wolno wierzyć, że przy założeniu sportowego wydechu prędkość wzrośnie o 20 km/h (przy serii)-miałem i moooże jechałem 80 . Jak jakieś konkretne pytania to chętnie odpowiem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2014 23:33:53 przez lincoln_88.)
17-02-2014 23:26:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
AM6 opinie - miki1999 - 17-02-2014, 22:15:54
RE: AM6 opinie - rpd - 17-02-2014, 22:22:31
RE: AM6 opinie - Wojtek3362 - 17-02-2014, 22:24:50
RE: AM6 opinie - Damian4570 - 17-02-2014, 22:25:51
RE: AM6 opinie - krzysiu1505 - 17-02-2014, 22:28:44
RE: AM6 opinie - miki1999 - 17-02-2014, 22:30:03
RE: AM6 opinie - skalpel155 - 17-02-2014, 22:31:40
RE: AM6 opinie - miki1999 - 17-02-2014, 22:34:10
RE: AM6 opinie - Damian4570 - 17-02-2014, 22:38:21
RE: AM6 opinie - skalpel155 - 17-02-2014, 22:39:58
RE: AM6 opinie - Damian4570 - 17-02-2014, 22:48:02
RE: AM6 opinie - damix98 - 17-02-2014, 23:12:31
RE: AM6 opinie - skalpel155 - 17-02-2014, 23:53:38
RE: AM6 opinie - kubu355 - 18-02-2014, 00:09:15
RE: AM6 opinie - lincoln_88 - 17-02-2014 23:26:49
RE: AM6 opinie - guciof10 - 17-02-2014, 23:42:03
RE: AM6 opinie - lincoln_88 - 18-02-2014, 00:00:24
RE: AM6 opinie - skalpel155 - 18-02-2014, 00:09:48
RE: AM6 opinie - lincoln_88 - 18-02-2014, 00:15:56
RE: AM6 opinie - bartoszek5k - 18-02-2014, 00:51:39
RE: AM6 opinie - lincoln_88 - 18-02-2014, 00:59:09
RE: AM6 opinie - Damian4570 - 18-02-2014, 00:59:31
RE: AM6 opinie - Conqeror - 18-02-2014, 01:06:15
RE: AM6 opinie - Damian4570 - 18-02-2014, 01:11:38
RE: AM6 opinie - lincoln_88 - 18-02-2014, 01:16:42
RE: AM6 opinie - kubu355 - 18-02-2014, 01:36:20
RE: AM6 opinie - Lagoon - 18-02-2014, 01:39:52
RE: AM6 opinie - kubu355 - 18-02-2014, 01:45:16
RE: AM6 opinie - lincoln_88 - 18-02-2014, 02:40:53
RE: AM6 opinie - Damian4570 - 18-02-2014, 15:55:07
RE: AM6 opinie - tramwajarz - 18-02-2014, 16:14:46
RE: AM6 opinie - skalpel155 - 18-02-2014, 17:04:28
RE: AM6 opinie - tramwajarz - 18-02-2014, 17:20:13
RE: AM6 opinie - Damian4570 - 18-02-2014, 17:47:54
RE: AM6 opinie - Lagoon - 18-02-2014, 22:38:51
RE: AM6 opinie - Damian4570 - 18-02-2014, 22:53:30
RE: AM6 opinie - Lagoon - 18-02-2014, 22:58:15
RE: AM6 opinie - Romet drajwerV2 - 18-02-2014, 23:38:21


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 370
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3131
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 776
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 172
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 546
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 606
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34654
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 99
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 159
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 447
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5230
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 189
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 383
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 396
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 820

Reklama