Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Pasta polerska.
Autor Wiadomość
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,413
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #21
RE: Pasta polerska.
Pasta polerska to jedno, a czym i przy jakich prędkościach będziesz polerował to drugie, po trzecie co będziesz polerował. Jeżeli to jest aluminium a nie np znal, to pierwszym krokiem jest przygotowanie powierzchni, ma nie być żadnych rys. Proponuję zacząć od papieru 120 np płótno, jedziesz tak aby cały element był gładki i jednego koloru, potem papier 200 - 320, aż całość będzie równomierna. Teraz kolej na papiery wodne 1000 1500 i 2000. Proponuję jednak robić to z wodą gdyż papier nie będzie się szybko zapychał i zacierał. Nie będzie też pozostawiał rysek.
Ważne ... na każdym etapie prac, pośpiech nie jest widziany.
Teraz czas na polerowanie. Po pierwsze filc musi być czysty z resztek starej pasty, a tym bardziej z resztek innego metalu; np mosiądzu lub miedzi. Sugeruję używać filców tylko do jednego rodzaju metalu, albo chociaż porządnie wyczyszczony mechanicznie np tak jak wyrównuje się kamień tarczy szlifierskiej (osypywanie). Teraz sprawa prędkości ... skoro kupiłeś krążki filcowe do wiertarki to prędkość ok 3000 obr/min. Wprawdzie można regulować w dół ale moc wiertarki zmaleje. Tak więc dla prędkości wiertarki, pasty typu aluchrom, tempo itp, czyli miękkie, prędkość zbyt duża, będą się rozpuszczać i efektu nie osiągniesz. W castoramie lub na allegro można kupić pasty do polerowania; twarde białe/zielone do aluminium, niebieskie/czerwone do nierdzewki/kwasiaka zielone do mosiądzu (poczytaj ofertę sprzedawcy) Na koniec pasta PP biała do otrzymania efektu lustra.
Z własnego doświadczenia podpowiem, że najlepsze efekty uzyskuje się przy prędkościach ok 1500 obr/min. Ja przerobiłem starą szlifierkę 3-faz (obroty nie siadają). Podczas polerowania ważne aby element się nagrzewał równomiernie, ale nie przegrzewał, filcowe krążki szersze i węższe, większe i mniejsze do polerowania zasadniczego, ale do efektu końcowego najlepsze są frotki z pozszywanych kawałków materiałów.
O bezpiecznej pracy tylko wspomnę: pozapinane rękawy, rękawice skórzane i okulary ochronne Angel
Pasty też nie możesz dawać za dużo, ale zbyt mało też nie dobrze, trzeba to samemu ogarnąć :F
Po całym takim polerowaniu, pasta aluchrom świetnie nadaje się do bieżącej pielęgnacji, długo będzie utrzymany efekt.
UWAGA, po polerce, do mycia sprzętu nie używaj piany aktywnej ... cała praca ... na marne Huh
Jeżeli chcesz zobaczyć efekt mojej pracy ... obejrzy ranty obręczy kół, mojej Yamahy zrobione 4 lata temu, efekt do dziś, aluchrom raz na 2, 3 miesiące.

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2014 23:28:07 przez joozek.)
03-02-2014 23:22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo joozek za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Pasta polerska. - Grelus23 - 01-02-2014, 19:05:37
RE: Pasta polerska. - Wojtek3362 - 01-02-2014, 19:07:46
RE: Pasta polerska. - Grelus23 - 01-02-2014, 19:09:53
RE: Pasta polerska. - stqc - 01-02-2014, 19:15:06
RE: Pasta polerska. - Grelus23 - 01-02-2014, 19:16:56
RE: Pasta polerska. - bartoszek5k - 02-02-2014, 00:59:51
RE: Pasta polerska. - Grelus23 - 02-02-2014, 01:01:56
RE: Pasta polerska. - Max97 - 02-02-2014, 01:13:20
RE: Pasta polerska. - bartoszek5k - 02-02-2014, 01:21:10
RE: Pasta polerska. - Damian4570 - 02-02-2014, 19:08:41
RE: Pasta polerska. - kondzio310 - 02-02-2014, 19:30:14
RE: Pasta polerska. - Bartek.K - 02-02-2014, 19:48:39
RE: Pasta polerska. - Grelus23 - 03-02-2014, 20:17:15
RE: Pasta polerska. - Legwan1989 - 03-02-2014, 20:28:29
RE: Pasta polerska. - Grelus23 - 03-02-2014, 20:30:49
RE: Pasta polerska. - Legwan1989 - 03-02-2014, 20:40:57
RE: Pasta polerska. - Grelus23 - 03-02-2014, 21:41:16
RE: Pasta polerska. - Legwan1989 - 03-02-2014, 21:44:27
RE: Pasta polerska. - Grelus23 - 03-02-2014, 21:49:25
RE: Pasta polerska. - bartoszek5k - 03-02-2014, 22:05:50
RE: Pasta polerska. - joozek - 03-02-2014 23:22:42
RE: Pasta polerska. - Damian4570 - 04-02-2014, 00:01:55
RE: Pasta polerska. - Grelus23 - 04-02-2014, 01:33:26


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 372
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3131
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 776
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 173
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 547
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 607
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34659
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 99
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 161
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 452
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5230
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 189
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 384
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 407
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 821

Reklama