Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
F1
Autor Wiadomość
Taśma Offline
Pro
*
Lady


Liczba postów: 3,952
Imię: Mikołaj
Skąd: 1.7km od biurowca
Pojazd: Inny
Post: #69
RE: F1
Karting i f1 to trochę podobny temat to tu walnę Big Grin
Co da zawodnika... Musisz mieć licencję (500zł, w tym jest test z flagami i czymś tam jeszcze) Musisz być członkiem klubu PZM... Takie tam dwa plastiki dostajesz Big Grin
Co roku 200zł za... nie pamiętam jak to się nazywało. Ale co roku 200zł.

Koszt nowego karta to 30 tysięcy zł. Używkę dobrą do 10k się znajdzie. Są 4 główne (w pewnym sensie i zależy od kraju) marki Birel (takiego miałem), Tony Kart, CRG i Maddox. Do tego silniki. Do Juniorów 125 czyli kategoria do 16 lat. Najmocniejszy to KF3 36km, potem ROK 125 24km. Kategoria wyżej to seniory. Tam jeżdżą głównie KF2 coś koło 50km mają, jest jeszcze kilka silników w seniorach, ale nie zagłębiałem sie bo ja jeździłem tylko w juniorze.
Są jeszcze młodziki to 50ccm i 60ccm jest, ale to do 12 lat. Big Grin
Jest jeszcze kategoria popularna. Tam głównie starsi panowie na kartach z prl'u jeżdżą na silnikach WSK.


Tak naprawdę jedyne podczas sezonu co się wymienia nagminnie to opony, najlepiej na każde zawodu nowe (800zł komplet, tak było jak ja startowałem, teraz to po 600zł.). Po około 20 okrążeniach i tak to śmietnik jest i nie klei się, ale na treningi się przydają więc nie wywalać ich. Chociaż są tacy co na każdy wyjazd na tor zmieniają opony.
Oczywiście na każdy tor tak naprawdę jest inna zębatka. Na Zieloną Górę (szybki tor) z ROK'iem tył 78 zębów jeśli dobrze pamiętam. Na Gostyń z tym samym silnikiem 86? Jakoś tak :F I nie polecam wylatywać z toru. Zębatka tył jest około 2cm nad ziemią i najmniejszy kamyczek i już krzywa Big Grin Koszt takiej to chyba 60zł?
Eksploatacja to też silnik... Są cholernie czułe. W Bydgoszczy mamy kawałek toru wzdłuż rzeki, to tam się najczęściej silniki zacierają bo więcej tlenu jest. Mieszanka jest 1:25. Jak nalejesz 1:24.95 zatrzesz przy pierwszym lepszym wciśnięciu gazu. Temperatura optymalna w ROK'u to około 55*C. przy 60-65 nie ma mocy, a poniżej tych 55 jak przyciśniesz to może się przytrzeć. w Kf to jesli dobrze pamiętam 60-70*. dalej podobnie jak w roku.

Zwody? Jest strefa (takie zawody dla biednych :F) Wpisowe około 200. zależy do toru. Do tego koło 100 trening... Strefa północno-zachodnia czyli Koszalin, Bydgoszcz, Gostyń, Zielona góra-Stary Kisielin, Szczecin, Toruń, Poznań. Te granice. Jest jeszcze jedna ale to południowo-wschodnia chyba i tam było za daleko to nie jeździłem Big Grin http://www.pzm.pl/karting/tory-karting

Na mistrzostwach polski byłem raz. Były to pierwsze zawody w których brałem udział i przegrałem z dziewczyną :F Ale fajne 4 dni były. Czwartek piątek trening. Sobota kwalifikacje i pierwsza runda, Niedziela druga runda.

Nie wiem co jeszcze... Zapytaj ;D

Cytat:Bo życie jest za krótkie, aby czekać na iskrę i dwa obroty wału.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2014 11:16:25 przez Taśma.)
26-01-2014 11:13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Taśma za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 01:24:44
RE: F1 - Mysiu - 20-11-2012, 01:26:07
RE: F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 01:32:56
RE: F1 - Mysiu - 20-11-2012, 01:39:13
RE: F1 - Semmao - 20-11-2012, 01:34:03
RE: F1 - koi7 - 20-11-2012, 15:32:34
RE: F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 01:51:03
RE: F1 - lukasz247___ - 20-11-2012, 11:12:50
RE: F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 13:52:17
RE: F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 15:41:27
RE: F1 - Rudy102 - 20-11-2012, 16:18:51
RE: F1 - tramwajarz - 20-11-2012, 16:29:19
RE: F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 16:29:19
RE: F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 16:34:13
RE: F1 - alek736 - 20-11-2012, 16:37:47
RE: F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 16:40:05
RE: F1 - alek736 - 20-11-2012, 16:42:35
RE: F1 - gerwi123 - 20-11-2012, 16:41:48
RE: F1 - Rudy102 - 20-11-2012, 16:46:45
RE: F1 - tramwajarz - 20-11-2012, 16:51:51
RE: F1 - alek736 - 20-11-2012, 16:48:05
RE: F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 16:54:51
RE: F1 - alek736 - 20-11-2012, 17:01:30
RE: F1 - Taśma - 20-11-2012, 18:49:41
RE: F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 19:02:48
RE: F1 - mateusz5625 - 20-11-2012, 19:16:49
RE: F1 - Taśma - 20-11-2012, 19:32:04
RE: F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 19:24:59
RE: F1 - mateusz5625 - 20-11-2012, 19:33:13
RE: F1 - alek736 - 20-11-2012, 19:35:32
RE: F1 - Taśma - 20-11-2012, 19:39:57
RE: F1 - Irek - 20-11-2012, 19:36:26
RE: F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 19:37:39
RE: F1 - maczos - 20-11-2012, 20:15:24
RE: F1 - Taśma - 20-11-2012, 21:16:02
RE: F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 20:18:58
RE: F1 - nie_mientki - 20-11-2012, 21:26:58
RE: F1 - Marwerick - 20-11-2012, 22:55:57
RE: F1 - krzychu999 - 26-11-2012, 14:26:45
RE: F1 - naveintre - 26-11-2012, 15:00:03
RE: F1 - Irek - 26-11-2012, 23:40:24
RE: F1 - Rudy102 - 26-11-2012, 23:42:08
RE: F1 - Irek - 26-11-2012, 23:48:37
RE: F1 - Taśma - 26-11-2012, 23:51:47
RE: F1 - Irek - 26-11-2012, 23:54:35
RE: F1 - Taśma - 27-11-2012, 00:01:11
RE: F1 - Irek - 27-11-2012, 00:04:37
RE: F1 - Taśma - 27-11-2012, 18:38:07
RE: F1 - Irek - 27-11-2012, 18:43:59
RE: F1 - Latos - 27-11-2012, 19:02:20
RE: F1 - Taśma - 27-11-2012, 19:14:15
RE: F1 - Irek - 27-11-2012, 19:05:45
RE: F1 - Irek - 27-11-2012, 19:23:58
RE: F1 - nie_mientki - 28-11-2012, 21:19:43
RE: F1 - Taśma - 27-11-2012, 19:34:22
RE: F1 - Irek - 27-11-2012, 19:53:22
RE: F1 - mateusz5625 - 27-11-2012, 20:06:53
RE: F1 - Irek - 27-11-2012, 20:13:03
RE: F1 - Marwerick - 29-11-2012, 23:27:20
RE: F1 - nie_mientki - 26-01-2014, 00:46:51
RE: F1 - Marwerick - 26-01-2014, 01:00:47
RE: F1 - Taśma - 26-01-2014, 01:08:51
RE: F1 - nie_mientki - 26-01-2014, 01:13:18
RE: F1 - Damian4570 - 26-01-2014, 01:20:04
RE: F1 - nie_mientki - 26-01-2014, 01:22:40
RE: F1 - Taśma - 26-01-2014, 01:29:27
RE: F1 - nie_mientki - 26-01-2014, 01:32:10
RE: F1 - gt10r5 - 26-01-2014, 03:30:46
RE: F1 - Taśma - 26-01-2014 11:13:49
RE: F1 - gt10r5 - 26-01-2014, 12:53:45
RE: F1 - Taśma - 26-01-2014, 12:59:33
RE: F1 - gt10r5 - 26-01-2014, 13:08:28
RE: F1 - Taśma - 26-01-2014, 15:18:45
RE: F1 - Taśma - 27-01-2014, 17:02:48
RE: F1 - nie_mientki - 27-01-2014, 23:41:38
RE: F1 - nie_mientki - 28-01-2014, 10:22:55
RE: F1 - nie_mientki - 29-01-2014, 00:55:51


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Dzisiaj 21:55:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 19
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 10:19:03
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 240
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 121
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 354
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 213
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 254
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 515
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 199
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6351
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19860
Romet Romka - 50-T-1 '82r...
Ostatni post: romek
17-06-2026 20:12:55
» Odpowiedzi: 212
» Wyświetleń: 96743
Dwie jawki Mustang - okaz...
Ostatni post: usertm
17-06-2026 19:53:12
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 439
Plastiki
Ostatni post: Grzeszek
17-06-2026 12:08:19
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 252
Uszczelka pod głowicę
Ostatni post: mr.torwald@gmail.com
17-06-2026 11:02:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 312
Czy stomilki dadzą radę?
Ostatni post: romek
16-06-2026 22:22:06
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 199

Reklama