Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Leone rk 50
Autor Wiadomość
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,305
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #29
RE: Leone rk 50
Krzysiu - po części masz rację, jednak pamiętajmy o tym, że "chinole" z roku na rok mają coraz lepszą jakość (jednak nigdy nie osiągną takiej, jak TOP'owe marki)

SimiQ - tak moto z 2005 roku, ale zobacz, że np: Honda NSR 125 (ostatni model został wyprodukowany jeszcze w latach 90-tych!) , to mimo swoich lat nadal są w cenie. Najlepiej zachowane modele osiągają wysokie ceny (ale nie absurdalne), tak samo Aprilia RS (głównie roczniki poniżej 2000 r.) są w cenie. A co za tym stoi? Jakoś wykonania silnika, bo chodziło głównie o osiągi a wygląd to sprawa drugorzędna (co nie znaczy, że plastiki były byle jakie...) Zresztą nie będę Cię na siłę przekonywał (na siłę argumentów oczywiście Smile), że Aprilie i Yamahy czy Hondy (nie zapominajmy o Derbi, Gillerze czy Piaggio albo Suzuki...) są "ach" i "och" - owszem mają wady, ale zdecydowanie mniej niż "chinole".
Głównie w moich postach przewija się Aprilia RS i SR ('squter' a RS to mini-ścigacz, chociaż SR też może nim zostać Wink), dlatego, że mam do czynienia z ich (aktualnie 2 modelami), kuzyn ma RS'kę i nigdy go nie zawiodła (wcześniej również miał RS'kę, ale ją sprzedał bo chciał kupić coś innego i wrócił do Aprili). Osiągi bdb, spalanie wiadomo jakie, ale tragedii nie ma. Tak samo u mnie, SR'ka to dość duży "squter", przyśpieszenie bdb, spalanie no powiedziałbym przyzwoite (przy oszczędnej jeździe spalanie nie powinno przekroczyć 3L/100km). Obie te maszyny są niezawodne, nigdy nas nie zaskoczyły przykrą niespodzianką w stylu wczoraj palił a dziś już nie pali...
Co do Yamahy (moi dwaj znajomi posiadają) , to polecam Aeroxa (squter) - osiągi bdb, silnik jak w Apriliach (na licencji Minarelli/Morini). TZR'ka również silnik na licencji Minarelii AM6 (produkowany przez Yamahe), jedynym minusem jest niesamowite "zdławienie" motorka przez producenta, więc lepiej kupić już odblokowaną.

To się rozpisałem.... Tak, czy inaczej ja nie będę namawiał Cię do zakupu tego, albo tego, bo "to czy tamto lepsze" - i tak wybierzesz (albo już wybrałeś) to co Tobie się podoba.
Mój post nie miał na celu obrażenia kogokolwiek w taki czy inny sposób - wypowiadam się wyłącznie w oparciu o swoje doświadczenie.



(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2014 01:44:17 przez Damian4570.)
09-01-2014 01:42:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Leone rk 50 - SimiQ99_(Szymon) - 03-01-2014, 14:35:06
RE: Leone rk 50 - Dolan - 03-01-2014, 14:49:50
RE: Leone rk 50 - SimiQ99_(Szymon) - 03-01-2014, 15:35:29
RE: Leone rk 50 - Dolan - 03-01-2014, 15:50:14
RE: Leone rk 50 - krzysiu1505 - 03-01-2014, 16:59:48
RE: Leone rk 50 - SimiQ99_(Szymon) - 03-01-2014, 17:10:32
RE: Leone rk 50 - krzysiu1505 - 03-01-2014, 17:15:18
RE: Leone rk 50 - skuter007 - 03-01-2014, 18:04:06
RE: Leone rk 50 - radek2011 - 03-01-2014, 19:48:59
RE: Leone rk 50 - sobozow - 03-01-2014, 20:12:59
RE: Leone rk 50 - Wojtek3362 - 03-01-2014, 20:19:21
RE: Leone rk 50 - krzysiu1505 - 03-01-2014, 21:24:55
RE: Leone rk 50 - nie_mientki - 03-01-2014, 21:29:21
RE: Leone rk 50 - Macklemor - 03-01-2014, 21:59:15
RE: Leone rk 50 - SimiQ99_(Szymon) - 04-01-2014, 19:01:40
RE: Leone rk 50 - chart21050 - 04-01-2014, 19:08:33
RE: Leone rk 50 - krzysiu1505 - 04-01-2014, 19:14:38
RE: Leone rk 50 - SimiQ99_(Szymon) - 04-01-2014, 19:29:11
RE: Leone rk 50 - krzysiu1505 - 04-01-2014, 19:33:23
RE: Leone rk 50 - SimiQ99_(Szymon) - 07-01-2014, 19:33:47
RE: Leone rk 50 - SimiQ99_(Szymon) - 07-01-2014, 22:57:16
RE: Leone rk 50 - krzysiu1505 - 07-01-2014, 23:04:32
RE: Leone rk 50 - Damian4570 - 07-01-2014, 23:25:53
RE: Leone rk 50 - mikolaj.lukasik - 07-01-2014, 23:36:00
RE: Leone rk 50 - SimiQ99_(Szymon) - 08-01-2014, 01:12:26
RE: Leone rk 50 - Damian4570 - 08-01-2014, 02:15:11
RE: Leone rk 50 - SimiQ99_(Szymon) - 08-01-2014, 18:01:32
RE: Leone rk 50 - krzysiu1505 - 08-01-2014, 18:11:45
RE: Leone rk 50 - Damian4570 - 09-01-2014 01:42:48


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 399
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3135
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 776
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 174
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 548
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 621
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34660
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 103
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 163
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 460
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 190
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 385
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 409
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 824

Reklama