Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
ZZR Komar 2320 Matinka.
Autor Wiadomość
Matinek Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,186
Imię: Mateusz
Skąd: Łowicz
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #1
ZZR Komar 2320 Matinka.
Cześć
Chciałem wam pokazać mojego komara 2320 z 1969r. (sztywniak)
Komarek ma długą historie, no więc najpierw jeździł nim wujek potem babcia z dziadkiem następnie już mój tata aż do ubiegłego roku trafił do mnie.
Komarek w szopie stał około 30lat. Zachował się w pełnym oryginale nawet najdrobniejsze szczegóły były oryginalne ma nawet narzędziówke z oryginalnymi narzędziami, niestety narzędziówka jest troche podarta.
Gdy go wyciąglismy nie było w nim kropli benzyny (wyparowała) a z oleku zrobił sie duzy korek który musieliśmy wyjąć drutem. Komarnie palił. Biegi wyskakiwały nie miał świateł był po prostu bardzo zastany. Za ajiś czas próbowałem go chociaż uruchomić, kupiłem wszystkie linki itd ale np manetka o dbiegów nie pasowała (dzisiejsza podróba) wiec została stara i tak jak mu się chciało to palił a jak nie to nie. Potem znoeu kranik sie zwalił nie chodził bo nie dostawał paliwa. Gdy juz wszystko było jak należy (znaczy nic do niego z wyjatkiem linek nie kupowałem, po prostu przeczyszczone itd) to chodził. Ale potem głupiał nie wiem co to było gasł nie trzymał wolnych buczał palił 6l benzyny na 50km/h nie wiem co to było. Wreszcie z dziadkiem, tatą i wujkiem postanowiliśmy zrobić mły remont. Wymieniliśmy cylinder, kolanko, przewody, tłok, pierścienie, głowice, fajke kondensator siedzenie tylne koło(zmd),przednie też mam ale nie założyłem i pierdółki małe.
Pojeździłem nim długo oooooooooo długo ale znowu dużo palił potem obroty głupiały, a poza tym był bardzo poskrobany wkurzyłem sie i pogadałem z tatą tata powiedział że rozbierzemy to i zrobimy od podstaw.
Rozebrałem go do ostatniej srubki poszło wszystko do malowania, silnik tak samo.
Obecnie jest skręcona sama pomalowana rama silnik jeszcze w proszku.
Na zdjęciach jest jego stan tylko po wymianie cylindra siedzenia, koła itd. W tym dniu już zaczął głupieć co jest zdjęcie.
Zdjęcia złożonej ramy dam nie długo.
Silnik będzie nowy zmd. znaczy sam środek a mianowicie nowe zmd kompletne sprzęgło 4 bolcowe, nowy zmd cylinder plus tam tłok itd, nowy zmd wał, nowy zmd cały iskrownik, nowe zmd wszystkie tryby wszystko (wyjątek kartery bo musi byc cały oryginalny numer silnika wbity w tabliczke więc kartery nie będą nowe) będzie nowe zmd, wyjatek łożyska i uszczelniacze(łożyska ngk a uszczelniacze corteco)
Więcej zdjeć nie mam.
   
Jak tylko będe na miejscu zrobię zdjęcia jego stanu obecnego. Smile

Simsonomania <3
26-12-2013 16:17:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 26-12-2013 16:17:06
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - romeciak - 26-12-2013, 16:21:08
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Latos - 26-12-2013, 16:36:11
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - motomaniak - 26-12-2013, 17:02:29
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 26-12-2013, 18:09:29
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 26-12-2013, 18:54:34
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Dawid.xD - 26-12-2013, 23:46:27
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 26-12-2013, 23:48:59
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - fosa - 26-12-2013, 23:50:51
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 26-12-2013, 23:52:11
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - arasszymaras - 27-12-2013, 00:02:43
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Kanilox - 27-12-2013, 00:58:22
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 27-12-2013, 01:39:15
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Kanilox - 27-12-2013, 01:52:24
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 27-12-2013, 02:12:27
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Kanilox - 27-12-2013, 12:47:32
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Darek1 - 27-12-2013, 11:10:25
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 27-12-2013, 13:09:43
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 28-12-2013, 01:34:36
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 28-12-2013, 14:33:41
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - kokosek - 06-01-2014, 01:06:05
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 06-01-2014, 01:08:13
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - emil200 - 06-01-2014, 01:13:39
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 02-02-2014, 01:22:57
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 06-02-2014, 22:52:32
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - motomaniak - 06-02-2014, 23:29:04
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 18-02-2014, 18:35:54
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 29-03-2014, 23:18:20
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - kwiatek83 - 29-03-2014, 23:27:59
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 29-03-2014, 23:57:12
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - typ17 - 30-03-2014, 21:38:17
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - motomaniak - 30-03-2014, 22:18:55
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 27-04-2014, 21:59:57
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 12-05-2014, 23:13:36
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - 175mateusz - 12-05-2014, 23:29:14
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - wojtex - 13-05-2014, 01:21:52
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - motomaniak - 13-05-2014, 08:26:47
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 13-05-2014, 19:36:16
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 29-05-2014, 00:03:35
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - kwiatek83 - 31-05-2014, 22:56:56
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 02-06-2014, 10:25:49
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Suwmiarka - 27-09-2014, 15:53:23
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - kamil97 - 27-09-2014, 16:02:44
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 27-09-2014, 22:38:11
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - joozek - 28-09-2014, 01:38:37
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 28-09-2014, 22:30:51
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - joozek - 29-09-2014, 13:59:55
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 29-09-2014, 18:44:28
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - joozek - 30-09-2014, 00:16:32
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Tomek 69 - 29-09-2014, 23:06:15
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 30-09-2014, 00:18:25
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - joozek - 30-09-2014, 00:19:42
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 30-09-2014, 00:34:26
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - 175mateusz - 30-09-2014, 11:17:47
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 30-09-2014, 15:34:26
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - 175mateusz - 02-10-2014, 17:54:06
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 02-10-2014, 18:12:29
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - 175mateusz - 03-10-2014, 08:35:13
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - sstasiek - 03-10-2014, 10:06:37
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 03-10-2014, 14:27:02
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - romek - 03-10-2014, 15:25:23
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 03-10-2014, 15:26:54
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - 175mateusz - 03-10-2014, 16:32:19
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 03-10-2014, 18:39:20
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - 175mateusz - 09-11-2014, 17:12:07
RE: ZZR Komar 2320 Matinka. - Matinek - 09-11-2014, 17:51:37


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 15
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 414
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34292
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2935
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 35
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 73
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 209
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5174
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 157
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 416
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 294
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 315
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 631
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 227
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6418

Reklama