Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Pony] Świece padają jak muchy
Autor Wiadomość
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,006
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #35
RE: Świece padają jak muchy
Błażej w poście #28 napisał o co chodzi. Gdyby to była wina świec, to ja chyba przez ostatnie 5 lat musiałbym co najmniej z 100 wymienić albo więcej i kupować je na kilogramy albo tony, a nie na sztuki.... Ciekawe, bo wymieniałem tylko raz i to na NGK, które podobno nie działają...(bzdura).


Prawda jest taka, że brakuje Wam podstawowej wiedzy o działaniu układu zapłonowego i samego silnika czego efektem jest brak lub niepoprawna diagnoza usterki i "wymieniactwo" bo może X świeca z kolei będzie dobra. W ogóle jak można wymienić przykładowo 10 świec z rzędu i nie domyślić się, że to może jednak nie jest ich wina, szczególnie jak świece są różnych producentów?! Gdzie tu logika?!

Rozumiem, może się zdarzyć, że świeca X czy Y padnie od razu lub po kilku kilometrach. Czasem trafi się na bubel, ale bez przesady. Z powyższych wypowiedzi wynika, że należy szukać świec sprzed 20-30 lat, nawet na złomie, byle nowej nie założyć, bo na pewno padnie. Co za bzdura, aż ręce opadają.

Przyczyną tego, że autorowi padło rzekomo 15 nowych świec jedna po drugiej - na pewno nie są same świece. Trzeba szukać zaczynając od prądnicy-iskrownika a na gaźniku i składzie mieszanki kończąc. Układ zapłonowy tego typu jaki macie w tych waszych motorkach jest bardzo wrażliwy na zalanie świecy, więc należy zająć się składem mieszanki. Pomijając gaźnik, przy wymianie świecy zapłonowej powinno się też wymienić przewód WN, bo nie wiem czy Panowie się orientują ale te tzw kable wysokiego napięcia nie są niezniszczalne i również należy je wymieniać co jakiś czas, a nie jeździć na jednym i tym samym od początku istnienia motoroweru. Wystarczy, że kabel będzie miał przebicie w środku (w żyle doprowadzającej prąd, wcale nie musi razić prądem po dotknięciu!) i świeca też padnie od nieregularnych zapłonów, a co za tym idzie niepoprawnego procesu spalania mieszanki.

Ciekawe, widocznie ja mam jakieś magiczne te silniki, że pracują poprawnie. Obecny mój Chart, który na jednej świecy NGK przejechał już ponad 11 tysięcy kilometrów i nadal na niej jeździ. Poprzedni Chart śmigał na Iskrze, Boschu i NGK. Jawa 50 mustang z klasycznym zapłonem przerywaczowym też jeździła bez problemu na NGK, nowej Iskrze. Może to wynika, ze sprawnego układu zapłonowego i odpowiedniej mieszanki?

Odpowiedzie sobie sami.

PS. Nie wiem czy wiecie, ale nawet słabe sprężanie może być przyczyną częstych awarii świec zapłonowych.

citroen-XM.pl
18-11-2013 21:00:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Świece padają jak muchy - stunter14 - 15-11-2013, 14:37:32
RE: Świece padają jak muchy - Matinek - 15-11-2013, 15:39:09
RE: Świece padają jak muchy - stunter14 - 15-11-2013, 15:46:52
RE: Świece padają jak muchy - Matinek - 15-11-2013, 15:49:52
RE: Świece padają jak muchy - stunter14 - 15-11-2013, 15:52:00
RE: Świece padają jak muchy - Błażej - 15-11-2013, 15:52:34
RE: Świece padają jak muchy - stunter14 - 15-11-2013, 15:54:30
RE: Świece padają jak muchy - Ćmaga - 15-11-2013, 16:28:51
RE: Świece padają jak muchy - Matinek - 15-11-2013, 16:31:45
RE: Świece padają jak muchy - stunter14 - 15-11-2013, 16:32:48
RE: Świece padają jak muchy - Matinek - 15-11-2013, 16:34:37
RE: Świece padają jak muchy - stunter14 - 15-11-2013, 16:38:08
RE: Świece padają jak muchy - Matinek - 15-11-2013, 16:41:12
RE: Świece padają jak muchy - stunter14 - 15-11-2013, 17:00:45
RE: Świece padają jak muchy - fosa - 15-11-2013, 17:01:21
RE: Świece padają jak muchy - szopen45 - 15-11-2013, 17:02:08
RE: Świece padają jak muchy - stunter14 - 15-11-2013, 17:15:27
RE: Świece padają jak muchy - marvel34 - 15-11-2013, 17:37:34
RE: Świece padają jak muchy - stunter14 - 15-11-2013, 17:45:55
RE: Świece padają jak muchy - kadek05 - 15-11-2013, 19:06:11
RE: Świece padają jak muchy - stunter14 - 15-11-2013, 19:20:52
RE: Świece padają jak muchy - Matinek - 15-11-2013, 21:48:46
RE: Świece padają jak muchy - stunter14 - 15-11-2013, 22:27:56
RE: Świece padają jak muchy - Matinek - 15-11-2013, 22:36:00
RE: Świece padają jak muchy - charper - 15-11-2013, 22:42:57
RE: Świece padają jak muchy - kadek05 - 15-11-2013, 22:41:08
RE: Świece padają jak muchy - barcelxxl - 15-11-2013, 22:44:38
RE: Świece padają jak muchy - Błażej - 15-11-2013, 23:22:04
RE: Świece padają jak muchy - Ćmaga - 18-11-2013, 01:02:24
RE: Świece padają jak muchy - Grelus23 - 18-11-2013, 15:53:41
RE: Świece padają jak muchy - stunter14 - 18-11-2013, 16:19:09
RE: Świece padają jak muchy - Matinek - 18-11-2013, 20:24:50
RE: Świece padają jak muchy - Recanion - 18-11-2013, 20:30:39
RE: Świece padają jak muchy - Matinek - 18-11-2013, 20:36:33
RE: Świece padają jak muchy - BigSoft - 18-11-2013 21:00:06
RE: Świece padają jak muchy - stunter14 - 31-12-2013, 16:37:09


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 18:18:42
» Odpowiedzi: 14
» Wyświetleń: 208
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Dzisiaj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3028
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Dzisiaj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 754
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
Wczoraj 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 131
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 526
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 565
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34568
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 86
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 142
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 392
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5214
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 182
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 364
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 375
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 784

Reklama