Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet Flaming
Autor Wiadomość
Kanilox Offline
Moplikowiec
*


Liczba postów: 3,489
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Romet Chart
Post: #1
Romet Flaming
Witam, dzisiaj byłem na złomnicy z złomem i zauważyłem tam miejsce gdzie stały całe rowery (na górze złomu zazwyczaj były nie kompletne lub widocznie uszkodzone) po wywaleniu złomu żelaznego przeszedłem się w to miejsce, stało tam około 10 rowerów, dużo z nich to były górale ale był też wigry w kolorze różowym no i oczywiście flaming, gdy tam podszedłem to tylko on zdawał mi się tam wart uwagi. Mój tata z daleka zapytał się jednego z pracowników czy te rowery to na sprzedaż a on odpowiedział od razu że nie (obok na stojaku stały rowery pracowników i pewnie pomyślał o nich) potem znaleźliśmy jeszcze silnik kosiarki i a ja za ten czas znalazłem Jubilata 2 bez kierownicy, uważnie się mu przyglądałem i przyszedł jeden z pracowników i mówi tak (P=pracownik, J=Ja)
P: Młody, nie napalaj się tak, oni tu wszędzie mają kamery.
J: No i co?
P: Tu ci nawet nie wolno chodzić, powinieneś stać przy wadze.
Nic nie mówiąc odszedłem do naszego auta które stało 10 metrów od tego miejsca. No i nie wiem o co temu człowiekowi chodziło, czy myślał że chce go ukraść albo że jestem małym dzieckiem czy co, a wcześniej się nawet pytaliśmy skąd można kupić złom i że właśnie z tej kupy przy której byłem.
Po wyrzuceniu całego złomu poszliśmy do biura, mieliśmy już ten silnik z kosiarki na przyczepie, mój tata pytał go ile za ten silnik, szef wycenił go na 40 złotych. I zapytał się też czy te rowery co tam stoją to też na sprzedaż, on na to że mam go przynieść ale po drodze się zapytać pracowników z działu złomu kolorowego czy to nie od nich, no i przeszedłem i pytam chopa "To nie jest pana rower?" a no coś tam burkną i tyle (Było 10 minut po zamknięciu). Ten szef tak na ten rower popatrzał i powiedział dwie dychy, mój tata dał je i załadowaliśmy go na przyczepę.
No i to cała ciekawa historia związana z tym rowerem, gdyby tego wigry i jubilata też wycenił po 20 zł to też bym wziął. Ale to następnym razem.


Teraz trochę o samym rowerze.
Mimo że na pierwszy rzut oka wyglądał na stan złomowy to po przyjrzeniu okazało się że jest on całkiem kompletny. Po przyjeździe chciałem zobaczyć co jest do zrobienia, pierwsze czy koła są przebite, ale nie było wentyli więc jakieś przyniosłem i założyłem, napompowałem koła i się trzymają, niestety nie są one oryginalne ale tylna wygląda na nową bo ma jeszcze suty. Ale zauważyłem że tylne koło trze o błotnik i niestety jest to spowodowane lekko skrzywioną ramą, ale chyba da radę wyprostować. Wszystkie chromy były lekko zardzewiałe ale najdrobniejszym czyściwem da się to wyczyścić więc nie będzie tak źle, sama rama ma lakier w dość kiepskim stanie ale nie mam zamiaru jej malować bo wiem że nie odtworzę tego napisu i znaczku na przodzie, jedyne co to się pozbędę tych naklejek co teraz są. Rower ma przedni hamulec który nawet działa i dzwonek który nie dzwoni i nie wiem jak go rozebrać, ogólnie gdyby nie koło ocierające o błotnik to rower był by w pełni sprawny.
Dobra teraz zdjęcia.











Komentujcie, piszcie coś.
06-10-2013 00:34:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet Flaming - Kanilox - 06-10-2013 00:34:08
RE: Romet Flaming - MichalSR50 - 06-10-2013, 01:20:51
RE: Romet Flaming - Kanilox - 06-10-2013, 03:10:23
RE: Romet Flaming - Przemi998 - 06-10-2013, 11:18:53
RE: Romet Flaming - Marwerick - 06-10-2013, 17:47:43
RE: Romet Flaming - Kanilox - 14-10-2013, 22:22:43
RE: Romet Flaming - Przemi998 - 14-10-2013, 22:35:51
RE: Romet Flaming - mz1 - 14-10-2013, 22:49:25
RE: Romet Flaming - van de loro - 14-10-2013, 23:13:16
RE: Romet Flaming - Kanilox - 14-10-2013, 23:33:40
RE: Romet Flaming - wnusiu94 - 15-10-2013, 00:23:21
RE: Romet Flaming - van de loro - 15-10-2013, 19:21:00
RE: Romet Flaming - Kanilox - 20-10-2013, 22:18:16
RE: Romet Flaming - serzie-ogar205 - 20-10-2013, 23:32:31
RE: Romet Flaming - van de loro - 21-10-2013, 00:36:45
RE: Romet Flaming - Kanilox - 21-10-2013, 00:41:51
RE: Romet Flaming - wnusiu94 - 21-10-2013, 01:05:19
RE: Romet Flaming - Przemi998 - 21-10-2013, 23:13:49
RE: Romet Flaming - Wojski - 22-10-2013, 14:44:44
RE: Romet Flaming - Wigrus - 22-10-2013, 16:15:06
RE: Romet Flaming - Kanilox - 26-10-2013, 00:50:17


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 447
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 64
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 469
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34342
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2965
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 51
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 93
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 247
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5178
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 165
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 316
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 342
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 683
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 236
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6507

Reklama