Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Zapłon bezstykowy ogar 205
Autor Wiadomość
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,006
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #7
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205
600V? Przebije mu skalę od razu. Tam płynie prąd o napięciu rzędu kilkunastu kV (kilowoltów), a nie setek woltów.

Do zasilania modułu możesz użyć oryginalnej cewki zapłonowej z tym, że po drodze należy ograniczyć maksymalne napięcie, bo inaczej uszkodzi Ci się moduł (jeżeli zastosujesz fabryczny, gotowy). Moduł najlepiej by było zrobić samemu. Napięcie można zmniejszyć poprzez zastosowanie rezystora 2,2k 5W. Dodatkowo będziesz potrzebował dodatkową cewkę wysokiego napięcia najlepiej przeznaczoną do CDI (elektronik).

Magnes możesz przykleić do magneta, ale wcześniej należy wykonać rowek na niego (żeby nie miał tendencji do przesuwania się) i od góry należy go w jakiś sposób zabezpieczyć. U siebie mam dodaną cienką blaszkę przykręconą z dwóch stron śrubkami m3, których nakrętki są zalane klejem do metalu. Nic się złego od ponad 10 tys km nie dzieje. Sam klej nie wytrzyma i prędzej czy później na pewno będzie holowanko albo pchanko do domu Wink

Magnes neodymowy załatwi sprawę.

Pytanie podstawowe - masz lampę stroboskopową lub dostęp do niej?

citroen-XM.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2013 20:20:51 przez BigSoft.)
27-09-2013 20:15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo BigSoft za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 27-09-2013, 10:38:55
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - stqc - 27-09-2013, 18:08:46
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 27-09-2013, 18:58:10
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - stqc - 27-09-2013, 19:08:01
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 27-09-2013, 19:24:12
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - stqc - 27-09-2013, 20:01:33
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 27-09-2013 20:15:36
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 27-09-2013, 20:31:03
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 27-09-2013, 20:35:53
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - stqc - 27-09-2013, 20:48:57
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 27-09-2013, 20:57:00
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 27-09-2013, 21:12:13
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 27-09-2013, 21:13:45
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 27-09-2013, 21:17:13
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 27-09-2013, 21:38:02
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 27-09-2013, 21:51:00
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - fosa - 27-09-2013, 21:53:30
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 27-09-2013, 22:03:06
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Kanilox - 27-09-2013, 22:27:02
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - rpd - 27-09-2013, 22:31:32
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 27-09-2013, 22:41:18
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 27-09-2013, 23:46:11
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - stqc - 28-09-2013, 08:49:40
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 28-09-2013, 12:49:25
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Dawid.xD - 28-09-2013, 14:07:47
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - stqc - 28-09-2013, 17:08:04
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 28-09-2013, 21:30:43
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 30-09-2013, 21:25:20
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 30-09-2013, 21:49:31
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 30-09-2013, 22:43:07
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 30-09-2013, 23:22:56
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 01-10-2013, 22:38:20
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Radek_21 - 02-10-2013, 00:35:20
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 03-10-2013, 16:32:36
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 03-10-2013, 19:58:27
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 03-10-2013, 21:17:20
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 03-10-2013, 21:54:06
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 03-10-2013, 22:17:04
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Błażej - 03-10-2013, 23:38:05
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 04-10-2013, 19:43:28
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 06-10-2013, 23:15:21
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 07-10-2013, 00:42:11
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 07-10-2013, 11:35:33
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 07-10-2013, 23:44:03
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 08-10-2013, 20:05:16
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 08-10-2013, 22:14:47
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 09-10-2013, 20:11:22
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 09-10-2013, 21:58:34
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 09-10-2013, 22:29:46
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 09-10-2013, 22:48:29
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 10-10-2013, 22:45:50
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Mysiu - 10-10-2013, 23:21:12
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 20-10-2013, 16:26:41
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 18-11-2013, 18:43:40
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Simon - 18-11-2013, 18:58:49
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - kamil97 - 18-11-2013, 19:20:17
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 18-11-2013, 21:04:03
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - stqc - 18-11-2013, 21:46:31
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 18-11-2013, 21:55:39
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - kamil97 - 18-11-2013, 22:04:09
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 18-11-2013, 22:17:16
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Simon - 18-11-2013, 22:19:18
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 18-11-2013, 22:27:10
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 18-11-2013, 23:51:57
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 19-11-2013, 00:41:36
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 19-11-2013, 15:59:04
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - stqc - 19-11-2013, 17:21:16
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 19-11-2013, 17:32:16
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 19-11-2013, 23:46:38
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 20-11-2013, 09:41:15
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 20-11-2013, 23:44:04
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 21-11-2013, 01:19:31
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 30-11-2013, 00:12:32
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 30-11-2013, 00:13:24
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 30-11-2013, 00:35:37
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 30-11-2013, 00:46:23
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 30-11-2013, 00:50:24
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 30-11-2013, 00:53:11
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 30-11-2013, 00:59:33
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 30-11-2013, 01:09:56
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - Jorguś - 30-11-2013, 12:35:23
RE: Zapłon bezstykowy ogar 205 - BigSoft - 30-11-2013, 15:22:01


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 275
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3077
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 770
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 159
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 537
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 592
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34630
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 92
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 149
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 428
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5217
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 185
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 381
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 391
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 802

Reklama