Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogar 200 Muli i gaśnie
Autor Wiadomość
budzikjacek136 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 128
Imię: Jacek
Skąd: Zbąszynek [FSW]
Pojazd: Inny
Post: #101
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie
Dobrze mówisz, spróbuj ustawic zapłon.
Odkręcasz świecę, wkładasz coś w otwór do świecy (np gwóźdź, śrubokręt). Później kręcisz wałem tak aby tłok doszedł do GMP (górny, martwy punkt). Zaznaczasz sobie odległośc na tym gwoździu czy czymś jak daleko jest tłok, np. według krawędzi głowicy. później odmierzasz na gwoździu 1.8-2mm w przód, wkładasz spowrotem w otwór od świecy, cofasz wał i ustawiasz tłok w takiej pozycji aby drugi znacznik który zrobiłeś na gwoździu zbiegał się z twoim punktem odniesienia (ja podałem krawędź głowicy). w tym położeniu, odkręcasz w komorze zapłonu 'łapki' trzymające cały stator na miejscu. wtedy delikatnie obracając iskrownikiem w lewo/prawo, ustawiasz go w takiej pozycji aby platynki ZACZEŁY się otwierac i miały około 0.05mm rozwarcia. możesz to sprawdzic bibułką, ale najlepiej byłoby szczelinomierzem. jak w tej pozycji platynki zaczynają się rozwierac, to zostawiasz iskrownik w pozycji takiej jakiej jest i przykręcasz te 'łapki' spowrotem. na koniec ustawiasz wał w pozycji w której platynki będą najmocniej rozwarte, i ustawiasz na nich przerwę 0.3-0.4mm. Jak zajrzysz do zapłonu to powinieneś wiedziec jak to zrobic Wink
może wyraziłem się trochę niejasno, ale nie zabardzo umiem tłumaczyc coś co mam jedynie w głowie a nie przed sobą :F
Życzę powodzenia Smile
13-03-2013 17:51:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 06-01-2013, 16:25:00
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - alek736 - 06-01-2013, 16:30:51
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 06-01-2013, 16:57:33
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - alek736 - 06-01-2013, 17:05:26
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 08-01-2013, 18:43:01
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - alek736 - 08-01-2013, 19:47:20
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Joker345 - 08-01-2013, 23:38:23
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 09-01-2013, 00:10:53
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Joker345 - 09-01-2013, 15:53:02
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 09-01-2013, 16:10:43
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - alek736 - 09-01-2013, 17:22:56
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 09-01-2013, 19:16:58
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 11-01-2013, 17:14:47
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - fosa - 11-01-2013, 18:40:14
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Taśma - 11-01-2013, 20:10:44
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Joker345 - 11-01-2013, 20:37:47
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Taśma - 11-01-2013, 20:47:12
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 11-01-2013, 21:00:14
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - daniel799 - 13-01-2013, 18:31:09
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 27-01-2013, 00:03:30
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - gabriel0 - 27-01-2013, 00:23:07
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 29-01-2013, 20:50:23
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 29-01-2013, 22:07:00
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 29-01-2013, 22:50:15
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Tiners97 - 29-01-2013, 23:00:22
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 29-01-2013, 23:11:07
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Tiners97 - 29-01-2013, 23:15:41
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 29-01-2013, 23:25:55
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Tiners97 - 29-01-2013, 23:27:28
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 30-01-2013, 17:01:39
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 30-01-2013, 18:42:27
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 30-01-2013, 19:58:44
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 30-01-2013, 21:27:57
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 30-01-2013, 21:33:46
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 30-01-2013, 22:15:48
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 30-01-2013, 22:42:39
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 30-01-2013, 22:53:09
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 30-01-2013, 23:12:34
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 31-01-2013, 16:56:53
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 31-01-2013, 17:00:31
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 31-01-2013, 18:06:24
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Rudy102 - 31-01-2013, 18:56:05
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 31-01-2013, 19:20:37
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 31-01-2013, 21:41:21
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 01-02-2013, 00:03:57
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 01-02-2013, 00:06:35
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 01-02-2013, 16:43:47
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Joker345 - 01-02-2013, 17:36:04
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 01-02-2013, 21:34:59
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 01-02-2013, 23:18:29
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 01-02-2013, 23:27:11
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Joker345 - 02-02-2013, 00:15:34
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 02-02-2013, 00:23:25
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kacper8589 - 02-02-2013, 02:18:31
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 02-02-2013, 14:21:20
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 02-02-2013, 15:36:47
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 02-02-2013, 16:34:15
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 04-02-2013, 22:33:40
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 05-02-2013, 00:01:50
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 05-02-2013, 18:38:17
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 10-02-2013, 17:07:06
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 10-02-2013, 22:03:35
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - LukaszzT1 - 10-02-2013, 22:09:25
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 10-02-2013, 22:16:52
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Manfret14 - 15-02-2013, 15:11:53
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 15-02-2013, 17:10:20
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 15-02-2013, 19:35:31
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 15-02-2013, 20:38:45
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 16-02-2013, 14:36:27
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Sieniek - 16-02-2013, 15:08:48
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 16-02-2013, 15:23:02
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Sieniek - 16-02-2013, 16:57:28
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 16-02-2013, 18:08:11
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 24-02-2013, 17:19:38
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Joker345 - 24-02-2013, 22:01:05
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 24-02-2013, 22:23:08
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 27-02-2013, 21:34:48
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 28-02-2013, 21:06:03
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - Hubinho - 28-02-2013, 21:44:48
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 01-03-2013, 17:36:44
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - alek736 - 01-03-2013, 17:38:24
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - romet1989 - 01-03-2013, 17:52:58
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 01-03-2013, 22:48:10
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 02-03-2013, 14:29:46
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 02-03-2013, 20:18:59
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 02-03-2013, 22:57:36
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 03-03-2013, 14:34:54
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - tobiasz50-t1 - 03-03-2013, 15:05:37
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 03-03-2013, 15:11:37
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 04-03-2013, 16:57:01
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - tramwajarz - 04-03-2013, 17:02:06
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 04-03-2013, 18:56:31
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 05-03-2013, 17:06:09
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 05-03-2013, 21:07:29
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 05-03-2013, 23:55:36
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 06-03-2013, 01:03:48
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 06-03-2013, 16:58:33
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 06-03-2013, 20:36:23
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 06-03-2013, 23:13:46
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 12-03-2013, 19:31:32
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - budzikjacek136 - 13-03-2013 17:51:15
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 13-03-2013, 18:31:29
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 14-03-2013, 23:06:24
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 16-03-2013, 19:33:16
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 16-03-2013, 19:55:43
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 16-03-2013, 21:00:07
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 23-03-2013, 19:11:45
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 24-03-2013, 15:29:59
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - kondzio310 - 24-03-2013, 15:48:30
RE: Ogar 200 Muli i gaśnie - michal002 - 24-03-2013, 17:17:40


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 62
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 447
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34331
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2965
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 49
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 89
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 228
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5178
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 163
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 425
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 305
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 328
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 648
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 233
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6504

Reklama