Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Przeglad
Autor Wiadomość
dragon Niedostępny
Dragon
*


Liczba postów: 246
Imię: Mirek
Skąd: Pyskowice SG-019A Śląsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #5
RE: Przeglad
Obowiązkowe badania techniczne pojazdów funkcjonują według niezmienionych zasad od 2004 roku. W związku z tym, że Ministerstwo Transportu pracuje nad nowymi zasadami, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów wniosła o zmiany w zapisie ustawy, w sprawie zakresu badań kontrolnych i nowej tabeli cennika.
Co zmieni się w 2013 r. w kwestii badań technicznych

Po wprowadzeniu zmian, usterki w pojazdach będą się dzielić na: drobne, istotne i stwarzające zagrożenie. Diagnosta przeprowadzający badane otrzyma większą swobodę w orzekaniu o stanie technicznym pojazdu, zamiast kierować się twardymi przepisami.

Drobne usterki nie będą musiały być odnotowywane, a pojazdy będą dopuszczane do ruchu. Kwestia decyzji o usunięciu takich mało znaczących uszkodzeń pozostanie w woli właściciela auta.

Usterki istotne wpłyną na negatywny wynik badań. Pojazd nie otrzyma wpisu do dowodu rejestracyjnego, a kierowca dostanie zaświadczenie o negatywnym kontrolnym badaniu i termin 14 dni na usunięcie usterek. Ponowne badanie będzie musiało się odbyć w tej samej stacji.

Usterki stwarzające zagrożenie powodują zatrzymanie dowodu rejestracyjnego przez diagnostę, a pojazd ma bezwzględny zakaz poruszania się po drogach. Po dokonaniu niezbędnych napraw, na powtórne badanie będzie właściciel będzie musiał się zgłosić do tej samej stacji.
Wyższa tabela opłat za przegląd i inne czynności

Prawdopodobnie kierowcy będą musieli przygotować się na nową tabelę wysokości opłat. Jeżeli przepisy w 2013 roku wejdą w życie, tak może prezentować się odświeżony cennik na stacji diagnostycznej:

Przegląd

- Motorower - 80 zł
- Motocykl - 100 zł
- Czterokołowiec - 150 zł
- Samochód osobowy - 150 zł
- Autobus - 300 zł
- Ciężarowy do 3,5 t - 150 zł
- Ciężarowy od 3,5 t do 12 t - 200zł
- Ciężarowy powyżej 12 t - 250 zł
- Pojazd specjalny - 300 zł
- Przyczepa/naczepa do 750 kg - 100 zł
- Przyczepa/naczepa do 3,5 t - 150 zł
- Przyczepa/naczepa do 10 t - 200 zł
- Przyczepa/naczepa powyżej 10 t - 250 zł
- Przyczepa rolnicza - 150 zł
- Ciągnik rolniczy - 150 zł

Inne czynności

- Sprawdzenie warunków dodatkowych - 70 zł
- Dodatkowe badanie techniczne pojazdu - 110
- Usterka - 40 zł
- Numer nadwozia - 100 zł
- Tabliczka zastępcza - 100 zł
- Ustalenie danych - 100 zł
- Hak - 50 zł tylko w przypadku potwierdzenia prawidłowości montażu
- Punkty bazowe - 300 zł
- Zabytek (wg kategorii określonych w pkt. 1-15) - 300 proc. ceny badania okresowego z uwzględnieniem kategorii pojazdu
- SAM (wg kategorii określonych w pkt. 1-15) - 300 proc. ceny badania okresowego z uwzględnieniem kategorii pojazdu
ps- jeśli przepisy wejdą w życie ..!

Na czas - Na miejsce - Na pewno - ogarem
512236031
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2012 13:50:25 przez dragon.)
08-11-2012 13:45:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Przeglad - pawel84_5 - 08-11-2012, 09:48:26
RE: Przeglad - romet1989 - 08-11-2012, 11:45:38
RE: Przeglad - dragon - 08-11-2012, 12:14:42
RE: Przeglad - nie_mientki - 08-11-2012, 12:55:35
RE: Przeglad - dragon - 08-11-2012 13:45:33
RE: Przeglad - pawel84_5 - 09-11-2012, 08:38:49
RE: Przeglad - maly - 11-11-2012, 00:16:22
RE: Przeglad - Rudy102 - 23-11-2012, 21:24:19
RE: Przeglad - krzychu999 - 23-11-2012, 21:17:50
RE: Przeglad - Kaskader na komarze - 23-11-2012, 21:27:15
RE: Przeglad - krzychu999 - 28-11-2012, 19:28:37
RE: Przeglad - motoryniarz123 - 29-11-2012, 00:42:13
RE: Przeglad - Semmao - 29-11-2012, 01:02:39
RE: Przeglad - Rudy102 - 29-11-2012, 14:05:35
RE: Przeglad - rowler - 29-11-2012, 01:07:38
RE: Przeglad - aion18 - 29-11-2012, 01:22:40
RE: Przeglad - Semmao - 29-11-2012, 11:32:54
RE: Przeglad - aion18 - 29-11-2012, 11:36:07
RE: Przeglad - nie_mientki - 29-11-2012, 11:39:52
RE: Przeglad - dragon - 29-11-2012, 12:24:22
RE: Przeglad - Semmao - 29-11-2012, 12:29:50
RE: Przeglad - dragon - 29-11-2012, 12:38:12


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 303
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3083
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 776
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 167
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 543
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 602
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34647
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 95
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 158
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 441
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5219
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 186
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 382
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 394
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 815

Reklama