Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet = ekonomia?
Autor Wiadomość
Icey Offline
pononuje dołki na dwójce...
*


Liczba postów: 64
Imię: Maciek
Skąd: Międzyrzec Podl
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #1
Romet = ekonomia?
Siema!
Tak sobie dzisiaj postanowiłem sprawdzić co sie bardziej opłaca samochód czy romet. Odpowiedź by sie wydawała prosta - samochód. Ale zapewne dla niektórych może być problemem koszt eksploatacji. Moge sie mylić ale moje dzisiejsze obliczenia wskazuja na to że to wcale nie romet ale samochód prowadzi podwzględem ekonomii. Do obliczen postanowiłem użyć silnika R4 1.8 benzyna który spala ok. 9 litrów oraz silnik którego mam w romecie który spala ok 3 litrów. Teraz tak:
W silniku R4 o pojemności 1.8 na każdy cylinder przypada 450ccm3, gdzie w romecie jest jeden cylek i ma on poj. 50ccm3.
Teraz w tym silniku z samochodu na każdy cylinder przypadało by ok 2.25l spalanego paliwa, a w romecie jest to 3l na jeden cylinder i jest to dużo mniejsza pojemnosć.
Ogólenie to różnica jaka mi wyszła to 0.75l paliwa. Warto dodac że każdy cylinder w samochodzie ma dużo większą moc, a spala mniej. Wiem że to czerosuw i powinien spalać mniej ale żeby aż tyle?
Jaki wniosek?
9 razy mniejszy cylinder spala ok 750 ml paliwa wiecej dając dużo mniej mocy.
Może sie myle, i nie twierdze że tak nie jest. Co wy o tym sądzicie ?

Ps. Warto dodać ze samochód ma dużo większą ładowność, dane silnika ktre przyrównywałem do rometa to silnik z samochodu mojego ojca, a warto dodać że jesto to samochód z zainstalowaną instalacją gazową, przez co samochód jest jeszcze bardzej ekonomiczny.

...and the road becomes my bride

Moja pociecha:
http://www.youtube.com/watch?v=jeiuTR6YuJo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2012 18:12:08 przez Icey.)
28-10-2012 18:05:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012 18:05:44
RE: Romet = ekonomia? - Taśma - 28-10-2012, 18:09:56
RE: Romet = ekonomia? - Łukasz - 28-10-2012, 18:14:24
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 18:14:53
RE: Romet = ekonomia? - wojtekr35 - 28-10-2012, 18:18:39
RE: Romet = ekonomia? - Łukasz - 28-10-2012, 18:19:33
RE: Romet = ekonomia? - LukaszzT1 - 28-10-2012, 18:20:57
RE: Romet = ekonomia? - Taśma - 28-10-2012, 18:21:59
RE: Romet = ekonomia? - gabriel0 - 28-10-2012, 18:24:42
RE: Romet = ekonomia? - Łukasz - 28-10-2012, 18:25:27
RE: Romet = ekonomia? - Taśma - 28-10-2012, 18:27:45
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 18:28:55
RE: Romet = ekonomia? - Łukasz - 28-10-2012, 18:30:22
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 18:39:15
RE: Romet = ekonomia? - Łukasz - 28-10-2012, 18:41:49
RE: Romet = ekonomia? - Przemek - 28-10-2012, 18:56:22
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 19:02:57
RE: Romet = ekonomia? - Łukasz - 28-10-2012, 19:05:45
RE: Romet = ekonomia? - Artur - 28-10-2012, 19:08:57
RE: Romet = ekonomia? - Tomasso94 - 28-10-2012, 19:13:42
RE: Romet = ekonomia? - nocnyfuul - 28-10-2012, 19:17:12
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 19:28:05
RE: Romet = ekonomia? - Simon - 28-10-2012, 19:42:38
RE: Romet = ekonomia? - Przemek - 28-10-2012, 19:30:33
RE: Romet = ekonomia? - Tomasso94 - 28-10-2012, 19:33:39
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 19:37:08
RE: Romet = ekonomia? - Tomasso94 - 28-10-2012, 19:40:00
RE: Romet = ekonomia? - Irek - 28-10-2012, 19:40:54
RE: Romet = ekonomia? - Tomasso94 - 28-10-2012, 19:44:29
RE: Romet = ekonomia? - Irek - 28-10-2012, 19:45:13
RE: Romet = ekonomia? - Tomasso94 - 28-10-2012, 19:47:06
RE: Romet = ekonomia? - Przemek - 28-10-2012, 19:48:02
RE: Romet = ekonomia? - Irek - 28-10-2012, 19:48:40
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 19:49:11
RE: Romet = ekonomia? - Tomasso94 - 28-10-2012, 19:49:30
RE: Romet = ekonomia? - Irek - 28-10-2012, 19:53:35
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 19:54:06
RE: Romet = ekonomia? - Irek - 28-10-2012, 19:55:59
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 19:56:52
RE: Romet = ekonomia? - Irek - 28-10-2012, 19:58:19
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 20:02:33
RE: Romet = ekonomia? - Irek - 28-10-2012, 20:05:10
RE: Romet = ekonomia? - Winiar 93 - 28-10-2012, 20:13:41
RE: Romet = ekonomia? - Irek - 28-10-2012, 20:19:00
RE: Romet = ekonomia? - Łukasz - 28-10-2012, 20:21:03
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 20:17:07
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 20:36:58
RE: Romet = ekonomia? - Łukasz - 28-10-2012, 20:39:16
RE: Romet = ekonomia? - kw112 - 28-10-2012, 20:49:16
RE: Romet = ekonomia? - Taśma - 28-10-2012, 20:50:30
RE: Romet = ekonomia? - kw112 - 28-10-2012, 20:58:05
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 21:15:14
RE: Romet = ekonomia? - kw112 - 28-10-2012, 21:18:01
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 21:24:59
RE: Romet = ekonomia? - kw112 - 28-10-2012, 21:35:06
RE: Romet = ekonomia? - Tomasso94 - 28-10-2012, 22:11:40
RE: Romet = ekonomia? - Feiro - 28-10-2012, 22:19:36
RE: Romet = ekonomia? - Irek - 28-10-2012, 22:25:25
RE: Romet = ekonomia? - Icey - 28-10-2012, 22:30:47
RE: Romet = ekonomia? - Irek - 28-10-2012, 22:33:41
RE: Romet = ekonomia? - Pitu - 28-10-2012, 23:26:30
RE: Romet = ekonomia? - Marwerick - 29-10-2012, 00:57:09
RE: Romet = ekonomia? - Kubasio - 29-10-2012, 09:46:09
RE: Romet = ekonomia? - Taśma - 29-10-2012, 18:10:54
RE: Romet = ekonomia? - Komardriver - 03-11-2012, 21:34:44


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 408
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3135
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 786
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 179
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 551
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 632
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34667
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 105
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 168
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 468
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 191
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 394
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 412
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 831

Reklama