Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
Autor Wiadomość
marwaski Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 183
Imię: Mariusz
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny Romet
Post: #16
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
Już wszystko uzupełnione, to zdjęcie z dnia zakupu.
Piękna kolekcja flamingów. Oglądałem i nie wiedziałem kiedy się skończy.

Jaguar Super; Specjal
Sokół - Lux 1973
Karat 1972
Kos 1970
Wigry 1-1974; 2-1975; 3-1989; 4-1978; Universal 3speed-1978
Flaming 1978, 1972, 1974
Jubilat Lux 1978
Jubilat pierwsza edycja - 1975
XB3 Sport - 1993
Huragany, Jaguar, Romety sport......
19-05-2020 19:15:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
RaszkoV Offline
Flamingowiec
*


Liczba postów: 252
Imię: Wojciech
Skąd: Żywiec
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
Dziękuje za pochwałę, a tymczasem kolejne dwa Flamingi doczekały się reanimacji Big Grin
Mowa dokładniej o jednym z bliźniaków (fabrycznie posiadał takie stomile, na poprzednim zdjęciu ma założone dębice), oraz o białym Flamingu '71 Wink



20-05-2020 10:46:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
RaszkoV Offline
Flamingowiec
*


Liczba postów: 252
Imię: Wojciech
Skąd: Żywiec
Pojazd: Inny
Post: #18
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
#21

Najnowszy nabytek, Flaming 1971. Fajna i żywa kolorystyka, w komplecie z szeroką kierownicą dodają mu sporo uroku Wink
Kwestia zmyć zaprawki, i będzie cacko Big Grin
22-05-2020 17:22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo RaszkoV za ten post.
Mixol Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 231
Imię: Mixol
Skąd: okolice Mińsk Maz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #19
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
Gdzie Ty znajdujesz takie egzemplarze, wykupisz wszystkie w krajuShy
22-05-2020 22:37:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
pioteron Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 132
Imię: Piotrek
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #20
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
Piękna kolekcja Big Grin Czy spotkałeś się kiedyś z Flamingiem już z plastikową osłoną łańcucha, ale z napisem od szablonu? Mój z rocznika 1978 posiada taki zestaw, dodatkowo szablon litery "A" jest przecięty nie na wprost, jak zdecydowana większość egzemplarzy, tylko po skosie.
28-05-2020 10:54:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
RaszkoV Offline
Flamingowiec
*


Liczba postów: 252
Imię: Wojciech
Skąd: Żywiec
Pojazd: Inny
Post: #21
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
Tak, wyszła seria takich egzemplarzy. A z tym wiąże się kolejny Flaming na mojej liście, tym razem
#22 Romet Flaming 1978


Przypadkowo zakupiłem go poprzez OLX'a wraz z Wigry 4 w wersji Universal. Jest cały w oryginale, za wyjątkiem przedniego błotnika i koła, które z bliżej nieznanych mi przyczyn poprzedni właściciel wstawił sobie do Wigrego. Ogólnie dosyć ładny stan, i ciekawa wersja spowodowały moją chęć zakupu tego cudaka Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2020 13:11:58 przez RaszkoV.)
28-05-2020 13:10:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
pioteron Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 132
Imię: Piotrek
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #22
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
No, to nareszcie mam jakiś konkret, że moje przypuszczenia co do fabrycznego wyglądu mojego Flaminga mają jakieś podstawy. Wielkie dzięki Wink Być może będę chciał go kiedyś przywrócić do takiego stanu, chwilowo najbardziej w tym przeszkadza ułamane przednie mocowanie osłony łańcucha. Mógłbym Cię poprosić o jakieś zdjęcie na pw ze zbliżeniem jak ono wygląda, bo chciałbym je odtworzyć? Podobnie zbliżenie na szablon i naklejki, bo ktoś okrutnie potraktował go farbą olejną łącznie z błotnikami i dynamem Tongue
28-05-2020 15:02:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
RaszkoV Offline
Flamingowiec
*


Liczba postów: 252
Imię: Wojciech
Skąd: Żywiec
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
#23


Przypadkowa Facebookowa znajdka, na zdjęciu już po drobnej kosmetyce Wink . Ciekawy kolor, rocznik 1974.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2020 15:49:13 przez RaszkoV.)
20-07-2020 15:48:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo RaszkoV za ten post.
RaszkoV Offline
Flamingowiec
*


Liczba postów: 252
Imię: Wojciech
Skąd: Żywiec
Pojazd: Inny
Post: #24
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
#24 Złoty Flaming 1980
Zaczynamy od dosyć ciekawej wersji, a dokładniej...
Złoty Flaming rocznik 1980, z chromowanym bagażnikiem! Zaznaczam iż rower nigdy nie był malowany, ogólnie mówiąc jest dosyć nietypowym egzemplarzem.. Nigdy wcześniej takiego bagażnika nie spotkałem na Flamingu, jednak za niedługo miało się to zmienić.. Serdecznie dziękuje Rumcajsowi89 za odebranie dla mnie tego cudaka Wink

#25 Flaming 1978

Musiałem wrzucić go tutaj, gdyż posiada jeden element który możecie poznać z egzemplarza wcześniej... Jak mówiłem, nigdy wcześniej przed złotym nie spotkałem się z chromowanym bagażnikiem. Ni stąd ni zowąd na złomowisku trafił się on.. Pomijając sam bagażnik, fenomenem też są błotniki- Wersja bez przetłoczenia, w chromie! Cały flaming jest w oryginalnym lakierze, ma bardzo dużo urokliwych epokowych naklejek Wink
#26 Flaming 1976
Czyli anomalii ciąg dalszy..

Pewnego razu mój znajomy wysłał do mnie zdjęcie z w/w Flamingiem.. Od razu dostałem wręcz zawału (!) widząc niezwykłe wyposażenie tego cudaka.. Wrażenia nie zrobiła na mnie sama piasta biegowa, a.. błotnik przedni! Lakierowany pod kolor, w dodatku niestosowany już od 4 lat! (pomijając fakt iż nigdy nie widziałem flaminga w tym kolorze z malowanymi błotnikami..) Po wielu negocjacjach ze sprzedającym, rowerek trafił do mnie Wink. Flaming obecnie czeka na odświeżenie.
#27 Flaming 1972
Wersja przejściowa w pięknym stanie zachowania.. Wisiał biedaczek tyle na OLX'ie, że musiałem się nad nim zlitować Shy

#27 Flaming 1973
Flaming uratowany od tak ze zbiorowego ogłoszenia na OLX'ie.. Dosyć ciężka przeszłość, jednak dalej jeździ- W przyszłym roku myślę że będzie już zrobiony! Smile

#28 Flaming 1973
Morelowy Flaming z 73, w dosyć przyzwoitym stanie- Wymaga głównie poświęcenia mu nieco uwagi Wink
Zakupiony przypadkowo na Facebooku.
17-09-2020 21:51:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo RaszkoV za ten post.
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #25
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
Piękne flamingi!
Wszystkie tak samo ciekawe jak inne.
Co do tego Bordowego/Wiśniowego Flaminga z 1972 to wydaje mi się że jakiś czas temu (ok. 2 mies. temu) wisiał on jeszcze na allegro, ale nie jestem do końca pewien, obydwa wyglądają łudząco podobnie.
Ciekawi mnie tylko jak ty się mieścisz z ponad 25-oma rowerami do przechowania... blink

Świetna kolekcja!
509 509 509 509

Pozdrawiam!
17-09-2020 23:09:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
RaszkoV Offline
Flamingowiec
*


Liczba postów: 252
Imię: Wojciech
Skąd: Żywiec
Pojazd: Inny
Post: #26
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
#29 Flaming "przejściówka" 1978
Jest bliźniakiem flaminga widocznego wcześniej w temacie, pochodzą z tego samego roku i dzieli je ~1000 egzemplarzy. Kolejny twardy dowód na oryginalność przejściówek z tego rocznika Wink

Serdecznie dziękuje wnusiowi94 za pomoc w jego pozyskaniu!

#30 Flaming 1971


Zakupiony na jednej z facebookowych grup.
Całe swe życie spędził na pewnej plantacji pomidorów, po latach przy porządkach w stodole znaleziony przez poprzedniego właściciela.. Tradycyjnie jedna z moich ulubionych kondygnacji Wink
16-10-2020 21:13:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
pioteron Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 132
Imię: Piotrek
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #27
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
Z ciekawości, jakie numery ram mają Twoje przejściówki z 1978 roku?
16-10-2020 21:30:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Sib Offline
Nowy
*


Liczba postów: 52
Imię: Artur
Skąd: Szczecin
Pojazd: Inny
Post: #28
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
Szacun. Piękna kolekcja. Miło się oglądało.
21-10-2020 23:31:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
RaszkoV Offline
Flamingowiec
*


Liczba postów: 252
Imię: Wojciech
Skąd: Żywiec
Pojazd: Inny
Post: #29
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
#31 Romet Flaming 1973

Ostatni przypadkowy OLX'owy zakup, cały Flaming jest w dosyć przyjemnej kondycji. Wymaga głównie drobnego odświeżenia wraz z uzupełnieniem braków Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2020 16:59:28 przez RaszkoV.)
20-11-2020 16:59:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
RaszkoV Offline
Flamingowiec
*


Liczba postów: 252
Imię: Wojciech
Skąd: Żywiec
Pojazd: Inny
Post: #30
RE: Wszystkie Flamingi i ich przeszłość by RaszkoV
#32 Romet Flaming 1972



Jakiś czas temu dostałem wiadomość wraz ze zdjęciem ów Flaminga.
Dalsza część rozmowy była już tylko formalnością.
Jegomość ten miał życie dosyć intensywne, prawdopodobnie przeżył też sporą kolizję..
Z czasem powróci do pełni oryginału, obecnie trwają poszukiwania widelca.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2020 21:08:56 przez RaszkoV.)
05-12-2020 21:05:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 12:54:55
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 10
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 480
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 74
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 503
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34501
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2975
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 103
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 282
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5193
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 167
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 329
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 355
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 746
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 243

Reklama