Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wydech - rura i tłumik - czyszczenie, latanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Wydech - rura i tłumik - czyszczenie, latanie (/showthread.php?tid=6683)



Wydech - rura i tłumik - czyszczenie, latanie - Artur - 12-08-2012 11:39:43

No właśnie - czy w tłumiku powinno coś latać?
I drugie - jak można oczyścić rurę wydechową - od zewnątrz jest jakby zardzewiała a od wewnątrz ma wuchtę świństwa (wygląda jak nagar)?


RE: Wydech - rura i tłumik - czyszczenie, latanie - romecik1998 - 12-08-2012 11:44:14

Jak chcesz z wewnątrz wyczyścić to go wypal, a jak z zewnątrz to najlepiej go daj do chromu, albo pomaluj go sobie. Ja prawdopodobnie z moim też tak będę musiał zrobićBig Grin Aha i w tłumiku raczej nic nie powinno latać.Tongue


RE: Wydech - rura i tłumik - czyszczenie, latanie - Artur - 12-08-2012 12:07:38

A mi coś lata w tłumiku! Kolejna część do wymiany czy da się coś z tym zrobić?
Chromu, chromu... ale najpierw wyczyścić trzeba, silnik sprawdzić czy działa!


RE: Wydech - rura i tłumik - czyszczenie, latanie - romecik1998 - 12-08-2012 12:09:52

Ja już nie wiem co ci tam lata. A jaki masz tłumik????


RE: Wydech - rura i tłumik - czyszczenie, latanie - Artur - 12-08-2012 12:12:26

Oryginalny (chyba!), silnik S38.


RE: Wydech - rura i tłumik - czyszczenie, latanie - romecik1998 - 12-08-2012 12:16:43

Ten wąski? Komarowski? To nie wiem czy coś tam zdziałasz.


RE: Wydech - rura i tłumik - czyszczenie, latanie - Artur - 12-08-2012 12:43:15

Książka podaje, że tłumik jest nierozbieralny i nienaprawialny.
Nawet widziałem na forum przypadek podobny do mojego - pojazd odpalał na chwilę po czym gasł. Przyczyną był zapchany wydech! Mój robił tak samo, więc podejrzewam, że tłumik nie jest zbytnio działający Smile


RE: Wydech - rura i tłumik - czyszczenie, latanie - Feiro - 12-08-2012 13:18:18

Z zewnątrz kolanko możesz wyczyścić takim okrągłym narzędziem z drutami(coś jak szczotka druciana) które przyłącza się do wiertarki. Pieknie czyści i leciutko może nawet wypoleruje. W środku wypal. Nie radzę malować kolanka farbami ze względu na jego temperaturę.


RE: Wydech - rura i tłumik - czyszczenie, latanie - Artur - 12-08-2012 14:06:16

Druciaka mam i skoro nie ma przeciwwskazań - to wyczyszczę. Aczkolwiek już raz mi ta szczota na nogę poleciała loo
Wypalić... że jak, zapałkę tam włożyć?


RE: Wydech - rura i tłumik - czyszczenie, latanie - Feiro - 12-08-2012 18:20:18

Nie, najlepiej jest włożyć palnik(propan-butan) do środka i poczekać aż wszystko ładnie się wypali. Użyj opcji szukaj, już było pełno postów o czyszczeniu tłumików i kolanek.


RE: Wydech - rura i tłumik - czyszczenie, latanie - Artur - 12-08-2012 18:21:53

Nie mam palnika, ale mam lampę naftową bez klosza Smile