Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Regulacja zabieraka sprzegla S38 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Regulacja zabieraka sprzegla S38 (/showthread.php?tid=54591)



Regulacja zabieraka sprzegla S38 - Ambero25 - 17-03-2024 23:44:39

Witam , mam problem maly ale strasznie irytujacy ze sprzeglem , zrobilem remont generalny silnika S38 , wlecial nowy kosz z prl ZMD , wspolczesne nowe sprzeglo z tarczami i przekladkami , do tego nowy zabierak z epoki ZMD, nowa sprezyna i zamontowalem na to pierscien osadczy zabieraka do wewnatrz kosza czyli z malym luzem , w sumie luzu niemierzylem wtedy bo zasugerowalem sie filmikiem montazowym z gmoto i wszystko ze sprzeglem dziala ok ale problem pojawia sie na zimnym silniku taki ze wciskajac sprzeglo nie moge obrocic lekko pedalami jak na innych filmikach widzialem , dopiero bo drugim trzecim obrocie jak gdyby sprzeglo rozlacza skrzynie i wtedy moge obrocic pedalami " do startu " , problem znika oczywiscie jak olej sie rozgrzeje i moje pytanie jest takie : czy pomoze zmiana pierscienia w druga strone w strone dekla tak zeby zwiekszyc luz na koszu ? Olej w skrzyni jak fabryka przykazala Lux 10 , na hipolu dodam ze tak samo bylo . Wszystko sprawdzone zlozone ksiazkowo ma ktos jakies sugestie czy pomoze zmiana kierunku pierscienia czy po prostu nowe grubsze tarcze i dlatego tak blokuje i nierozsprzegla od razu po wcisnieciu sprzegla ??


RE: Regulacja zabieraka sprzegla S38 - Debesta - 18-03-2024 01:10:20

Ja duellsy szlifowalem na płycie traserskiej o jakieś 0,8mm i dopiero było ok sprzęgło.


RE: Regulacja zabieraka sprzegla S38 - Ambero25 - 18-03-2024 10:33:20

Moze faktycznie tu lezy problem bo duellsy sa deko grubsze od oryginalnych tarcz , teoretycznie zmiana kierunku pierscienia powinna pomoc bez szlifowania tarcz ? Albo jezdzic az sie tarcze troche zuzyja ... ?


RE: Regulacja zabieraka sprzegla S38 - Debesta - 18-03-2024 11:19:17

To są spiekane tarcze, więc bardzo długo musiałbyś jeździć żeby się zuzyky. To nie korki że wystarczy scisnac na czymś płaskim żeby stały się węższe.


RE: Regulacja zabieraka sprzegla S38 - Ambero25 - 18-03-2024 13:04:39

Z tego co pamietam to u mnie zwykly korek jest to moze nawet nie duellsa bylo a polskiej produkcji zamiennik ....


RE: Regulacja zabieraka sprzegla S38 - Debesta - 18-03-2024 18:17:38

To jeśli korkowe to możesz je po namoczeniu w oleju scisnac na płycie traserskiej na jakiś czas.