Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Obrotomierz do t1 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet 50-T-1/50-TS-1/50-T-3 (/forumdisplay.php?fid=141)
+---- Wątek: Obrotomierz do t1 (/showthread.php?tid=53407)



Obrotomierz do t1 - goltupoland - 30-06-2022 00:24:20

No siema. Kupiłem ostatnio obrotomierz elektroniczny na 12v i chciałbym się dowiedzieć, czy po podłączeniu obrotomierza do aku 12v będzie działał dobrze. Teraz właśnie podłączyłem i działa, ale wskazuje błędne obroty i wariuje, a to pewnie przez instalację 6v. I też, czy można w jakiś sposób zrobić ładowanie akumulatora, żebym go tak często ładować nie musiał.




Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka


RE: Obrotomierz do t1 - tomangelo - 30-06-2022 01:15:11

Jak masz oryginalną instalację to raczej mało prawdopodobne że będziesz mieć ładowanie akumulatora, raczej spowalnianie jego rozładowania, więc i tak bez doładowywania się nie obejdzie. Jedno że te instalacje były na styk bez dodatkowych akcesoriów, a do tego będziesz musiał zamieniać 6V->12V, co będzie generować jakieś straty w mocy.

Alternatywą byłby zapłon CDI, droższy gips, ale za to od razu 12V i wymaga mniej obsługi niż oryginalny.


RE: Obrotomierz do t1 - Bob_Harley - 30-06-2022 01:37:51

ja kupiłem obrotomierz 12v do ogara 200 i działa, a podłączyłem go tak: plus i minus wg instrukcji (w tym do akumulatora 12v w schowku - bez ładowania, po prostu doładowuje go ładowarką), a kabelek sygnałowy owinąłem wokół kabla W/N. Kiedy go podłączałem pod styk cewki W/N bezposrednio to wskazywał obroty x2, no i radziłbym jakis wylacznik zastosowac do obrotomierza bo nawet na zgaszonym silniku, pobiera jakistam prąd i rozładowuje aku przez to, ja mam taki hebelek przy schowku


Obrotomierz do t1 - goltupoland - 30-06-2022 09:29:17

Dobra dzięki, chyba po prostu będę go ładować, pstryczek do wyłączania też se dam, a ładowanie to może kiedyś.

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka


RE: Obrotomierz do t1 - tramwajarz - 30-06-2022 19:14:57

wystarczy miec obrotek na baterie ten za ok 40zł ,ew miec ladowanie z pradnicy co da sie zrobić bezinwazyjnie


Obrotomierz do t1 - goltupoland - 30-06-2022 19:35:41

Obrotomierz mam wskazówkowy, kupie akumulator i zobaczymy co się będzie działo

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka