Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning (/showthread.php?tid=52866)

Strony: 1 2 3


Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - sakuu - 19-12-2021 20:22:57

Nadszedł czas teraz na Kadeta Big Grin
Postanowiłem, że ta maszynka będzie częściej używana w sezonie wiosna-lato bo jak narazie moje motorynki i komarki które kolejno kończę są przeznaczone tylko do "niedzielnych przepałów" w delikatnym słońcu na drogach mało użytkowanych by na lakier nie siadał pył z wyprzedzajacych samochodów radocharomet2

Wracając do Kadecika postanowiłem, że delikatnie silnik podrasuje.
Zebrałem trochę informacji, ale mimo wszystko będę potrzebował waszej pomocy i rady o co bardzo bym prosił Blush

Fotka kandydata:


Nie wiem jak to się stało że przed rozebraniem nie zrobiłem żadnych zdjęć Sad


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - romek - 19-12-2021 21:28:29

Węgier chyba co?


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - sakuu - 19-12-2021 21:47:09

A no Węgier Big Grin
Co go zdradziło?


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - Piotrekdriver1 - 19-12-2021 22:37:41

Ja wiemBig Grin tabliczka znamionowa i chromowane błotniki.


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - sakuu - 19-12-2021 23:28:12

(19-12-2021 22:37:41)Piotrekdriver1 napisał(a):  Ja wiemBig Grin tabliczka znamionowa i chromowane błotniki.

Łoł!
Ja nie wiedziałem że tylko na eksport szły w chrome...
A przy okazji pozwolę sobie zapytać czy sprężyna od siedzenia od komara sztywniaka podpasuje do siedzenia od Kadeta?


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - Odrestaurator - 20-12-2021 00:47:34

No nie do końca, chromowane błotniki to był tzw. kadet lux który szedł również normalnie na krajowy rynek


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - KadetDezamet023 - 20-12-2021 11:03:55

(20-12-2021 00:47:34)Odrestaurator napisał(a):  No nie do końca, chromowane błotniki to był tzw. kadet lux który szedł również normalnie na krajowy rynek
kolega tez ma eksporta po wujku ,a wujek kupil chyba w kraju


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - Debesta - 20-12-2021 15:55:18

Wstaw cylinder 60/4/3 z jackmotors, dopiero bedzie jechał Big Grin


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - sakuu - 20-12-2021 17:02:09

No właśnie bardzo mocno biorę to pod uwagę!

Na tą chwilę zbieram graty:

Co do koloru to postawiłem na Czarny Mat. Sam jestem ciekawy czy to dobry pomysł.


Chrome wróciły, na szczęście błotniki były w stanie perfekt więc można było je na nowo pochromowaćBig Grin


Bębny i kartery i pokrywy poleciały do zaufanego mi mistrza polerowania ręcznego Big Grin

Myślałem nad takim zestawieniem:

CYLINDER:

CYLINDER ROMET 2B / 3B 60/4 TUNING KPL + tlok BARIKIT
CYLINDER 6 KANAŁOWY PO PORTINGU
PODNIESIONE STROJENIE
FAZOWANE OKNA
DODATKOWE DWA OKNA PŁUCZĄCE

GAŹNIK:
Dellorto 14.12

ZAPŁON:
CDI od Rakso-Motors

WAŁ:
NO WŁAŚNIE TU JEST PROBLEM.
JAKI WAŁ???Huh
Myślałem nad duells Confused ale nigdzie go nie ma... jakaś propozycja?

DYFUZOR:
Został mi od Kawasaki KX 125CC
Zobaczymy czy coś da...


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - Debesta - 20-12-2021 18:09:55

Na Jm maja walu do rometow ale chyba trzy biegowych, z korbami od jakiegoś normalnego silnika i raczej w cos takiego powinieneś celować przy takim zestawie. Pomyśl nad jakimś wydechem, zeby to miało sens. Nie licz dyfuzora, zeby motor nie byl zbyt wyzylowany, bo na tryby nie wyrobisz.


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - sakuu - 20-12-2021 18:57:30

(20-12-2021 18:09:55)Debesta napisał(a):  Na Jm maja walu do rometow ale chyba trzy biegowych, z korbami od jakiegoś normalnego silnika i raczej w cos takiego powinieneś celować przy takim zestawie. Pomyśl nad jakimś wydechem, zeby to miało sens. Nie licz dyfuzora, zeby motor nie byl zbyt wyzylowany, bo na tryby nie wyrobisz.

Ale wał od 019 będzie pasował?
Na JM mają też jakiś "swój" ale trochę przesada z ceną co? 400zl sniper

Myślałem by wziąć Duells od S38 i zmienic tylko miejsce na klin co ty na to?


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - Debesta - 20-12-2021 20:26:36

Nie wiem czy to będzie wiecznie dzialac. Duellsy maja zle zahartowane sworznie i w wskach 175 potrafią pękać. Tu masz 50, wiec luz, ale przy tym zestawie bedzie bardziej obciążony. Spaceman pisal gdzies ze te duellsy montują do jawek przy konkretnych osprzetach. Pewnie przegląda czeskie fora i tak dalej, to on się musi wypowiedzieć, czy ktos tam narzekam na te korby.


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - romek - 20-12-2021 20:40:40

Wał od 019 nie będzie pasował.

Albo regeneracja oryginalnego , albo zwykły Tajwan lub China albo poczekaj aż przyjedzie do kraju dostawa Duellsow, tak z 2 miesiące temu na przykład nie było wałów do 019 chwilowo a teraz są.

Tak naprawdę każdy wał zda egzamin.

Możesz w ogóle teoretycznie złożyć bez klina ale to takie druciarstwo i niepewne. Ja też bym się nie bawił w jakieś dorabianie miejsca na klin, myślę że dwa wcięcia mogą osłabić czop.


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - marcin1479 - 20-12-2021 21:37:49

można wiedzieć ile Cię wyniosło chromowanie i gdzie robiłeś?


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - sakuu - 20-12-2021 23:10:33

(20-12-2021 20:40:40)romek napisał(a):  Wał od 019 nie będzie pasował.

Albo regeneracja oryginalnego , albo zwykły Tajwan lub China albo poczekaj aż przyjedzie do kraju dostawa Duellsow, tak z 2 miesiące temu na przykład nie było wałów do 019 chwilowo a teraz są.

Tak naprawdę każdy wał zda egzamin.

Możesz w ogóle teoretycznie złożyć bez klina ale to takie druciarstwo i niepewne. Ja też bym się nie bawił w jakieś dorabianie miejsca na klin, myślę że dwa wcięcia mogą osłabić czop.

Dzięki za cenne info Panowie pifkoo
Nie będę kombinowac z tym wpustem na klin czy też montował bez klina. Szkoda "drutów"
Mam nadzieję że po 3miesiacach nie będę musiał rozpoławiać silnika jak coś
Klęknie Wink zaryzykuję i wezmę z JM jak tam mają...

Co do chromów to za wiele Ci nie powiem kolego bo robiłem to jakoś na początku roku i w tym było sporo gratów od sztywniaka i 2350 i motorynek. A co do cen to się wszystko zmieniło ostatnio. Za błotniki chyba Chłop wołał 230zł za szt. od kadeta.
Namiary mam jak byś chciał.

Ma ktoś Kadeta w czerni? Bo trochę mam cykora czy ten kolor będzie pasował.
Na gogelu znalazłem tylko 1szt. Czarnego