Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Pony] Wymiana silnika. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Pony (/forumdisplay.php?fid=135)
+---- Wątek: [Pony] Wymiana silnika. (/showthread.php?tid=35415)

Strony: 1 2


Wymiana silnika. - jaskoszew - 12-06-2015 15:02:27

Witam Big Grin
Mam pytanie. Chodzi o to że mam motorynke. Silnik ciągle sie psuje jeszcze nie moge odkręcić srub od dekla ze strony zapłonu. Jedynka nie wskakuje jednym słowem porażka. Moje pytanie to czy opłaca sie i jest wogóle to dobry pomysł żeby kupić silnik predom dezamet 023. Bo widziałem na olx kilka cena nie najgorsza. Co o tym myslicie?


Odp: Wymiana silnika. - KeiSangi - 12-06-2015 16:00:49

Możesz albo spróbować naprawić albo kupić inny i sprzedać ten silnik.


Odp: Wymiana silnika. - Latos - 12-06-2015 16:04:52

Lepiej tego porozkladaj i go zrob jak nalezyw


RE: Wymiana silnika. - kuzma - 12-06-2015 16:11:49

Kupić i iść na łatwiznę można , jak samemu zrobisz i się nauczysz lepsza frajda z jazdy ....


RE: Wymiana silnika. - BartuS - 12-06-2015 16:13:11

Lepiej temu zrób kapitalke. Jak kupujesz przez neta to jeszcze gorsze padło możesz kupić Tongue


RE: Wymiana silnika. - kuzma - 12-06-2015 16:24:27

Ktoś sprzeda po remoncie a remont polegał na wymianie pierścieni , zrób sam kapitalny remont ...


RE: Wymiana silnika. - Macklemor - 13-06-2015 07:10:52

Cena i opis nie zawsze są adekwatne do realnego stanu sprzedawanego przedmiotu. Jeśli zdecydowałbyś się na zakup nowego silnika najlepiej jest go obejrzeć osobiście by nie dać się po prostu zrobić w ch**a. A co do samego pomysłu wymiany silnika na inny musisz to po prostu przekalkulować na spokojnie i dokładnie się zastanowić. Np. remont twojego silnika wyniesie przykładowo 150zł a nowy silnik będzie kosztował 100 zł. Na pierwszy rzut oka bardziej opłaca się kupić nowy ale jest pewien haczyk w postaci stanu tego silnika. Co z tego że jest tańszy ale np. ma padnięte sprzęgło bądź zapłon itd. Czyli od razu czekały by cię koszty i po podliczeniu części wsadzonych w nowy silnik wyjdzie ci tyle samo co za remont starego. A remontując stary masz 100% pewność że wszystko jest nowe i musi działać poprawnie.


RE: Wymiana silnika. - wojtekr35 - 13-06-2015 09:18:20

A jak kupisz drugi taki sam albo w jeszcze gorszym stanie?


RE: Wymiana silnika. - jaskoszew - 13-06-2015 14:11:25

A waszym zdaniem lepiej samemu naprawiać czy oddać do mechanika? Bo gdy ją przyprowadziłem po 25 latach stania oddałem do mechanika, zapłaciłem 400 zł za wymiane wału, regulacje, wymiane tarcz sprzęgła po czym wróciła. Była na chodzie ale po kilku dniach jedynka przestała mi wskakiwać, po 2 tyg przestało paliwo mi dopływać, a teraz wogle mi nie pali. Chciałem wyregulować wodzik, ale nie moge bo nie da sie dwóch śrub odkręcić, wiec pomyślałem o nowym silniku.


Odp: Wymiana silnika. - Latos - 13-06-2015 14:17:01

Mechaniki kosza duzo pieniedzy, jak masz chocby najmniejsze umiejetnosci manualne to na pewno dasz rade, ja bez zadnej absolutnie praktyki sam sobie zalozylem 72 do zippa oraz rozlozylem glowice w drobny mak (a bylo co rozbierac) i dalem rade zlozyc. Takze mysle ze z pomoca forum na pewno dasz rade Wink


RE: Wymiana silnika. - Tocio22 - 13-06-2015 14:17:22

Sam napraw silnik chodzisz będziesz miał pewnie jak jest zrobiony i mniejszy koszt ci wyjdzie nisz u mechanika. A jak będziesz sam naprawiał to troche umiejętności ci wpadnie do głowy


RE: Wymiana silnika. - jaskoszew - 13-06-2015 14:41:08

Wiekszy mam problem z regulacją. Szczególnie z zapłonem.


RE: Wymiana silnika. - Sr-ka - 13-06-2015 17:03:59

A regulacja to jest prościzna, jak już rozłożysz i złożysz silnik to załapiesz o co chodzi nawet z regulacją zapłonu Smile
Tak samo jak ja bałem się po złożeniu ustawić biegi w 019 a okazało się to banalnie łatwe, tylko musiałem zmarnować 30min Wink
Rób remont generalny a zobaczysz że silniczek będzie chodzić jak żyleta Big Grin


RE: Wymiana silnika. - charper - 13-06-2015 19:43:10

400złotych to dość dużo jak za zrobienie takich łatwych puzli jak 023. W tej cenie kupiłbym dobry osprzęt do ustawiania zapłonu jeszcze na części by zostało.


RE: Wymiana silnika. - Rafku - 13-06-2015 20:38:15

https://www.youtube.com/watch?v=XC7B8pUisD8

http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=21056

Co do sprzęgła i biegów to poszukaj, było ostatnio


Te 400 stówy to ty dałeś łącznie z częściami, zakupionymi przez mechanika, czy samą robociznę?