Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wzó białej karty PONY - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Wzó białej karty PONY (/showthread.php?tid=54395)

Strony: 1 2


RE: Wzó białej karty PONY - Gomulsky - 20-11-2023 13:13:48

Skoro nie ma podstawy prawnej to jak ma być ok?! Konserwator zabytków jest władzą wykonawczą! Ma działać na podstawie prawa i w jego granicach. Wszystkie "widzimisię" wychodzące poza obowiązujące akty prawne - zwlaszcza te bedzo precyzyjnie okreslajace dane zagadnienia, to przekroczenie uprawnień. Koniec kropka

Błędne koło niewolniczej mentalności kręci się w najlepsze. Urzędnik wymysla coraz bardziej z dupy wymogi "bo tak", a petent skacze jak małpka w zoo, żeby sprawę załatwić bez większych problemów... Efekt? Rozrasta się i coraz głębiej utrwala cała masa idiotyzmów, bez cienia podstawy prawnej...


RE: Wzó białej karty PONY - wojakrob - 20-11-2023 13:41:11

W zakresie podstawy prawnej zgadzam się z Tobą w 100% - sam w ten sposób uzyskałem żółte tablice BEZ opinii rzeczoznawcy, mimo, że na wniosku o wpis do ewidencji taki wymóg był (oczywista nadinterpretacja urzędu).
Podobnie, bazując na ustawie i rozporządzeniach uzyskałem wpis w DR mojego 20 letniego samochodu że spełnia normę EURO 4, mimo że z urzędniczego rozporządzenia z automatu wpisano by mu Euro 6. Rozważam jeszcze kolejne kroki, bo poziom emisji składników spalin spełnia wymaganie EURO 6, ale tu już chyba bez sądu się nie obejdzie.

Natomiast wszystkie dane wymagane w karcie wg wzoru na stronach NID, jak i wytyczne nie są trudne do spełnienia (a i zawierają ciekawe informacje) i o to nie kruszył bym kopii. Szczególnie, że wpis do ewidencji jest robiony na bazie uznaniowości urzędnika (przepisy nie są precyzyjne), co widać obecnie w kryteriach uznawania w różnych województwach.


RE: Wzó białej karty PONY - Gomulsky - 20-11-2023 15:11:01

O tym właśnie piszę. Twoja postawa sprzyja patologii pt. "urzędnik ma zawsze rację". Potem dziw, że załatwienie czegokolwiek w urzędzie to przygoda... Urzędnik/urząd nie ma prawa wymagać niczego więcej niż pozwala mu na to ustawa/rozporządzenie.

Wpis do rejestru zabytków odbudowa się w drodze decyzji administracyjnej, więc po spełnieniu warunków, konserwator ma obowiązek dokonać takiego wpisu. No i oczywiście wymagania, które ustala konserwator zabytków, zgodnie hierarchicznością aktów prawnych, nie mogą stać w sprzeczności z innymi zapisami aktów wyższych rangą np. PoRD, a tutaj do niedawna jak pojazd miał lpg to nie wpisywali "bo nie I ch...".


Wzó białej karty PONY - wojakrob - 20-11-2023 18:06:45

Pojazdy nie są wpisywane do rejestru tylko do ewidencji.

Zawsze możesz wnioskować o odpowiedź na piśmie i potem ją podważyć.

Proponuję obejrzeć 12 prac Asterixa, a szczególnie pracę nr. 11.
Ja tą metodę stosuję z urzędnikami i nie mam problemów


RE: Wzó białej karty PONY - Gomulsky - 20-11-2023 22:56:53

Rejestr, ewidencja, jeden pies, to skrót myślowy, wiadomo o co chodzi. Z urzędami nie ma innej drogi komunikacji jak pisemna, to podstawa podstaw, jeśli chodzi o dochodzenie swojego.
A że urzędnikom trzeba wytykać ich indolencję, to pisma wszelakie są do tego najlepszą drogą Smile


Wzó białej karty PONY - wojakrob - 20-11-2023 23:48:49

200% zgadzam się z Tobą
I zawsze kopia z potwierdzeniem odbioru.


RE: Wzó białej karty PONY - romek - 21-11-2023 06:13:59

Jeśli jakimś cudem wpiszesz Rometa do REJESTRU to wtedy ziszczą się wszystkie teorie spiskowe o zakazie remontów itp. Wink


RE: Wzó białej karty PONY - jacomoto - 22-11-2023 16:12:56

(01-11-2023 01:42:06)igozaj@wp.pl napisał(a):  Cześć
Zrobiłem białą kartę dla motorynki PONY 50-M-3 ( bez opinii rzeczoznawcy), złożyłem u konserwatora ( mazowiecki w Warszawie) i uzyskałem wpis do ewidencji zabytków.
Przesyłam swoją kartę do wykorzystania, każdy może ją dostosować do swojej motorynki i użyć.
Poniżej link do karty, niestety na forum jest ograniczenie i nie mogłem wgrać pliku ( ma prawie 2 Mb).
https://docs.google.com/document/d/1ZW8d5u3JKVPm0O5qjqEVpsmiiXn90CMC/edit?usp=sharing&ouid=108519716116890044497&rtpof=true&sd=true
Pozdrawiam
Igor
Cześć widze że jestesmy obaj z KobyłkiSmile Drugi temat to silnik 025 z deklem od S38B czy wogóle S38ZB4 z biegami w nodze?