Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Pony 50-M-1 - nowe życie dla klasyka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć,
Długo zwlekałem z pisaniem, ale w końcu mogę jakieś konkrety napisać.
Jak pewnie parę osób wie i kojarzy z tematu nt wyceny kilka miesięcy temu udało kupić się Motorynkę M1 w dość okazyjnej cenie.
Przez jakiś czas borykałem się z myślą, czy ją sprzedawać w tym stanie jak kupiłem (a kilka osób na facebooku proponowało mi w kwoty w okolicach co mnie zdziwiło po 3 tyś zł), ale postanowiłem ją jednak sam przywrócić do życia i choć chwilę się przejechać.

Co do kosztów, kupiłem ją w takim stanie jak zdjęciu za 900 zł. Co najlepsze motorynkę kupiłem z jedną oponą pirelli, którą sprzedałem w jakieś 20min od momentu wystawienia za ponad 550 zł. Dodatkowo tą lampę od WSK tył za 100. Także można przyjąć, że baza do renowacji wystartowała od jakiś 300 zł, także praktycznie za darmo.

Ze sprzedażą opony pirelli również jakiś czas się wahałem, ale z racji tego że ciężko było znaleźć drugą w rozsądnym stanie i pieniądzach oraz tego, że grono osób przekonywało mnie, że to część eksploatacyjna ostatecznie ją sprzedałem.

Przez ten czas wrzuciłem już dokładnie 3257 zł. Do końca potrzebuję jeszcze jakieś około 500 zł. Najważniejsze rzeczy udało się kupić w miarę normalnych cenach tj. lampa tył (oryginał stan idealny), korpus siedzenia, amory tył (od joozka), felga tył (miałem nadkruszony rant), korpus zmiany biegów (rączka) i kilka innych rzeczy.

"Konstrukcyjnie" wszystko już mam. Lada dzień powoli zacznie się montaż i będą kolejne zdjęcia. Odbudowa jest na takim etapie, że zaczynam się mocno niecierpliwić i nie mogę doczekać się efektu finalnego.

W dniu zakupu:

https://i.imgur.com/wMcmOVk.jpeg


pierwsze co, przygotowanie ramy do użyteczności, wspawanie kilku elementów tj ogranicznik skrętu, mocowanie silnika, mocowania podnóżków (z charakterystycznym gięciem na pedale hamulca konsultowane m. in. z joozkiem oraz z Jaca - za co dziękuję.

https://i.imgur.com/upcdseJ.jpg


w między czasie udało się pomalować na RAL2002 (niestety na zdj - te części od żółtej rakiety nie moje)

https://i.imgur.com/Vfk0oBU.jpeg


kilka drobiazgów na kolor chrome premium:

https://i.imgur.com/hJdSu4d.jpg


emblematy M1 (rama i osłona łańcucha) psiknięte od szablonu, silnik i kilka innych drobiazgów wyszkiełkowane:

https://i.imgur.com/fLkFrzf.jpg


https://i.imgur.com/NwO7Usi.jpg
Ellllllllllegansio. Mój kolega ma drynka m1, rok temu chciał za 1000 sprzeadć, ale teraz jakoś się rozmyślił. Jaka szkoda że nie miałem akurat pieniedzy...
(21-06-2021 23:44:55)Emwu96 napisał(a): [ -> ]jedną oponą pirelli, którą sprzedałem w jakieś 20min od momentu wystawienia za ponad 550 zł.


To się już serio zrobiło chore.
Cytat:
kilka drobiazgów na kolor chrome premium

To prawdziwy chrom?

Fajnie ze sobie ją zostawiłeś, i cieszę się że widzę ja na forum a nie na grupce fejsbukowej Smile szerokości w remoncie, sam bym przygarnął jakąś M1 Big Grin
Khuurwa ponad pól tysiąca za stara kartoflanke (czytaj oponę) bo oryginalna :F śmiechu warte.
(22-06-2021 06:15:40)romek napisał(a): [ -> ]To prawdziwy chrom?

nie, to malowanie proszkowe w takim kolorze. Ale szczerze nie do końca polecam, jakość farby słaba, dość kruchliwa, choć być może ja tak po prostu trafiłem. Ale efekt wizualny np. na pedale hamulca całkiem OK.


na zdjęciu brak zbiornika i siedzenia.
Czerwona najszybszaSmile
A tak z ciekawości sorry jak nie ten dział bardziej się opłaca kupić pony czy kadet? Bo się zastanawiam nad zakupem
no do takiej sprawy to osobny temat ale jak już pytasz...
to zależy:F
motorynka jest mała i do takiej codziennej jazdy raczej ciężko, znaczy na upartego można, jest wygodna ale jak masz powiedzmy 1,85 to może być już ciut za mała i w dalsze trasy będzie ci niewygodnie ale jest za to zwinna i jak na swoje niewielkie rozmiary potrafi 90 kg uciągnąćkrejzi
kadet większy tworzony do jazdy głównie miejskiej chodź po polnych drogach też daje rade.Shy
silnikami się nie różnią (chodzi mi o 023) więc moc mają taką samą
(to jest tylko moja opinia o tych motorowerach więc nie hejtujcie Rolleyes)
ale tak jak pisałem usiądź na obydwu, przejedź się i sam zdecyduj. Big Grin
No ja siadałem tylko na kadeta kolegi i było fajnie pony nikt nie ma w okolicy więc chyba kadet bo większe koła i wiem jak się jeździ
Już niebawem finał…

no zapowiada się ciekawie Big Grin
Lewa pokrywa/dekiel silnika do 017.
Na pierwszy rzut oka nie wiedziałem, że jest aż taka różnica w pokrywach z napisem Predom Dezamet w stosunku do pokrywy z żołędziem ZM.
Na zdjęciu widać jaka - w wycięciu pod sprężynę kopniaka.

https://i.imgur.com/CQluO47.jpeg
(15-07-2021 21:41:04)KadetDezamet023 napisał(a): [ -> ]A tak z ciekawości sorry jak nie ten dział bardziej się opłaca kupić pony czy kadet? Bo się zastanawiam nad zakupem

Nie ma czegoś takiego jak opłaca się czy nie.

Ogólnie inwestycja w te sprzęty i nie tylko inne też z góry się nie opłaca
Komus zawsze sie oplaca gdy chcesz cos remontowac, tylko zazwyczaj nie Tobie.
Stron: 1 2
Przekierowanie