Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Kierunkowskazy LK-1/01 - LED
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.

Ogłoszenie będzie nietypowe, mam nadzieję, że nie zostanie usunięte.
Nie posiadam osobiście żadnego sprzętu spod znaku Rometa, ale jakiś czas temu nawiązałem współpracę z pewnym posiadaczem Charta, który zlecił mi wykonanie kierunkowskazów LED do jego maszyny.

Klient był bardzo zadowolony, a mi zostało kilka płytek PCB będących bazą pod wspomniane kierunkowskazy. Toteż wychodzę z propozycją, bo być może znajdą się osoby, które również chciałyby coś takiego do swojego Rometa.


Całość jest mojego projektu od początku do końca. Wykonane na zamówienie.

Widoczne na zdjęciach kierunkowskazy pracują poprawnie w zakresie napięć 5-7.2V, a jasność ich świecenia nie ulega zmianie w tym zakresie.
Całość posiada kierunkowskazy na 6 diodach DIP 5mm, oraz opcjonalne pozycyjne na dwóch diodach DIP 3mm z możliwością regulacji ich jasności. Całkowity pobór prądu jednego modułu nie przekracza 100mA.
Moduł wykonany jest w oparciu o źródło prądowe na tranzystorach co zapewnia bezawaryjną pracę w całym zakresie napięć.
Do prawidłowej pracy wymagany jest elektroniczny przerywacz współpracujący z diodami led (jeśli chcemy wyeliminować efekt szybkiego migania). Taki przerywacz również jestem w stanie na zamówienie wykonać.

Koszt wykonania jednej takiej pary kierunkowskazów to 120zł wraz z przesyłką już. Dla 4 sztuk cena to 200zł. Obecnie mam na stanie 3 takie płytki. Istnieje możliwość zamówienia kolejnych jak i wprowadzenia zmian na życzenie.
Czas oczekiwania na zamówienie wynosi do dwóch miesięcy z uwagi na to, iż komponenty do ich wykonania lecą z Chin (płytki PCB).


Istnieje możliwość jak najbardziej wykonania innych modułów pod specjalne zamówienie do dowolnego modelu lampy. Powyższe zdjęcia należy w takim razie traktować jako przykład. Mogę wykonać na zamówienie kierunkowskazy, lampy tylne, czy nawet przednie wedle uznania. Moduły wykonuję w oparciu o oryginalne obudowy (nie tworzę obudów od podstaw!)
Lampy oczywiście, naturalnie nie posiadają homologacji drogowej, więc jest to wykonanie tylko i wyłącznie na odpowiedzialność zamawiającego.

Zapomniałem dodać email'a kontaktowego.

W razie pytań można się ze mną skontaktować pod adresem:

iasafaerselectronics@gmail.com
Czyli jak rozumiem takie kierunkowskazy pasowałyby do innych Rometów że standardową instalacją 6V?

A, jeszcze.
A pobór mocy?
Fajnie to wyglada i bardzo podoba mi sie tak nietuzinkowy projektSmile
Ciekawy pomysl jak najbardziej za ...Smile
(05-07-2019 21:56:44)Jorginsson napisał(a): [ -> ]Czyli jak rozumiem takie kierunkowskazy pasowałyby do innych Rometów że standardową instalacją 6V?

A, jeszcze.
A pobór mocy?

Sam moduł jak najbardziej jest w pełni kompatybilny z układem zasilania opartym o klasyczne kwasowe/żelowe akumulatory 6V.
Całość została wyliczona na zakres od 5V do 7.2V czyli, jeśli pojazd jest wyposażony w prądnicę/alternator to układ to normalnie wytrzymuje.
Maksymalne napięcie, przy którym układ nie ulegnie uszkodzeniom to 8V, powyżej przekroczy parametry tranzystorów sterujących.

Pobór mocy napisałem w poście głównym. Pobór prądu jednego modułu (kierunki+pozycyjne) to niecałe 100mA. Dla samych kierunkowskazów jest to niecałe 70mA. Dla pozycji jest to zakres od 4mA-17mA.
Także mówimy tu z grubsza o mocy 0.6W dla całości.
Jako, że klient, który to zamówił nie posiada w swoim Charcie prądnicy, ani alternatora założeniem był jak najmniejszy pobór mocy, by akumulator nie rozładowywał się zbyt szybko.
Ok, jestem zainteresowany. Będę pisał pw.
(05-07-2019 23:18:34)Jorginsson napisał(a): [ -> ]Ok, jestem zainteresowany. Będę pisał pw.

Śmiało pisz. Najlepiej na maila Smile
Podbijam dla zainteresowanych.

Dla przypomnienia z pierwszego postu.

Nadal chętnie wykonam na zamówienie oświetlenie LED bazujące na oryginalnych obudowach. Zalety to zdecydowanie mniejszy pobór prądu.
Poniższe zdjęcia to przykładowy projekt tytułowych kierunkowskazów. Wykonam również inne projekty na zamówienie, lampy tylne, przednie, inne.

Dla zainteresowanych odsyłam do pierwszego postu.
Jako, że linki do zdjęć wygasły, a nie mogę edytować postu wrzucam ponownie.W sumie byłbym zainteresowany ale planuje instalacje cdi 12V
Przekierowanie