Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Reaktywacja Działu Rowerowego- Dyskusja
Autor Wiadomość
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #5
RE: Reaktywacja Działu Rowerowego- Dyskusja
Ja również, chodź nad samym faktem ubolewam, nie jestem zwolennikiem sztucznego napędzania forum, takiego czy innego; [fora] muszą się same bronić, bo stety, albo niestety to jest ich sens...
"Mówiłem" to już chyba gdzieś/kiedyś, ale z chęcią powtórzę - bardzo cenię Nasze (jako całość) za stosunkowo małą pobłażliwość dla leniuszków - tj. "zajawkowiczów" przyzwyczajonych do fejsbuka, gdzie rzuca się byle jakie pytanie w eter i zaraz wypowiada się siedemdziesięciu specjalistów od wszystkiego i od (do) niczego...
Taka asertywna i stanowcza postawa, może i surowa, jasne, ale skutecznie eliminuje chwilowych fun-boy'ów od ludzi, którzy chcą tu faktycznie podzielić się pasją, dostać fachową poradę czy po prostu podyskutować. A niestety dzisiaj sporo osób rejestruje się tylko po to, by właśnie zadać konkretne (a przy tym często i błahe) pytanie, nawet nie pisząc w Powitalni (albo właśnie tam się produkując), nie zwraca uwagi na działy, nie wspominając o jakiejkolwiek składni, gramatyce, ortografii itp. traktując Forum jak właśnie jakieś anonimowe social-media. Ale Forum to coś więcej, jesteśmy jakąś społecznością i - moim zdaniem - chociaż pewnie w większości jesteśmy dla siebie równie anonimowi, to powinniśmy tą (tę?) społeczność pielęgnować... Jeśli komuś naprawdę zależy, to nawet jak dostanie odpowiedź "to już było", to doprecyzuje, poszuka, inaczej sformułuje pytanie...
Z resztą, mówiąc... pisząc już sam za siebie, nie wypowiadam się w każdym nowym wątku (z nowymi odpowiedziami), ale generalnie sobie czytam, śledzę i zaobserwowałem, że jeśli ktoś, nawet nowy, ładnie się przedstawi, opowie o swoim problemie/ pojeździe/ spostrzeżeniu etc. w odpowiednim dziale, zachowując jakieś podstawy składni (da się to czytać i zaczyna zdanie wielką literą - nie każdy musi być Miodkiem, osobiście nie mam dużych wymagań a i sam robię błędy) to Wszyscy takiej osobie chętnie, a przynajmniej chętniej pomagamy. I to jest - uważam - Nasza siła, zaleta i jakość...
Biorąc to co powyżej - bo się znów rozpisałem - zusammen do kupy - pobłażając i pozwalając na "bylejakość" szybko zrobi się tu śmietnik...
Natomiast co do pkt. 4. w poście kolegi RaszkoV - pomysł sam w sobie dobry, aaleeee (bo zawsze musi być ale Big Grin ):
Regulamin konkursu "Jednoślad Miesiąca" nie zabrania zamieszczania zdjęć rowerów Rolleyes i wiem co mówię, bo sam o to pytałem i takowe zamieściłem Big Grin
Aaleeee - nie wiem czy potrafię jasno ubrać myśli w słowa, więc jak coś, to pytajcie - Twój pomysł ma potencjał promocyjny. Najprościej jak umiem opowiem jaki mi się zrodził pomysł, na podstawie tego co pisałeś, rozruszania sekcji rowerowej:
Osobiście nie robiłbym [na Forum] dwóch równoległych konkursów, bo tak jak pisałem, rower, jak się okazało, też jest jednośladem i mieści się w regulaminie (chociaż warto by się tu przyjrzeć słowu pojazd, bo może wprowadzać w konsternację...), a jak zachęcić zarówno do udziału miłośników rowerów i jednocześnie zaprosić ich do Naszego Forum? Tu z pomocą przychodzi ten (nieszczęsny? Confused ) Facebook. To właśnie tam, prócz publikacji zwycięskiego "Jednośladu Miesiąca", którym (jak dotąd) był zawsze motocykl, warto by dodać, a może raczej usystematyzować dodawanie zdjęć rowerów Użytkowników, np. (pierwszy z brzegu tytuł/ notka) w ramach cyklu "Nasze rowery Romet"...
Wymagałoby to rzecz jasna zaangażowania ze strony moderatora Naszego Facebooka, ale i też dobrze by było mieć osobę, która "wyszpera" te zdjęcia z pośród - całkiem w sumie nie małej liczby - forumowych zasobów... W mojej wizji dorzuciłbym tu jeszcze krótką historię prezentowanego modelu, nazwę użytkownika + link do tematu, bo często gęsto są tam relacje z renowacji, historie pozyskania sprzętu itd... Idea polega na tym, aby pokazywać Nasze dwa kółka, a nie broszurki (które osobiście kocham) i pokazać, że na Forum są zapaleńcy, pasjonaci. Nie tylko "motorowerowi".
A że to kupa roboty i na pewno sam admin/ moderator Strony na fb nie byłby w stanie się tym zająć, moją kolejną propozycją (jeśli w ogóle doczytaliście do tej pory i generalnie do Was to przemawia) jest skierowanie właśnie Ciebie RaszkoV, oczywiście jeśli chcesz, ale uderzyłeś w stół Big Grin do wyszukiwania zdjęć i ew. redagowania odpowiedniej notki, tak, by gotowy materiał zamieszczać na Stronie. A może udałoby się upiec "dwie pieczenie" i rowerowcy zaczęliby chętniej brać udział w konkursie?
Matko i córko, przepraszam, że się tak rozpisałem.


31-12-2019 02:58:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Jorginsson za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Reaktywacja Działu Rowerowego- Dyskusja - Jorginsson - 31-12-2019 02:58:05




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
romet 205 brak świateł
Ostatni post: romek
Dzisiaj 22:38:52
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 23
Licznik nabija źle kilome...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 22:35:43
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 29
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
Dzisiaj 22:19:26
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 466
jawa mustang - problem z ...
Ostatni post: wojtek159951
Dzisiaj 18:32:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 59
Romet Kadet vs Romet Pega...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 00:06:17
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 172
Proszę o pomoc w nazwie e...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 22:09:40
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 567
Części
Ostatni post: komarek54
Wczoraj 22:06:36
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 468
Moc silnika 023
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:13:43
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 258
Rocznik Robaka
Ostatni post: romek
Wczoraj 18:38:13
» Odpowiedzi: 28
» Wyświetleń: 7486
Powitać
Ostatni post: szyja35
Wczoraj 17:23:58
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 86
Romet retro problem z prz...
Ostatni post: romek
Wczoraj 00:37:48
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 255
Gdzie kupić nowe koło do ...
Ostatni post: tramwajarz
07-05-2024 21:45:52
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 221
kolejne problemy z komare...
Ostatni post: bartwilku
07-05-2024 14:27:43
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 339
Kupię Kupię ramę z dokume...
Ostatni post: krzysiekli1989
05-05-2024 11:11:29
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 177
Uszczelki silnika
Ostatni post: romek
04-05-2024 18:54:18
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 299

Reklama