Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Silnik Komara na Prądnicy. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Polak potrafi (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- Wątek: Silnik Komara na Prądnicy. (/showthread.php?tid=8476)

Strony: 1 2


RE: Silnik Komara na Prądnicy. - Rudy - 26-10-2012 17:29:17

Cewki świetlne mają raczej 6v bo są połączone równolegle a jak łączysz równolegle dwa żródła prądu to napięcie zostaje to samo a moc rośnie Sleepy


RE: Silnik Komara na Prądnicy. - Icey - 27-10-2012 01:03:39

Wiem gdze jest krzywka w magneto, ale ja mam dwa magneta dobre i szkoda było by rozdupcyć.


RE: Silnik Komara na Prądnicy. - naveintre - 27-10-2012 01:20:07

Cytat:Cewki świetlne mają raczej 6v bo są połączone równolegle a jak łączysz równolegle dwa żródła prądu to napięcie zostaje to samo a moc rośnie
Tak i razem dostaniesz 30w 6v Smile


RE: Silnik Komara na Prądnicy. - emil200 - 27-10-2012 20:47:54

+ Dla ciebie ! , Rozumiem takie przeróbki ,ale nie wt.. Spoko pomysł nagraj filmik jak to chodzi i jeździ Tongue


RE: Silnik Komara na Prądnicy. - barcelxxl - 27-10-2012 22:07:28

Filmik powinien ukazać się już nie długo gdyż dzisiaj naprawiłem biegi. Wystarczy dętki kupić do składaka i pokaże jak jeździ.


RE: Silnik Komara na Prądnicy. - gabriel0 - 28-10-2012 21:19:41

Ej mam pytanie.

Czy dało by się wyjąć z komara z magneta 4 magnesy a zostawić tylko 2 i miał by iskrę? Jeżeli tak to które?


RE: Silnik Komara na Prądnicy. - Icey - 28-10-2012 22:14:15

Moge zapytać po co taki zabieg? Odłaćz cewki świetlne a obciązenie samo zniknie. A na dodatek po wyjęciu tych magnesów możesz naruszyć wyważenie magneta.


RE: Silnik Komara na Prądnicy. - koi7 - 04-11-2012 00:18:30

dobre, ale nie skorzystam ze względu na dobry zapłon ale podziwian=m ambicje Wink


RE: Silnik Komara na Prądnicy. - janosikmz19822 - 26-11-2012 00:11:12

(24-10-2012 21:51:38)barcelxxl napisał(a):  Witam. Wiecie ,że mam wiele dziwnych i wydawało by się nie możliwych pomysłów i właśnie teraz chciałbym zaprezentować wam mój ostatni wybryk, czyli PRĄDNICA W KOMARZE.
Zrobiłem to jeszcze w wakacje. W ostatnim miesiącu.

Nie bójcie się silnika nie zepsułem. Wszystko doczepiłem na drucikach narazieSmile

Link do filmiku w którym wszystko pokazałem i wytłumaczyłem.
http://www.youtube.com/watch?v=xH8dM93EpMQ&feature=plcp

Teraz zastosowałem parę ulepszeń. Na filmiku jeszcze bez ulepszeń.

Ulepszenia polegały na wymianie cewki butelkowej. Cewka na filmiku była przywieziona od dziadka. Znaleziona w ziemi-dosłownie była wkopana w ziemie. Przywiozłem ją sobie bo mi się spodobała.

W domu po sprawdzeniu iskra była na tej cewce, ale sprawdzałem to na zasilaczu laboratoryjnym. Na filmiku jak widać działa ale nie za szczególnie gdyż gubiła iskrę. I były problemy z odpaleniem


W obecnej chwili jest zastosowana cewka 12V od Poloneza. Silnik jest zamocowany w ramie od składaka i silniczek pali od jednego kopnięcia.

FAJNA SPRAWA GRATULACJE ZA PRZEDSIĘWZIĘCIE Smile I FILMIK