Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK (/showthread.php?tid=38475)



Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - T_NIK - 07-01-2016 13:19:45

Jako że miałem już okazję założyć temat związany z moim Rometem 50T1 przyszedł czas na rowery

W chwili obecnej jak w temacie Flaming z 1974 roku, Wigry 3 z 88 roku oraz duet jak dobrze pamiętam 1976 Smile

Wszystkie jeżdżące częściowo ogarnięte ale zawsze jest przy nich co porobić Smile

Ps flaming po remoncie reszta stan zachowania Smile












RE: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - wigry3gdynia - 07-01-2016 15:18:13

Według mnie bardzo ładne rowery,w szczególności podoba mi się ten Flaming.


RE: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - T_NIK - 07-01-2016 15:29:51

(07-01-2016 15:18:13)wigry3gdynia napisał(a):  Według mnie bardzo ładne rowery,w szczególności podoba mi się ten Flaming.


Flaming niestety nie w stanie oryginalnym tylko zeszłej zimy robiłem mu kapitalny remont Smile. Miałem sentyment do tego modelu z lat dziecięcych i jak trafił się na olx za normalne pieniądze (90 pln) w stanie przeciętnym postanowiłem że będę miał zajęcie na zimowe wieczory Smile. Aktualnie stoi w domu w pokoju młodego i cieszy Smile

Zaczęło się bardzo spokojnie Smile






RE: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - karkolomny - 07-01-2016 21:06:02

Piękne, szczególnie Flaming i Duet, bo Wigry to już nie to samo wg mnie, chociaż najwięcej ich wyprodukowano..


RE: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - T_NIK - 07-01-2016 21:37:15

(07-01-2016 21:06:02)karkolomny napisał(a):  Piękne, szczególnie Flaming i Duet, bo Wigry to już nie to samo wg mnie, chociaż najwięcej ich wyprodukowano..


Wigry specyficzne bo wbrew pozorom sporo różnic do wcześniejszych modeli o których wcześniej nie miałem pojęcia Smile

Mała relacja z remontu flaminga Smile





















Na koniec zbliżenie WIGRY 3 Smile




RE: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - Walet - 07-01-2016 22:16:50

Ten Flaming po prostu powala swoim wyglądem, taki prosty i elegancki. Coś wspaniałego, nie do opisania. Wink


RE: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - T_NIK - 07-01-2016 22:20:13

(07-01-2016 22:16:50)Walet napisał(a):  Ten Flaming po prostu powala swoim wyglądem, taki prosty i elegancki. Coś wspaniałego, nie do opisania. Wink

Dziękuję. Zależało mi by wyglądał w miarę oryginalnie nie wszystko się udało pewne części muszę jeszcze podmienić. Ale nowy lakier malowany napis i szparunki i nowe naklejki wraz z ocynkowanymi na biało częściami jak na zdjęciu dało wiele radości Smile.


RE: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - Sołtys - 09-01-2016 00:38:36

Niesamowite rowery!
Flaming wygrywa wszystko, świetnie zrobiony. Kawał dobrej roboty!
Jak ja uwielbiam połączenie ciemnoniebieskiego lakieru z piaskowym bokiem opon, wspaniale to wygląda.
Duet równie dobry, ależ mi się taki marzy...


RE: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - karkolomny - 09-01-2016 14:26:56

Tak, jestem za oryginałami, ale tu Bracie pokazałeś niesamowity kunszt artyzmu.., gratuluję, podziwiam i chylę głowę, pozdrawiam


RE: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - Przemi998 - 09-01-2016 14:59:41

Flaminga juz predzej widzialem na rezerwa 126p Smile Konkretna robota ok


RE: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - Wigrus - 09-01-2016 15:17:49

Wszyscy, którzy bulwersowali się, że jak ja mogę tak jechać
po większości forumowych remontów, niech popatrzą na tego Flaminga.
To się nazywa REMONT! Masz wspaniałe rowerki, gratulacje!


RE: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - chemik - 09-01-2016 18:20:30

Bardzo dobra robota,tak powinna wyglądać renowacja roweru,kolego takie pytanko,kierownice i chromowane części dawałeś do cynku,czy miałeś po prostu zadbane i nic nie musiałeś robić?
Bo po renowacji wsk-i i motorowerów romet przyszedł czas na rowery z epoki,a wiem ile chromy pochłaniają $$$ co w rowerach wielokrotnie przewyższa ich wartość i z tąd moje pytanko,szukać zadbanych części,chromować czy cynk?pozdrawiam


RE: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - wnusiu94 - 09-01-2016 19:00:14

Szukać zadbanych części.


RE: Flaming, Duet, Wigry - rowery T_NIK - T_NIK - 09-01-2016 19:52:08

Dziękuję wszystkim za dobre słowa Smile

Kierownica, korba felgi kół tylko dłuuuuuuuugie czyszczenie. Rura siodła wszystkie blachy śrubki nakrętk, stopka biały cynk. łożyska nowe. Lampa przednia nowy lakier bo ciężko o metalową w dobrym stanie.

Wigry na ten moment zostaje jak jest, duet czeka na ogarnięcie. Aktualnie WSK rozebrana i się maluje i ROMET 50T1 czeka na czyszczenie wymianę płynów i ogarnięcie do jazdy.

Brakuje trochę czasu ale nic mnie nie goni.

Z FLAMING-a cieszyłem się jak dziecko gdy mój wtedy 8 letni syn składał go za mną w pokoju Smile. Niech się chłopak uczy