Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dyskusja na temat olejów do benzyny. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Dyskusja na temat olejów do benzyny. (/showthread.php?tid=25152)

Strony: 1 2


RE: Dyskusja na temat olejów do benzyny. - lincoln_88 - 27-04-2014 19:55:36

Ludzie od wieków lali do motocykli LUX. Jak tata mój mówił: "Lux się lało do silnika, do paliwa i to chodziło. ja tak zrobiłem 8 tysięcy jawką bez remontu". Ja leję MIXOIL do wszystkiego. Jedynie do moto z dozownikiem (kawasaki KMX 125) leje castrola, bo rzadszy. Mixoil jest najtańszy i stosunkowo najlepszy. Nie mam żadnych problemów z nagarem czy smarowaniem i czy to jest motorynka, czy w podkaszarce, czy w moim rieju AM6. Jedynie może kopci ciutek mocniej niż na castrolu. Tak więc jestem zwolennikiem mixoilu, bo nie miałem przez niego problemów i kosztuje 1/4 tego co jakiś wynalazek z chin.


RE: Dyskusja na temat olejów do benzyny. - Matinek - 27-04-2014 21:03:25

Bartek ja tak powiem lałem lux leje i będę lał bo mi tak dziadek powiedział czy ci się to podoba czy nie. Tongue Jeździłem też sporo na oleju czerwonym sthila, te takie wiecie jednorazówki 100ml lałem to do ogara 205 i od grudnia na jednym laniu jeżdze Big Grin lałem do ogara 200, lałem do komara 2320, wlałem teraz do kadeta, i wszystko jeździ. Myśle ze czerwony sthil do dobre rozwiązanie po dotarciu. Jest jeszcze w miare dobry olej ESSO próbował go ktoś kiedys? a jeszcze jedno luxa i tak samo lałem jak sthila czyli 100ml na 5l. I nie było większej różnicy tylko bardziej kopcił. Powiem wam że lux czy tam mixol czy sthil czy tam co, to stare komary i tak i tak to spalą "one wszystko spalą" xDD wiecie zapewne że kiedys była niebieska benzyna 78?? to porównajcie sb dzisiejsza 98 a stara 78 xD komary jeździły? jeździły. Podsumowanie? Luxa lać na dotarciu a potem tam sthile, castrole czy tam jeszcze jakieś inne oleje. Wink


RE: Dyskusja na temat olejów do benzyny. - BigSoft - 27-04-2014 21:31:13

Ponieważ znowu robi się tu taki sam syf jak zawsze, zwracam uwagę na poniższe:

stqc napisał(a):Chciałem abyście powiedzieli jakie oleje stosujecie, jak długo je stosujecie, wasza opinia, cena itp itd

Od teraz każdy post nie na temat, czyli np polegający na przegadywaniu się, który olej jest lepszy itd nagrodzony będzie punktami i wyrzucony do kosza.

Zbędne posty usunąłem.


RE: Dyskusja na temat olejów do benzyny. - simi81 - 27-04-2014 21:41:27

Jak mam kasę to jeżdżę na Castrol power racing 2t (ok. 40zł) czasami kupię te buteleczki 100ml do kosiarek na stacji benzynowej.

Byle nie mixol :F


RE: Dyskusja na temat olejów do benzyny. - lada97 - 27-04-2014 21:54:07

Mixol, nie polecam co to robi. Po 20 kilku latach 2mm w promieniu kolanka nagaru, zalewanie świecy, zaklejanie świecy itp.

Olej od piły Stihl- nie kopci mocno, ma moc, nie zalewa się nawet jak jest za dużo oleju. Nic tylko lać koszt ok 8 zł za 100 ml, ok 70 zł za 1 litr. Drogo? Dużo i tak nie jeżdżę więc nawet tego nie widać że czasami trochę zniknie Big Grin


RE: Dyskusja na temat olejów do benzyny. - Dawid.xD - 27-04-2014 22:24:45

Ja tam od kąt mam Rometa to leje te taki czerwony olej do piły, nie zbiera nagaru i wgl. jest dość tani Wink


RE: Dyskusja na temat olejów do benzyny. - pawel_bieszczady - 27-04-2014 22:38:24

Nie lepiej zrobić ankietę z najbardziej popularnymi olejami? Mam na myśli mixol, 2t semisynthetic, większość castroli oraz mobila, no i ten valvoline durablend


RE: Dyskusja na temat olejów do benzyny. - patrykkol997 - 27-04-2014 23:27:41

Ja leje aktualnie mineralny Castrol 2T, ale jak się skończy to kupuję Orlen 2t Semisynthetic. Castrol jest lepszy od tego Orlenowskiego tym że:
mniej kopci
świeca dłużej wytrzymuje
lepiej się spala


RE: Dyskusja na temat olejów do benzyny. - simi81 - 27-04-2014 23:40:29

Z reguły półsyntetyki zostawiają mniej nagaru niż mineralne. Ale zależy też jaka firma.


RE: Dyskusja na temat olejów do benzyny. - belda1999@o2.pl - 28-04-2014 00:04:25

Ja leje czerwony stihl i nie narzekam Smile