Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Współczesne wały jawa 50
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam
Kolega powiedział mi żebym zapytał się na forum czy te współczesne wały do jawki są dobre i ile km wytrzymają na łożyskach fag i do was pytanie czy te wały jak w linku są dobre ?daje piwo

TO

https://allegro.pl/oferta/wal-korbowy-ja...6489547171
odpowie ktos ?
W temacie silników Jawa nie siedzę ale wydaje mi się że są do kupienia korbowody firmy Duells to najlepsze rozwiązanie. Regeneracja oryginału na korbie tej firmy. Posiadacze Wsk ją bardzo polecają.

A poza tym nie podbijaj postu po tak krótkim czasie większość obiadu może jeszcze po pracy nie zjadła :F
Jak chcesz naprawdę dobrze zrobiony silnik to bierz wał duellsa i lepsze łożyska niż fag , już od dawna fagi są szajsowate , skf też już nie są takie jak kiedyś ale do jawki starczą , najlepsze są koyo czy ntn , sam takie stosuję.
to na tym wale mam się obawiać luzów zaraz po odpaleniu ?
Nikt tego nie jest w stanie powiedzieć. Z tym to loteria. Ale po co brać coś nie pewnego jeśli są lepsze rozwiązania. Kolega wyżej potwierdził chodzi o firmę Duells.
Jest obawa ze ten korbowód na wysokich obrotach moze pęknąć?
Prędzej Poloniście pęknie serce od tego korbowodu przez U. die
Zrozum że nikt nie jest duchem świętym i na te pytania Ci nie odpowie ze 100% pewnością.
jak ja juz go zamontowałem w prawym karterze
Było się pytać przed zakupem. Jak już go niestety nabyłeś to składaj, może kilkaset kilometrów zrobi, tego nikt nie wie.. najwyżej go kiedyś wymienisz, będziesz miał praktykę kilkukrotnego składania i doświadczenie co kupować.
Jak to możliwe ze kible 50cm3 mają chińskie wały a latają nawet do 2000tys km?
Chiński wał i chiński wał to nie to samo. Są masowo produkowane, przez co są tańsze, a jakość już musi być wyższa, bo tutaj ewentualne "wały" nie przejdą, a do takiej jawki, do której schodzi może kilkaset wałów zamiast kilkuset tysięcy, to już można sobie pozwolić na badziewie (mowa tu o dystrybutorach, bo to od nich zależy jaki będzie wał - jeśli gniotą chińczyka, coby jak najtaniej zrobił, to takie są efekty).
To moge na tym wale składać silnik ?
To akurat dość proste do wytłumaczenia. Po pierwsze są inaczej skonstruowane przede wszystkim są obliczone pod słabszy materiał.

Wały silników Jawa a zwłaszcza krajowych nie są tak masywne chodzi mi o wymiary. Wiec słabszy materiał nie wytrzymuje czasami przeciążeń zwłaszcza jak silnik ostro traktowany.

Wniosek prosty:
Słaby materiał, większe wymiary jest Ok ;
Mocny materiał, mniejsze wymiary jest Ok ;
Słaby materiał, mniejsze wymiary jest Nie Ok.

Ale to tylko moja teoria. Przydały by się jeszcze spostrzeżenia innych. Temat do wydzielenia nawet bo ciekawy.
Możesz następnym razem daj do regeneracji, wiem kto robi to perfekcyjnie. Wysyłasz wał i niczym się nie martwisz, fachowiec sam wszystko dobierze Wink Tylko licz się z kosztami około ~250zł, lecz myślę że warto
Stron: 1 2 3
Przekierowanie