Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Pytanie co do rejestracji i oc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie,otóż zakupiłem od dziadka swojej dziewczyny Rometa 50-T1.Motorower posiada W pewnym sensie dokumenty (jest tablica i wpis do rejestru) ale dziadek nie chce mi dać powodu z następujących powodów : boi się że przyjdzie mu do zapłaty OC ponieważ nie jest płacone od lat 80 (Romet stoi od lat 80 ) ponieważ dziadek go wyrejestrował wtedy ale posiada dowód (róg nie ucięty jest bo mówił że nie ma dowodu przy sobie w gminie ) i nie da rady mu przetłumaczyć że nic nie powinno być kary .I posiadam dwa pytania :
1.Czy napewno mu nie przyjdzie nic do zapłaty jeśli bym go rejestrował? Wg mnie raczej nie bo nawet go nie powinno być w cepiku co do tego rometa.
2.Czy jest szansa na zarejestrowanie ?
Nie ma znaczenia czy go przerejestrujesz czy nie, na dziadka i tak może w każdej chwili przyjść kara z UFG - tym bardziej, jeśli widnieje w dowodzie rejestracyjnym...

Jeśli go od niego kupisz, to aby kara nie przyszła też na Ciebie, musisz wykupić OC z datą z umowy.

Jeżeli został wyrejestrowany przed 1996-tym, to tylko rejestracja na unikat bądź zabytek.
Z wykupieniem oc z datą zakupu to wiem, ale co jeśli romet był wyprodukowany w 1977 a w tym roku mija mu 40 lat więc można go uznać za pojazd historyczny więc nie obowiązuje mnie raczej ciągłość oc? A z rejestracją to nie ma tak ze jeśli pojazd został wyrejestrowany przed wejściem ustawy zakazującej ponownej rejestracji pojazdów wyrejestrowanych, można zarejestrować taki pojazd ponownie teraz ?
(25-06-2017 16:42:48)Szatek napisał(a): [ -> ]Jeżeli nie został wyrejestrowany przed 1996-tym, to tylko rejestracja na unikat bądź zabytek.

Zabrakło jednego słowa Tongue

Jeśli ma już 40 lat, to nie musi mieć ciągłości OC. Nie zmienia to jednak faktu, za nadal może przyjść kara z UFG na dziadka, za nie opłacanie OC do momentu jego wyrejestrowania.

Podobno można zarejestrować normalnie pojazd który został wyrejestrowany (ale chyba tylko czasowo) przed 1996-tym rokiem, ale może to zrobić (chyba) tylko jego właściciel z dowodu rejestracyjnego.
Chyba od stycznia 98 ustawa ta weszła Wink a Też coś czytałem że UFG sprawdza w większości zarejestrowane sprzęty dopiero co do ciągłości oc ,a co do rejestracji że zależy od wydziału WK , jeden pozwoli drugi nie Wink
Chyba jednak chodziło o 1997-my rok, nie jest pewny Smile

Jeśli będziesz pewny, że można go ponownie zarejestrować, a urzędnicy będą stwarzali problemy, to proś o pisemne uzasadnienie odmowy rejestracji z podaniem podstawy prawnej i podpisem urzędnika Wink
Ale z drugiej strony jeśli był wyrejestrowany w latach 80 już to na mój rozum o jakiej ciągłości OC mówimy jeśli nie był zarejestrowany a więc i nie było obowiązku ubezpieczania go Big Grin a co do rejestracji to na szczęście spróbuje pierwsze wypis o wyrejestrowaniu jeśli mi się uda załatwić i będę działał.
Jeśli przy wyrejestrowaniu miał jeszcze ważne OC, to kary nie będzie Smile
Da radę to jakoś sprawdzić?hmm
Chyba musiałbyś się udać do ubezpieczalni i zapytać kiedy OC przestało być opłacane - ja bym nie ryzykował :F No i oczywiście musiałbyś znać też datę wyrejestrowania.

Innego sposobu nie znam. Chyba najlepiej byłoby jakby dziadek to pamietał Big Grin
ciekawe czy jest w jakiś wpisach elektronicznych coś na temat niego xd zapewne jeszcze papierkowych archiwach leży xdd
(25-06-2017 16:42:48)Szatek napisał(a): [ -> ]Nie ma znaczenia czy go przerejestrujesz czy nie, na dziadka i tak może w każdej chwili przyjść kara z UFG - tym bardziej, jeśli widnieje w dowodzie rejestracyjnym...

Jeśli go od niego kupisz, to aby kara nie przyszła też na Ciebie, musisz wykupić OC z datą z umowy.

Jeżeli nie został wyrejestrowany przed 1996-tym, to tylko rejestracja na unikat bądź zabytek.

Bredzisz Pan... Jaka kara z UFG, za WYREJESTROWANY pojazd? Takich wałków to nawet w tym kraju nie da się zrobić, tym bardziej, że kary z UFG są nakładane tylko na pojazdy widniejące w CEPie, a pojazdy wyrejestrowane przed wprowadzeniem tego systemu na 100% tam się nie znajdują. A już całkiem na zaoranie Twojej teorii, to UFG może nałożyć karę maksymalnie za rok wstecz, a od lat 80 trochę więcej minęło, więc nawet jakby nie miał OC przed wyrejestrowaniem w latach 80' to w tej chwili nie ma to żadnego znaczenia...

Po pierwsze musisz ustalić, czy na wpisie do rejestru jest "wyrejestrowany czasowo", czy "wyrejestrowany bezterminowo". Bo jak ta pierwsza opcja to piszesz umowę z dziadkiem, potem lecisz z motorkiem na BT, potem do WK rejestrujesz i kupujesz ubezpieczenie w dniu rejestracji, ze względu na znajdujący się w ustawie zapis "jednak nie później niż z wprowadzeniem pojazdu do ruchu", a ponowna rejestracja pojazdu niehistorycznego takim wprowadzeniem jest.
Ponieważ jak rozumiem pojazd ma już ukończone 40 lat (rocznikowo i jest historycznym) to OC MUSISZ wykupić dopiero w momencie, gdy zechcesz poruszać się nim po drodze publiczej (na min. 30 dni), czyli możesz sobie kupić OC na sezon, a pozostałą część roku może nie mieć OC i nikt się o to nie przyczepi, ani do Ciebie, ani do dziadka.
Jeśli był wyrejestrowany bezterminowo, to już trochę się sytuacja komplikuje, bo trzeba by zajrzeć w ówcześnie obowiązującą ustawę, czy ta pozwalała na ponowną rejestrację pojazdów wyrejestrowanych bezterminowo, ponieważ odnalezienie tej ustawy może być kłopotliwe, możesz pójść na skróty i spisać umowę z dziadkiem (żeby przejąć prawo własności), potem idziesz do rzeczoznawcy (który opisuje jaki to ten pojazd jest ważny dla udokumentowania historii polskiej motoryzacji), potem BT i następnie rejestracja w WK, a reszta tak jak od 3 akapitu Smile
Rozumiem,dzięki za pomoc tylko tu właśnie jest kogel mogel iż ponieważ jak dziadek go wyrejestrowywał i to było w "gminie" tak jak mi opowiadał to koleś od niego chciał tablicę i ten wpis od rejestru a on wcisnął im wałka że nie ma przy sobie i doniesie.A więc jest niby wyrejestrowany ale na dowodzie nie ma żadnego śladu by tak było Big Grin
To w tym układzie z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że Romet był wyrejestrowany bezterminowo, bo przy wyrejestrowaniu czasowym w urzędzie deponowało się tylko DR, a tablice zostawały na pojeździe.
Czy zaświadczenie o wyrejestrowaniu dostałbym na podstawie samego numeru tablicy rejestracyjnej ?
Stron: 1 2
Przekierowanie