Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet ogar 200 luźna klamka od sprzęgła.
Autor Wiadomość
Jakub.200 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 19
Imię: Jakub
Skąd: Srebrna Gòra
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #1
Romet ogar 200 luźna klamka od sprzęgła.
Witam wszystkich mam problem z moim ogarem 200 mianowicie ciągle muszę dokręcać śrubę od regulacji sprzęgła jak raz ją wyreguluje jest ok działa wszytsko pięknie ładnie ale jak przejadę np z 5km znowu jest luz na klamce sprzęgła i muszę znowu ją dokręcać. Dodam jeszcze że śruba ma kontrę i są nowe popychacze. Jakieś pomysły ?
14-04-2026 12:47:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 3,002
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #2
RE: Romet ogar 200 luźna klamka od sprzęgła.
Takiej jakości popychacze widać
14-04-2026 18:44:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jakub.200 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 19
Imię: Jakub
Skąd: Srebrna Gòra
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #3
RE: Romet ogar 200 luźna klamka od sprzęgła.
(14-04-2026 18:44:49)romek napisał(a):  Takiej jakości popychacze widać
Ale na starych pamiętam tak samo było pod koniec ich używania a te nowe się nie zjadają ani nic są dobrej długości tylko się luz na klamce robi co chwilę jest to bardzo uciążliwe
14-04-2026 21:24:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dinozaur Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 234
Imię: Jarek
Skąd: Wroclaw
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Romet ogar 200 luźna klamka od sprzęgła.
Czesc, to sprawdz dokladnie koncowki linki sprzegla - czy linka nie 'wysuwa' sie z lutowanych / zaprasowanych koncowek albo czy nie 'urywa sie na raty'..?
Ja np. zawsze tak mialem w motocyklu / na 3 - 4 dni przed urwaniem sie linki calkowicie, ze wczesniej pekaly w niej pojedyncze 'wlokienka' tuz przy koncowkach i robil sie wtedy codziennie ten luz na klamce, korygowalem go - zeby 'jeszcze kilkadziesiat km przejechac' z braku czasu na wymiane, ale na 3 - 4 dzien bylo 'trach' i linka urywala sie calkowicie...
Pozdrawiam.
14-04-2026 23:36:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bob_Harley Offline
Technik
*


Liczba postów: 702
Imię: Bob
Skąd: Świętokrzyskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: Romet ogar 200 luźna klamka od sprzęgła.
a moze ta sruba regulacyjna ci nie pasuje na popychacz, np. wchodzi pod ten popychacz zamiast sie opierać na nim, u kolegi było tak że tam już było troche "wypierdziane" to gniazdo śruby i co chwile jakiś problem ze sprzęgłem nawet potrafiło sie całkiem zaciąć na wysprzęglonym i trzeba było tam śrubokrętem podziałać zeby odblokować, ja kiedyś np. myślałem nad zakupem specjalnego wkrętu dociskowego z taką kulką na końcu dzięki któremu zawsze idealnie by pasowało na popychacz i by sie praktycznie nie zużywało, obecnie np. mam już zrobiony otwór M8 bo stary gwint był już zjedzony i mam dosłownie kawałek śruby z uciętym łbem, nacięty tak aby pasował śrubokręt płaski i do tego kontra i już mam spokój od bardzo dawna
15-04-2026 14:45:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jakub.200 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 19
Imię: Jakub
Skąd: Srebrna Gòra
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #6
RE: Romet ogar 200 luźna klamka od sprzęgła.
(15-04-2026 14:45:16)Bob_Harley napisał(a):  a moze ta sruba regulacyjna ci nie pasuje na popychacz, np. wchodzi pod ten popychacz zamiast sie opierać na nim, u kolegi było tak że tam już było troche "wypierdziane" to gniazdo śruby i co chwile jakiś problem ze sprzęgłem nawet potrafiło sie całkiem zaciąć na wysprzęglonym i trzeba było tam śrubokrętem podziałać zeby odblokować, ja kiedyś np. myślałem nad zakupem specjalnego wkrętu dociskowego z taką kulką na końcu dzięki któremu zawsze idealnie by pasowało na popychacz i by sie praktycznie nie zużywało, obecnie np. mam już zrobiony otwór M8 bo stary gwint był już zjedzony i mam dosłownie kawałek śruby z uciętym łbem, nacięty tak aby pasował śrubokręt płaski i do tego kontra i już mam spokój od bardzo dawna

Właśnie jak ogar stoi w miejscu to nonstop mogę wciskać i puszczać sprzęgło i działa ale jak wrzuce bieg i pojadę z 4km to się mi zaczyna klamka luźna robić
15-04-2026 22:23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bob_Harley Offline
Technik
*


Liczba postów: 702
Imię: Bob
Skąd: Świętokrzyskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #7
RE: Romet ogar 200 luźna klamka od sprzęgła.
a popychacz masz oryginalny? tj. krótki + kulka + długi, czy jakieś wynalazki typu 4 popychacze + 3 kulki z Jackmotors? bo pamiętam jak kumpel zamontował ten niby wzmocniony z JM z kilku elementów i to była jedna wielka padaka, ze juz lepiej sie sprawdził kupiony gdzies z allegro zrobiony z masła, tamtego wgl nie szło ustawić w żaden sposób
15-04-2026 23:31:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jakub.200 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 19
Imię: Jakub
Skąd: Srebrna Gòra
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #8
RE: Romet ogar 200 luźna klamka od sprzęgła.
(15-04-2026 23:31:40)Bob_Harley napisał(a):  a popychacz masz oryginalny? tj. krótki + kulka + długi, czy jakieś wynalazki typu 4 popychacze + 3 kulki z Jackmotors? bo pamiętam jak kumpel zamontował ten niby wzmocniony z JM z kilku elementów i to była jedna wielka padaka, ze juz lepiej sie sprawdził kupiony gdzies z allegro zrobiony z masła, tamtego wgl nie szło ustawić w żaden sposób

Tak mam znaczy nieoryginalny ale wzór orginalny kròtki+kulka+długi ale pamiętam na oryginalnych popychaczach było to samo.
16-04-2026 00:13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bob_Harley Offline
Technik
*


Liczba postów: 702
Imię: Bob
Skąd: Świętokrzyskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #9
RE: Romet ogar 200 luźna klamka od sprzęgła.
twardy orzech do zgryzienia...
16-04-2026 00:56:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jakub.200 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 19
Imię: Jakub
Skąd: Srebrna Gòra
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #10
RE: Romet ogar 200 luźna klamka od sprzęgła.
(16-04-2026 00:56:08)Bob_Harley napisał(a):  twardy orzech do zgryzienia...

Rok temu wymieniłem se tarcze sprzęgłowe ale bez docisku ani niczego tylko same tarcze może to ma winę ? Jeszcze zapomniałem dodać że jak silnik chodzi to popychacze bardzo piszczą a nie powinno tak być może temu że piszczą się tak robi ? Bo jak piszczą to się muszą mocno obracać .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2026 08:03:45 przez Jakub.200.)
16-04-2026 07:58:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bob_Harley Offline
Technik
*


Liczba postów: 702
Imię: Bob
Skąd: Świętokrzyskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #11
RE: Romet ogar 200 luźna klamka od sprzęgła.
a moze koszyk sprzęgłowy ma wyrobione te bolce i to wtedy nie bedzie chciało działać?

a co do piszczenia to wystarczy dać oleju na te popychacze i już jest cicho
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2026 09:24:16 przez Bob_Harley.)
16-04-2026 09:23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jakub.200 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 19
Imię: Jakub
Skąd: Srebrna Gòra
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #12
RE: Romet ogar 200 luźna klamka od sprzęgła.
(16-04-2026 09:23:48)Bob_Harley napisał(a):  a moze koszyk sprzęgłowy ma wyrobione te bolce i to wtedy nie bedzie chciało działać?

a co do piszczenia to wystarczy dać oleju na te popychacze i już jest cicho

Te bolce ma orginalne 89 rok więc może mieć to sens
16-04-2026 14:27:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
Dzisiaj 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 21
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
Dzisiaj 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6035
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: usertm
Dzisiaj 15:17:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 20
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19522
Romet Romka - 50-T-1 '82r...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:12:55
» Odpowiedzi: 212
» Wyświetleń: 95182
Dwie jawki Mustang - okaz...
Ostatni post: usertm
Wczoraj 19:53:12
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 244
Plastiki
Ostatni post: Grzeszek
Wczoraj 12:08:19
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 144
Uszczelka pod głowicę
Ostatni post: mr.torwald@gmail.com
Wczoraj 11:02:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 132
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
Wczoraj 08:10:01
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 104
Czy stomilki dadzą radę?
Ostatni post: romek
16-06-2026 22:22:06
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 83
Czy do silnika dwusuwoweg...
Ostatni post: Bob_Harley
16-06-2026 15:14:57
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 4368
Widełki bak ogar 205
Ostatni post: komarek54
15-06-2026 19:29:12
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 332
Pozostałości po motorower...
Ostatni post: Szatek
14-06-2026 16:19:03
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 361
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
13-06-2026 21:06:23
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 324
Romet Ogar 205 - Historia...
Ostatni post: Coderson
13-06-2026 19:57:09
» Odpowiedzi: 25
» Wyświetleń: 1644

Reklama