Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet zza oceanu
Autor Wiadomość
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Romet zza oceanu
Jakiś czas temu natknąłem się na pewien film na YouTubie. I tak sobie pomyślałem, że może by warto podać do niego link, i to nie ze względu na rower, ale kraj w którym ten film powstał

https://www.youtube.com/watch?v=qWoIFVBfhkU

Mam nadzieję, że Autor tego filmu nie tylko nie będzie miał o to pretensji, ale gdyby się dowiedział na jakie Forum link do jego filmu trafił, to pewnie byłby nawet zadowolony...
14-05-2023 23:11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Romet zza oceanu
To piękny rower. Był...

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
15-05-2023 02:03:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawid22 Offline
Majster
*


Liczba postów: 65
Imię: Dawid
Skąd: Garwolin
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #3
RE: Romet zza oceanu
Nie dość że pomalował go na szaro buro to jeszcze nie dał żadnych naklejek i wygląda teraz jak każdy inny stary rower.

"Romet kopci, Romet czadzi, Romet nigdy Cię nie zdradzi - wraca na piechotę razem z Tobą"
15-05-2023 17:05:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #4
RE: Romet zza oceanu
Kiedy trafiłem na ten film i zacząłem go oglądać, to sądziłem, że na końcu wyjdzie Panu coś fajnego...
Ale zamiast pastwić się - bo absolutnie można by - to coś bardziej ogólnego.
Jakiś czas temu czytałem wywiad z informatykiem (Polakiem), który pisze programy komputerowe. A że jest bardzo dobry w tym co robi, no to ma pracy od metra i ma się bardzo dobrze - także finansowo. I prowadzący zapytał go, czy nie obawia się konkurencji informatyków hinduskich. A on odpowiedział, że absolutnie nie, bo tamci informatycy nie są tak dokładni, nie dbają o szczegóły i ogólnie brakuje im staranności, polotu i finezji.
W Internecie są setki, jak nie tysiące filmów, gdzie pokazywane są różne naprawy, renowacje, odbudowy itp. I to wszystkiego - samochodów, ręcznych narzędzi, mebli, rowerów, pralek i czego kto tam chce.
A teraz puenta. Trochę takich filmów sobie obejrzałem i - moim zdaniem - uśredniony poziom takich renowacji robionych przez Panów z Europy, jest o niebo wyższy od poziomu renowacji Panów z Azji...
15-05-2023 17:33:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawid22 Offline
Majster
*


Liczba postów: 65
Imię: Dawid
Skąd: Garwolin
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #5
RE: Romet zza oceanu
ja też od czasu do czasu na youtubie odpalę sobie taki filmik z renowacji i muszę Ci przyznać rację.

"Romet kopci, Romet czadzi, Romet nigdy Cię nie zdradzi - wraca na piechotę razem z Tobą"
15-05-2023 18:27:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
tomangelo Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 139
Imię: tomangelo
Skąd: Polska
Pojazd: Romet Komar
Post: #6
RE: Romet zza oceanu
O renowacjach z Azji to słyszałem że niektórzy "spece" najpierw robią renowację (bo stan nie taki zły, łatwiej odkręcić i w ogóle), robią ujęcia jak to wszystko ładnie błyszczy i działa, a potem wrzucają w jakieś błoto czy rzekę i po czasie robią ujęcia jak to niby było zanim zaczęli, gdy błoto i woda zrobią swoje.
15-05-2023 21:57:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo tomangelo za ten post.
Motokamel Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 122
Imię: Artur
Skąd: Śląsk
Pojazd: Romet Pony
Post: #7
RE: Romet zza oceanu
Trzeba było dać ostrzeżenie, że na filmiku zaprezentowany jest proces niszczenia roweru i miłośnicy nie powinni oglądać
Tytuł "full Restoration" do akcji gdzie gość po chromach jedzie czarnym sprajem, przemalowuje ramę zostawiając wgniotki itp. to mocne nadużycie.
15-05-2023 22:06:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Spaceman164 Offline
Jawasaki 223
*


Liczba postów: 614
Imię: Spaceman164
Skąd: Okolice Tarnowa
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #8
RE: Romet zza oceanu
Niedawno pojawił się film z dalekiej Azji z Simsonem s51 w roli głównej, noi tak kartery szprajem od środka pryskane, łożyska i wał młotkiem osadzone, wszystkie chromy zamalowane farbą... i my oczekujemy wysokiej jakości części zamiennych z Azji? Raz widziałem jedynie Jawe 250 353 prosto z Indii ładnie zrobioną. Może chodzi tu też o kwestie finansowe, nie wiem. Ale żeby chociaż ten remont nie był przeprowadzany brutalnieSmile
O jest https://youtu.be/w3jtpHqjpyw

Motoren:
-Ogarrr 200 '88
-Cezet 350 472.5 '82
YT-Motorower Ogar Jaskrawo-Niebieski
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2023 00:36:47 przez Spaceman164.)
16-05-2023 00:26:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Spaceman164 za ten post.
tomangelo Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 139
Imię: tomangelo
Skąd: Polska
Pojazd: Romet Komar
Post: #9
RE: Romet zza oceanu
W sumie trochę przypomina to też tych Fanów 4 Kółek, co to wzięli Syrenę, machnęli biało-czerwony lakier (bez zabezpieczenia przed korozją, więc ta zaczęła gnić), wywalili podobno nieoryginalne radio, które pewnie dałoby radę przełożyć na zmienioną polaryzację, jak to zrobiono z zapłonem, o włożeniu drugiej wersji tego Safari z oryginalnie odmienną polaryzacją nie mówiąc. A sam zamiennik zresztą padł bo to był chińczyk. No ale renowacja była, do zdjęć wyglądało to ładnie, w muzeum ładnie postało i wystarczy.

Żeby nie było, to i tak klasy wyżej niż wspomniani wcześniej hindusi, ale widać jednak kiedy renowację robi ktoś faktycznie znający markę na wylot, a kiedy robi to ktoś na nieznanym sobie sprzęcie.
16-05-2023 01:24:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #10
RE: Romet zza oceanu
Trzeba było dać ostrzeżenie, że na filmiku zaprezentowany jest proces niszczenia roweru i miłośnicy nie powinni oglądać
Tytuł "full Restoration" do akcji gdzie gość po chromach jedzie czarnym sprajem, przemalowuje ramę zostawiając wgniotki itp. to mocne nadużycie.

Powiem Wam, że ponad tydzień zastanawiałem się, czy ten filmik w ogóle pokazać na tym Forum. W końcu zdecydowałem, że tak bo:
Tak jak zaznaczyłem na samym początku, bardziej chodziło o to, że w Kanadzie - jednak bardzo daleko od Bydgoszczy - ktoś znajduje polski rower, który trafił tam cztery dekady wcześniej.
I celowo nie chciałem oceniać "jakości" działań tego Pana, żeby niejako nie sygnalizować z góry tego, co sam zobaczy ta Osoba, która kliknie sobie ten link...
Zdarza się, że na tym Forum zauważa się (i słusznie), a to że lampka nie z tego rocznika, a to nie ten kolor plastikowej osłony łańcucha itp. A tam chłop robi "kompletną renowację" na poziomie lata świetlne poniżej tego, co TUTAJ byłoby nieakceptowalne. Ba, chyba nikt nie odważyłby się pokazać na tym Forum takiego badziewia we własnym wykonaniu...
16-05-2023 19:46:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,746
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Romet zza oceanu
(16-05-2023 00:26:08)Spaceman164 napisał(a):  Niedawno pojawił się film z dalekiej Azji z Simsonem s51 w roli głównej, noi tak kartery szprajem od środka pryskane, łożyska i wał młotkiem osadzone, wszystkie chromy zamalowane farbą... i my oczekujemy wysokiej jakości części zamiennych z Azji? Raz widziałem jedynie Jawe 250 353 prosto z Indii ładnie zrobioną. Może chodzi tu też o kwestie finansowe, nie wiem. Ale żeby chociaż ten remont nie był przeprowadzany brutalnieSmile
O jest https://youtu.be/w3jtpHqjpyw
https://youtu.be/w3jtpHqjpyw?t=1353
a potem
"czemu mam krzywy wał :F"

zresztą nie trzeba pisać - 31:16
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2023 22:51:12 przez Norweski Zomowiec.)
16-05-2023 22:46:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawid22 Offline
Majster
*


Liczba postów: 65
Imię: Dawid
Skąd: Garwolin
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #12
RE: Romet zza oceanu
"Profesjonalna" regeneracja łożysk https://www.youtube.com/watch?v=ErLGe7i4kBI

"Romet kopci, Romet czadzi, Romet nigdy Cię nie zdradzi - wraca na piechotę razem z Tobą"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2023 12:43:58 przez Dawid22.)
17-05-2023 12:43:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Spaceman164 Offline
Jawasaki 223
*


Liczba postów: 614
Imię: Spaceman164
Skąd: Okolice Tarnowa
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #13
RE: Romet zza oceanu
Może stworzymy nowy wątek "absurdy mechaniki" chociaż goście z Indii regenerują wszystko co się da, bo dostępność nowych części jest pewnie znikoma, tak zgaduję, albo budżet. Ale tak czy siak pomimo warunków w jakich żyją, ponowne użycie łożyska z wżerami, a wręcz ubytkami materiału jest niebezpieczne.

Motoren:
-Ogarrr 200 '88
-Cezet 350 472.5 '82
YT-Motorower Ogar Jaskrawo-Niebieski
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2023 00:59:30 przez Spaceman164.)
18-05-2023 00:55:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
tomangelo Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 139
Imię: tomangelo
Skąd: Polska
Pojazd: Romet Komar
Post: #14
RE: Romet zza oceanu
Po tym jak widziałem jak odrestaurowali i przywrócili do użytku ciężarówkę z podłużnicami wyklepanymi na maszynie (nieważne że materiał już osłabiony, namalowany tygrys na pace daje +10 do sztywności podwozia), to już nic mnie tam nie dziwi.
18-05-2023 19:01:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #15
RE: Romet zza oceanu
W sumie trochę przypomina to też tych Fanów 4 Kółek, co to wzięli Syrenę, machnęli biało-czerwony lakier (bez zabezpieczenia przed korozją, więc ta zaczęła gnić), wywalili podobno nieoryginalne radio, które pewnie dałoby radę przełożyć na zmienioną polaryzację, jak to zrobiono z zapłonem, o włożeniu drugiej wersji tego Safari z oryginalnie odmienną polaryzacją nie mówiąc. A sam zamiennik zresztą padł bo to był chińczyk. No ale renowacja była, do zdjęć wyglądało to ładnie, w muzeum ładnie postało i wystarczy.

Żeby nie było, to i tak klasy wyżej niż wspomniani wcześniej hindusi, ale widać jednak kiedy renowację robi ktoś faktycznie znający markę na wylot, a kiedy robi to ktoś na nieznanym sobie sprzęcie.

Pozwolę sobie dokończyć historię tej Syreny. Na końcu odcinka Fanów, samochód został sprzedany (zgodnie z formułą programu) i kupiła go przedstawicielka jakiegoś brytyjskiego muzeum motoryzacyjnego (pewnie jakiegoś lokalnego).
Potem ten samochód pojawił się w programie Samochód marzeń - kup i zrób w TVN Turbo, jako własność Polaka mieszkającego w W. Brytanii. Tutaj Syrena została doprowadzona do porządku, przez ekipę mechaników pod kierownictwem Adama Klimka, po czym (tym razem zgodnie z formułą tego programu), wróciła do właściciela.
Z tym, że dopiero po tej polskiej renowacji można było śmiało powiedzieć, że zostało to zrobione na odpowiednio wysokim poziomie, co znaczy że tomangelo ma całkowitą rację, pisząc, że na tym co się robi, to trzeba się znać...
19-05-2023 14:27:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo jurek_1961 za ten post.
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2975
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165784
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 100
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 53
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53810
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 556
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 268
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 87
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52076
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 63

Reklama