Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osmala świecę komar gaźnik dellorto
Autor Wiadomość
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
Osmala świecę komar gaźnik dellorto
Cześć mam kolejny problem z komarem. Natomiast osmala mi świecę jak pochodzi chwilę albo jak przejadę się nim 20metów to świeca jest cała czarna i osmolona z nasadu próbowałem wymieniać na dyszę na mniejszą (z 65 na 57) żeby dostawał mniej paliwa bo myślałem że to tego wina ale nic to nie dało, więc liczę na waszą pomoc. W dodatku nie chce on odpalać na kopa na zimnym silniku, trzeba go kopnąć z 10 razy(tak jak by nie dostawał paliwa) aż w końcu zacznie trzymać wolne obroty i nie gaśnie, jak już trochę pochodzi to odpali od kopa. Wkręca się ładnie więc nie wiem czy to wina zapłonu mogę też dodać że odpala na tak zwany "dotyk" jak już silnik jest nagrzany. Testowałem go już na 2 świecach i na obu jest to samo, jutro kupię nową i na niej przetestuje ale nie wiem czy to tego wina.


komar 2350 silnik s38 polski
28-09-2022 22:16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
Masz tam jakieś ssanie czy coś w tym rodzaju? Używasz?
Jaka mieszanka?

Nadal polecam oryginalny gaźnik GM12.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
28-09-2022 22:29:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,746
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
świeca będzie czarna, jak tak małe odcinki jeździsz i od razu sprawdzasz. Trzeba co najmniej 3KM i nawet więcej jeździć. Dzisiaj musiałem odkręcić głowicę (Używam dyszy 57) i osobiście mam bardzo dobry, ładny kawowy kolor świecy - a świeca jeszcze pamięta lata 90 i nieznany posiada przebieg. Może jest cały czas na ssaniu?

Co do tego "kopnąć z 10 razy", to na tym silniku co został zatarty i dalej go eksploatujesz?

Mój komar co prawda spadła mu kompresja i jednak trzeba na zimnym 2 razy rano kopnąć - ale nigdy nie było, że musiał nawet 5 razy kopać - a nawet za 1 kopnięciem wystarczyło (i wystarcza), gdy był odpowiednia kompresja lub ciepły jest silnik (posiadam oczywiście zapłon cdi - bo oryginalny do codziennej eksplantacji, to :F)
28-09-2022 22:58:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #4
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
(28-09-2022 22:29:04)Dawdzio napisał(a):  Masz tam jakieś ssanie czy coś w tym rodzaju? Używasz?
Jaka mieszanka?

Nadal polecam oryginalny gaźnik GM12.

jest dźwignia od ssania ale nawet jak ją dam w dół nic to nie daje

mieszanka 1:25 bo jest na dotarciu (jeśli jest za dużo oleju w mieszance może tak się dziać?)
28-09-2022 22:59:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,746
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
A "odblokowuje" się dźwignia, gdy odkręcisz manetkę gazu na maksa?
28-09-2022 23:00:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #6
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
(28-09-2022 22:58:12)Norweski Zomowiec napisał(a):  świeca będzie czarna, jak tak małe odcinki jeździsz i od razu sprawdzasz. Trzeba co najmniej 3KM i nawet więcej jeździć. Dzisiaj musiałem odkręcić głowicę (Używam dyszy 57) i osobiście mam bardzo dobry, ładny kawowy kolor świecy - a świeca jeszcze pamięta lata 90 i nieznany posiada przebieg. Może jest cały czas na ssaniu?

Co do tego "kopnąć z 10 razy", to na tym silniku co został zatarty i dalej go eksploatujesz?

Mój komar co prawda spadła mu kompresja i jednak trzeba na zimnym 2 razy rano kopnąć - ale nigdy nie było, że musiał nawet 5 razy kopać - a nawet za 1 kopnięciem wystarczyło (i wystarcza), gdy był odpowiednia kompresja lub ciepły jest silnik (posiadam oczywiście zapłon cdi - bo oryginalny do codziennej eksplantacji, to :F)

nie jest na ssaniu cały czas co do tego pewny jestem, dźwignia odskakuje jak dodam max gazu. Jak sprawdzałem kompresje to była dobra a chyba jak by od tego to zależało to by się gorzej wkręcał i na ciepłym też za dobrze nie odpalał (kupiłem nowy cylinder zmd plus tłok zmd ale gość mi bubla przesłał i miał dziurę rozwierconą gdzie miała iść szpilka od gaźnika i mu to odesłałem powinien mi na dniach nowy wysłać)
28-09-2022 23:06:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,746
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
A drożność paliwa z baku do gaźnika jest dobra? przeczyściłeś kranik oraz sprawdziłeś przewód paliwowy? sprawdź w gaźniku sitko filtra paliwa także
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2022 23:13:31 przez Norweski Zomowiec.)
28-09-2022 23:13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #8
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
(28-09-2022 23:13:01)Norweski Zomowiec napisał(a):  A drożność paliwa z baku do gaźnika jest dobra? przeczyściłeś kranik oraz sprawdziłeś przewód paliwowy? sprawdź w gaźniku sitko filtra paliwa także

Jak odkręcałem kranik bez podłączania do gaźnika to paliwo ładnie leci. Mogę sprawdzić te sitko ale wątpię żeby to było to. Tak dla pewności komara mam odpalać włączając najpierw ssanie potem dodać gazu ma max żeby dźwignia odskoczyła i dopiero kopać? Czy odpalać bez włączonego ssania. Co prawda mam 2 gaźnik ale nie chce go montować skoro mówisz że ten jest dobry i tobie odpala z rana na 2 kopy

ED. Próbowałem go też odpalić na ssaniu ale mam wrażenie że jest jeszcze gorzej bo zamiast np. 10 kopów trzeba dać mu ich z 15
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2022 00:32:47 przez Kacper_R.)
29-09-2022 00:31:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,746
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
odpala się na ssaniu. Jak odpala, to trochę pochodzi i daje się gaz, bo go zalewa

Dalej uważam, że problem leży gdzie indziej np. z zapłonem, niż z gaźnikiem
Mam dwa komary z tym dellorto, gdzie jednego używam do dojazdy do pracy - nie było takich akcji, jak piszesz - tam coś masz nie tak

dalej nie rozumem - czy na teraz dalej jeździsz na tym zatartym cylindrem i tłokiem?

jeszcze piszesz, że masz urwaną szpilkę do mocowania krócica w cylindrze (?) - Przez uszczelkę dostaje się lewe powietrze i też może być lipa z odpalaniem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2022 08:30:47 przez Norweski Zomowiec.)
29-09-2022 08:21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #10
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
(29-09-2022 08:21:31)Norweski Zomowiec napisał(a):  odpala się na ssaniu. Jak odpala, to trochę pochodzi i daje się gaz, bo go zalewa

Dalej uważam, że problem leży gdzie indziej np. z zapłonem, niż z gaźnikiem
Mam dwa komary z tym dellorto, gdzie jednego używam do dojazdy do pracy - nie było takich akcji, jak piszesz - tam coś masz nie tak

dalej nie rozumem - czy na teraz dalej jeździsz na tym zatartym cylindrem i tłokiem?

jeszcze piszesz, że masz urwaną szpilkę do mocowania krócica w cylindrze (?) - Przez uszczelkę dostaje się lewe powietrze i też może być lipa z odpalaniem


Jeżdżę na tym przetartym cylindrze bo innego nie mam zamówiłem cylinder ZMD po szlifie plus tłok dopasowany ale gościu mi wysłał coś takiego jak na zdjęciu i to mu odesłałem powiedział że to zobaczy i wyśle nowy najwyżej


Załączone pliki Miniatury
   
29-09-2022 08:57:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #11
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
Komar też strasznie kopci jest szansa że albo mieszanka jest za bogata (dziś zrobię nowa) albo simering od strony sprzęgła strzelił ( w co wątpię bo silnik był po remoncie). Ale nie powinno być chyba przez to problemów z odpalaniem
29-09-2022 10:37:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,746
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #12
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
Jak nadal jeździsz na tym zatartym, to nic dziwnego że tak się zachowuję


Wyczyść świece, Zmień na dyszę 60/57 ale dodaj więcej oleju do mieszanki. Przejedź parę km ale nie piłuj go. Po wszystkim sprawdź kolor świecy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2022 12:04:54 przez Norweski Zomowiec.)
29-09-2022 12:02:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #13
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
(29-09-2022 12:02:11)Norweski Zomowiec napisał(a):  Jak nadal jeździsz na tym zatartym, to nic dziwnego że tak się zachowuję


Wyczyść świece, Zmień na dyszę 60/57 ale dodaj więcej oleju do mieszanki. Przejedź parę km ale nie piłuj go. Po wszystkim sprawdź kolor świecy

No dobra ale komar na tym cylindrze nie miałaby innych problemów np. gorzej by się wkręcał albo na ciepłym by też słabo odpalał
29-09-2022 14:48:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,746
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #14
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
Zauważ że czarna świeca jest nie bez powodu. Wsadzilest dysze 65, to dawka paliwa z olejem jest większa. Nie spała mieszkanki jednakże masz większą dawkę oleju, więc mniejszą szansę zatarcia - no teraz to może mnej przydatne ale jak będzie nowy cylinder z tłokiem to tak


Jak chcesz kawowy kolor zmieniasz na mniejszą np. 60 czy 57 ( +odpowiednia dawka oleju ) i cacy

A zrób taki test

Silnik zimny, to wlej pod świece trochę paliwa i odpal. Czy odpali za 1 kopnięciem?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2022 15:32:53 przez Norweski Zomowiec.)
29-09-2022 15:09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #15
RE: Osmala świecę komar gaźnik dellorto
Zrobiłem tak, ustawiłem przerwę na świecy na 0.15mm i pali już normalnie (wcześniej na światłach gasł teraz to zanikło i pali na 2 kopy z rana) i się okazało że jak wymieniłem paliwo na nowe to po przejechaniu 2km kolor świecy to kawa (muszę kupić miarkę do oleju bo mam jedną ale jest mało precyzyjna). Sprawdziłem tez inną nową świecę iska f80 i nie chciał na niej zapalić więc ustawiłem na niej też przerwę na 0.15mm i normalnie na niej chodzi. I moje pytanie jest teraz takie bo podręcznikowo jest 0.6 albo 0.4 przerwa na świecy (nie pamiętam) a ja muszę mu ustawiać 0.15 więc czego to może być przyczyna i czy może mu to coś zaszkodzić?
02-10-2022 00:03:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2975
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165783
Witam .
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 100
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 53
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53809
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 556
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 268
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 87
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52076
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 63

Reklama