Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Pozdrowienia
Autor Wiadomość
Duenderosa Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Magdalena
Skąd: okolice Warszawy
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
Pozdrowienia
Cześć wszystkim,
cieszę się, że na Was trafiłam. Od dwóch dni jesteście dla mnie kopalnią informacji.
Szczególnie dziękuję @sebon30 za linka do chomika z instrukcjami
Od tygodnia jestem szczęśliwą właścicielką Komara 2350. W którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia bo przypomniał mi najlepsze lata mojego dzieciństwa.
Teraz czas aby zająć się nim na poważnie. A ponieważ to mój pierwszy własny jednoślad, to chciałabym nie tylko wiedzieć o nim wszystko ale również umieć zrobić przy nim to co trzeba.
Już pierwsze porządne oględziny sprawiły mi nie mały kłopot, otóż mam wprawdzie szczęście i posiadam DR, OC i numer ramy zgadza mi się z dokumentami, ale rok produkcji w DR jest inny niż na tabliczce znamionowej. Wprawdzie widziałam w dyskusji, że przy wydaniu "pierwszego" DR wpisuje się w rubryczkę roku produkcji - ten sam rok co pierwszej rejestracji (ja mam 1983), ale to oznacza, że ktoś kto go rejestrował oficjalnie nie zerknął na tabliczkę znamionową, na której jak wół widać 1974.
Jeszcze go nie przerejestrowałam a już wiem, że będzie kłopot, jeśli będę chciała sprostować błąd.
Jakie macie sugestie? Co robić?
Kolejna rzecz to oczywiście - muszę go nieco odrdzewić - jakie pasty polerskie polecacie?
Chciałabym aby miał wszystkie części oryginalne (i tak w sumie jest oprócz przedniego koła) i tu pytanie - jakie opony polecacie, aby były najbliższe oryginałowi?
I brakuje mi prawej pokrywy (na klucze) - gdzie się zaopatrujecie?
Generalnie - jestem szczęśliwa, ale i mocno przerażona, czy dam radę ogarnąć drobne naprawy (a powinnam naprawić ręczny hamulec, bo słabo działa, mam problem ze sprzęgłem zmiany biegów (wysówa się, podczas zmiany z kierownicy) i ma problem z odpalaniem na luzie (chyba powinnam wymienić świece), ale z pychu na 1 jakoś daje radę.
Stał nieużywany latami w garaży (czasem odpalany).
Mam nadzieję, że znajdę w Was wsparcie, jakiego potrzebuję, bo nie jestem mechanikiem Smile
A to mój rumak


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2022 02:30:44 przez Duenderosa.)
18-09-2022 02:18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,575
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Pozdrowienia
Rok produkcji w dowodzie to żaden problem, wystarczy espomnieć o tym na badaniu technicznym przed rejestracją, diagnosta na podstawie tabliczki wprowadza informację do komputera, a urząd do nowego dowodu wpisuje już właściwy rok produkcji.
Jeśli się nie mylę to do WSK polecają opony Mitas, widzę że i do Komarów znajdzie się odpowiedni rozmiar.
Pokrywy - jakikolwiek portal z używanymi klamotami. Nie tak dawno na OLX kupiłem schowki do Komara nowej produkcji z drukarki 3D. Wyglądają elegancko, szczerze mówiąc podobają mi się bardziej niż oryginały, chociaż mają typowy dla wydruku 3D wzór, nie są gładkie. Nie miałem jeszcze niestety czasu na przymiarki, ale pierwszs wrażenie jest bardzo pozytywne.

Przedni hamulec zwykle skutecznością nie powala, ale regulacja z pewnością nie zaszkodzi. To nic trudnego. Wątpię, żeby okładziny były zużyte, choć dostanie się do nich nie jest kłopotliwe, a zawsze zwiększy to świadomość o stanie motoroweru.
Nie zaszkodzi zmienić świecę. Czasem to też kwestia odpowiedniej techniki, przelania gaźnika, dodania gazu, ogółem wyczucia pojazdu, które przyjdzie z czasem. Jeśli po odpaleniu nie gaśnie to nie martwiłbym się tym póki co.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
18-09-2022 03:26:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Dawdzio za ten post.
Duenderosa Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Magdalena
Skąd: okolice Warszawy
Pojazd: Romet Komar
Post: #3
RE: Pozdrowienia
(18-09-2022 03:26:20)Dawdzio napisał(a):  Rok produkcji w dowodzie to żaden problem, wystarczy espomnieć o tym na badaniu technicznym przed rejestracją, diagnosta na podstawie tabliczki wprowadza informację do komputera, a urząd do nowego dowodu wpisuje już właściwy rok produkcji.
Jeśli się nie mylę to do WSK polecają opony Mitas, widzę że i do Komarów znajdzie się odpowiedni rozmiar.
Pokrywy - jakikolwiek portal z używanymi klamotami. Nie tak dawno na OLX kupiłem schowki do Komara nowej produkcji z drukarki 3D. Wyglądają elegancko, szczerze mówiąc podobają mi się bardziej niż oryginały, chociaż mają typowy dla wydruku 3D wzór, nie są gładkie. Nie miałem jeszcze niestety czasu na przymiarki, ale pierwszs wrażenie jest bardzo pozytywne.

Przedni hamulec zwykle skutecznością nie powala, ale regulacja z pewnością nie zaszkodzi. To nic trudnego. Wątpię, żeby okładziny były zużyte, choć dostanie się do nich nie jest kłopotliwe, a zawsze zwiększy to świadomość o stanie motoroweru.
Nie zaszkodzi zmienić świecę. Czasem to też kwestia odpowiedniej techniki, przelania gaźnika, dodania gazu, ogółem wyczucia pojazdu, które przyjdzie z czasem. Jeśli po odpaleniu nie gaśnie to nie martwiłbym się tym póki co.
Wielkie dzięki, ze stacją diagnostyczną, tak myślałam, co do opon, to zaraz sobie ogarnę, ciekawe rozwiązanie z tą drukarką 3 D
18-09-2022 15:20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,392
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Pozdrowienia
Witaj na forum.
Tylny wahacz też nie jest oryginaln, no i te dodatkowe podnozki.
Co do zmieniacza biegów za pewne nie ma śruby z kulka M7.

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2022 19:00:35 przez joozek.)
18-09-2022 18:57:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo joozek za ten post.
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: Deecuu
Wczoraj 23:12:38
» Odpowiedzi: 69
» Wyświetleń: 16335
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: elmer
Wczoraj 21:00:59
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 1315
Witam
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 15:13:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 35
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Wczoraj 14:29:45
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 298
Remont Silnika
Ostatni post: wojakrob
Wczoraj 12:54:49
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 97
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Wczoraj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5707
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10107
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 13049
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 295
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2399
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 205
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 332
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1153
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5784
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 510

Reklama