Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogar 200 czy 202FI
Autor Wiadomość
Patryk i jego Ogar Offline
Patryk Z
*


Liczba postów: 27
Imię: Patryk Z
Skąd: Polska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #16
RE: Ogar 200 czy 202FI
Na ogarze 202 masz większą pewność ,że wrócisz na nim do domu Big Grin

Mam chińczyka i Ogara 200. Chińczyk dobry do jazdy np: do sklepu lub właśnie szkoły. Ale na Ogarze 200 to jednak jest klimat. Ten zapach spalin odgłosy silnika. Oczywiście ,że Ogar się częściej psuje i z każdego praktycznego względu chińczyk jest lepszy ale jednak Ogar to Ogar. Zależy czy chcesz się bawić czy zawsze mieć pewność ,że nie będziesz musiał pchać do domu. Ja kiedyś jechałem i nagle zgasł. Zobaczyłem ,że nie ma iskry. Świeca była czysta. To dopchałem do domu. Patrzę a tu kabel na magneto się urwał. Nwm jak ale tak. Zlutowałem kabel i była iskra lecz 2 minuty później znowu znikła. Kupiłem nowy iskrownik i nadal nie ma. To dałem do znajomego mechanika. Odpiął kabelek od świateł z tego co pamiętam i była. Podobno jakieś zwarcie. Nwm jak to działa bo się nie znam na elektryce ale tak było Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2021 00:29:31 przez Patryk i jego Ogar.)
19-03-2021 00:16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Spaceman164 Offline
Jawasaki 223
*


Liczba postów: 614
Imię: Spaceman164
Skąd: Okolice Tarnowa
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #17
RE: Ogar 200 czy 202FI
(19-03-2021 00:16:24)Patryk i jego Ogar napisał(a):  Na ogarze 202 masz większą pewność ,że wrócisz na nim do domu Big Grin

Mam chińczyka i Ogara 200. Chińczyk dobry do jazdy np: do sklepu lub właśnie szkoły. Ale na Ogarze 200 to jednak jest klimat. Ten zapach spalin odgłosy silnika. Oczywiście ,że Ogar się częściej psuje i z każdego praktycznego względu chińczyk jest lepszy ale jednak Ogar to Ogar. Zależy czy chcesz się bawić czy zawsze mieć pewność ,że nie będziesz musiał pchać do domu. Ja kiedyś jechałem i nagle zgasł. Zobaczyłem ,że nie ma iskry. Świeca była czysta. To dopchałem do domu. Patrzę a tu kabel na magneto się urwał. Nwm jak ale tak. Zlutowałem kabel i była iskra lecz 2 minuty później znowu znikła. Kupiłem nowy iskrownik i nadal nie ma. To dałem do znajomego mechanika. Odpiął kabelek od świateł z tego co pamiętam i była. Podobno jakieś zwarcie. Nwm jak to działa bo się nie znam na elektryce ale tak było Big Grin
Patryk i jego Ogar, myślisz, że na zapłonie CDI będzie mniej problemów tzn. pewność iż wrócę do domu hehe

Motoren:
-Ogarrr 200 '88
-Cezet 350 472.5 '82
YT-Motorower Ogar Jaskrawo-Niebieski
19-03-2021 09:30:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 527
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #18
RE: Ogar 200 czy 202FI
,,Jak bardzo chcesz cos komunistycznego, cos bardzo skrajnego jak ogar 200, to poszukaj sobie jakiejś delty, czy wierchowiny, z papierem znajdziesz cos w okolicy tysiąca złotych,,

Weź nie wkręcaj chłopaka.To co napisałeś to chyba najgorszy możliwy wariant jeśli chodzi o komunistyczny złom.

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2021 11:06:01 przez łogór 200.)
19-03-2021 11:04:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo łogór 200 za ten post.
Spaceman164 Offline
Jawasaki 223
*


Liczba postów: 614
Imię: Spaceman164
Skąd: Okolice Tarnowa
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #19
RE: Ogar 200 czy 202FI
Dlatego się zastanawiam bo nie wiem czy nie wyśmieją po prostu Ogara 200 i też ważne, czy jakakolwiek dziewczyna wsiądzie na dwusete?

Motoren:
-Ogarrr 200 '88
-Cezet 350 472.5 '82
YT-Motorower Ogar Jaskrawo-Niebieski
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2021 12:42:12 przez Spaceman164.)
19-03-2021 12:28:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jakubek205 Offline
Ogar mu nie odpala
*


Liczba postów: 60
Imię: Jakub
Skąd: Suwalszczyzna
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #20
RE: Ogar 200 czy 202FI
(19-03-2021 12:28:48)Spaceman164 napisał(a):  Dlatego się zastanawiam bo nie wiem czy nie wyśmieją po prostu Ogara 200 i też ważne, czy jakakolwiek dziewczyna wsiądzie na dwusete?

Nie wiem Huh jak chcesz wyrywać dziewczyny to jakiegoś japońca kup :F
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2021 13:13:50 przez Jakubek205.)
19-03-2021 13:13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Douger Offline
Nowy
*


Liczba postów: 11
Imię: Jakub
Skąd: Serock
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #21
RE: Ogar 200 czy 202FI
Nie patrz na opinie ludzików. Jeśli ktoś ma olej w głowie to doceni dwusete. Bardziej skup się na awaryjności, bo jak będziesz 10 raz pchał go do domu, to żadna miłość do klasyków go nie uratuje Smile Jeśli chcesz, aby mniej się psuł to wg mnie po pierwsze CDI, a po drugie dobry gaźnik.
19-03-2021 13:45:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Douger za ten post.
Spaceman164 Offline
Jawasaki 223
*


Liczba postów: 614
Imię: Spaceman164
Skąd: Okolice Tarnowa
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #22
RE: Ogar 200 czy 202FI
(19-03-2021 13:45:31)Douger napisał(a):  Nie patrz na opinie ludzików. Jeśli ktoś ma olej w głowie to doceni dwusete. Bardziej skup się na awaryjności, bo jak będziesz 10 raz pchał go do domu, to żadna miłość do klasyków go nie uratuje Smile Jeśli chcesz, aby mniej się psuł to wg mnie po pierwsze CDI, a po drugie dobry gaźnik.
No CDI bym zamontował na 100% a gaźnik to by został na razie Jikov
założe chyba osobny temat aby zapytać się o opony bo za nic nie mogę znaleźć odpowiedniej markowej.

Nie wiem Huh jak chcesz wyrywać dziewczyny to jakiegoś japońca kup :F
[/quote]
Ee wyrywać to niee hehe ale nie chcę po prostu odrzucenia ze strony innych hem.Undecided

Motoren:
-Ogarrr 200 '88
-Cezet 350 472.5 '82
YT-Motorower Ogar Jaskrawo-Niebieski
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2021 14:00:37 przez Spaceman164.)
19-03-2021 13:58:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #23
RE: Ogar 200 czy 202FI
Spaceman164 napisał(a):nie chcę po prostu odrzucenia ze strony innych hem.Undecided
To kupujesz dla siebie czy dla innych? Kupuj to CO CHCESZ.

19-03-2021 14:39:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Motorowerzystka za ten post.
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #24
RE: Ogar 200 czy 202FI
Ludzie, dajcie spokój. Jeżeli ktoś nie jest pewny, że chce jeździć czymś takim to będzie się tylko męczył.
Zdarzało mi się pchać Jawę 5 kilometrów i dalej... nie.... to jest zły przykład, dalej jej nie lubię Big Grin
Ale i Komara pchałem podobnie. Kiedyś siadał mi kondensator i losowo wypychał simmerring pod zapłonem. Bywało tak, że wkładałem go na miejsce kilkukrotnie, żeby dojechać na koniec miasta, a są to jakieś trzy kilometry. Opanowałem to do tego stopnia, że cała operacja zajmowała jakieś pięć minut. I bawiło mnie to.
Z Trabantem też były różne cuda. Jak siadał rozrusznik albo akumulator (a nigdy jeszcze nie kupiłem nowego) to paliłem go na pych. Sam. Rozbieg, wskoczenie do środka, sprzęgło, bieg i naprzód. Pod domem, pracą czy marketem. Darmowe przedstawienie dla wszystkich przechodniów.
Ale nie wyobrażam sobie, żeby to miało wyglądać inaczej. Może niezupełnie, bardziej dopracowane nie wymagały by takich kombinacji (choćby wymiana kondensatora za kilkanaście złotych czy nowy akumulator), ale na początku zwykle wygląda to właśnie tak. A i później bywa, że coś się rozleci. Poza tym lubię sobie trochę utrudniać życie. Jestem nienormalny.

Musisz sam wiedzieć czy chcesz. Po komunii, jak wszyscy, nabyłem górala. Aluminiowa rama, milion przerzutek. Po paru miesiącach przejechałem się przypadkiem na składaku i od tego momentu góral poszedł w odstawkę. Jeździłem składakami, rowerami składanymi ze złomu. Nigdy z przerzutkami, zawsze hamulec w pedałach. Dopiero ostatnio skusiłem się na biegi w piaście. I jak myślisz, jak inne dzieciaki na to reagowały? Ale miałem to gdzieś. To był mój rower, przeze mnie zrobiony i to nie było moje ostatnie słowo. Poza tym do pewnego wieku człowiek jest głupi i naśmiewa się z wszystkiego, co jest inne od szarej normalności.
Sam musisz zdecydować. A tak poza tym przejmowanie się tym co myślą inni jest głupie. Bądź sobą, inni za ciebie życia nie przeżyją.
W ramach pokuty przesłuchaj ze zrozumieniem Lady Pank - Vademecum skauta :F

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
19-03-2021 16:14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Dawdzio za ten post.
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,461
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #25
RE: Ogar 200 czy 202FI
(19-03-2021 11:04:31)łogór 200 napisał(a):  ,,Jak bardzo chcesz cos komunistycznego, cos bardzo skrajnego jak ogar 200, to poszukaj sobie jakiejś delty, czy wierchowiny, z papierem znajdziesz cos w okolicy tysiąca złotych,,

Weź nie wkręcaj chłopaka.To co napisałeś to chyba najgorszy możliwy wariant jeśli chodzi o komunistyczny złom.

To lepiej zeby chłopak sobie strzelił w kolano (oba) za 2000zl, zakupując pistolec w kształcie ogara 200, który nawet przy próbie samobójstwa nie za każdym razem wystrzeli :F
Co by nie kupil, nawet jakiegoś swiezego japonca i by po szkole rówieśników odprowadzal po drodze do domu to i tak się będą śmiać. W końcu on chce dojeżdżać do szkoły motorkiem, a nie autobusem.

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
19-03-2021 16:26:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Spaceman164 Offline
Jawasaki 223
*


Liczba postów: 614
Imię: Spaceman164
Skąd: Okolice Tarnowa
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #26
RE: Ogar 200 czy 202FI
(19-03-2021 16:14:34)Dawdzio napisał(a):  Ludzie, dajcie spokój. Jeżeli ktoś nie jest pewny, że chce jeździć czymś takim to będzie się tylko męczył.
Zdarzało mi się pchać Jawę 5 kilometrów i dalej... nie.... to jest zły przykład, dalej jej nie lubię Big Grin
Ale i Komara pchałem podobnie. Kiedyś siadał mi kondensator i losowo wypychał simmerring pod zapłonem. Bywało tak, że wkładałem go na miejsce kilkukrotnie, żeby dojechać na koniec miasta, a są to jakieś trzy kilometry. Opanowałem to do tego stopnia, że cała operacja zajmowała jakieś pięć minut. I bawiło mnie to.
Z Trabantem też były różne cuda. Jak siadał rozrusznik albo akumulator (a nigdy jeszcze nie kupiłem nowego) to paliłem go na pych. Sam. Rozbieg, wskoczenie do środka, sprzęgło, bieg i naprzód. Pod domem, pracą czy marketem. Darmowe przedstawienie dla wszystkich przechodniów.
Ale nie wyobrażam sobie, żeby to miało wyglądać inaczej. Może niezupełnie, bardziej dopracowane nie wymagały by takich kombinacji (choćby wymiana kondensatora za kilkanaście złotych czy nowy akumulator), ale na początku zwykle wygląda to właśnie tak. A i później bywa, że coś się rozleci. Poza tym lubię sobie trochę utrudniać życie. Jestem nienormalny.

Musisz sam wiedzieć czy chcesz. Po komunii, jak wszyscy, nabyłem górala. Aluminiowa rama, milion przerzutek. Po paru miesiącach przejechałem się przypadkiem na składaku i od tego momentu góral poszedł w odstawkę. Jeździłem składakami, rowerami składanymi ze złomu. Nigdy z przerzutkami, zawsze hamulec w pedałach. Dopiero ostatnio skusiłem się na biegi w piaście. I jak myślisz, jak inne dzieciaki na to reagowały? Ale miałem to gdzieś. To był mój rower, przeze mnie zrobiony i to nie było moje ostatnie słowo. Poza tym do pewnego wieku człowiek jest głupi i naśmiewa się z wszystkiego, co jest inne od szarej normalności.
Sam musisz zdecydować. A tak poza tym przejmowanie się tym co myślą inni jest głupie. Bądź sobą, inni za ciebie życia nie przeżyją.
W ramach pokuty przesłuchaj ze zrozumieniem Lady Pank - Vademecum skauta :F
Dzięki za taką odpowiedź, Lady Pank posłucham z wielką chęcią Big Grin myślę, że temat można zamknąć o ile się da ponieważ zamierzam założyć nowy na temat opon heh. Na strychu mam jeszcze Wigry 3 i może też się przejadę i może nawet odrestauruje, dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Motoren:
-Ogarrr 200 '88
-Cezet 350 472.5 '82
YT-Motorower Ogar Jaskrawo-Niebieski
19-03-2021 16:26:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Patryk i jego Ogar Offline
Patryk Z
*


Liczba postów: 27
Imię: Patryk Z
Skąd: Polska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #27
RE: Ogar 200 czy 202FI
Ogólnie wiem ,że temat zamknięty ale dziecieczki w szkole się śmieją ze wszystkiego. Np: mój przykład przyjedziesz nowym chinolem 4T ,mówią ,że skuter z allegro za 100zł. Przyjedziesz ogarem 200: złom. I mówili to ci co nie mają nawet roweru tylko hulajnogi z Decathlonu Big Grin Więc nie ma co się przejmować tylko jeździć tym co się tobie podoba.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2021 19:26:22 przez Patryk i jego Ogar.)
19-03-2021 19:23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Patryk i jego Ogar za ten post.
Spaceman164 Offline
Jawasaki 223
*


Liczba postów: 614
Imię: Spaceman164
Skąd: Okolice Tarnowa
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #28
RE: Ogar 200 czy 202FI
(19-03-2021 19:23:47)Patryk i jego Ogar napisał(a):  Ogólnie wiem ,że temat zamknięty ale dziecieczki w szkole się śmieją ze wszystkiego. Np: mój przykład przyjedziesz nowym chinolem 4T ,mówią ,że skuter z allegro za 100zł. Przyjedziesz ogarem 200: złom. I mówili to ci co nie mają nawet roweru tylko hulajnogi z Decathlonu Big Grin Więc nie ma co się przejmować tylko jeździć tym co się tobie podoba.

Tylko żeby nie było, że dziewczyny sobie nie znajdę bo Ogarem jeżdżę hehe a w sumie, inni jeżdżą i żyją więc będę miał gdzieś opinie innych, dzięki za rady

Motoren:
-Ogarrr 200 '88
-Cezet 350 472.5 '82
YT-Motorower Ogar Jaskrawo-Niebieski
19-03-2021 19:59:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,461
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #29
RE: Ogar 200 czy 202FI
Ja kiedys do dziewczyny przyjezdzalem jafka, takim truchlem ze aż szkoda klawiatury, to bylo w czasach gdy rówieśnicy juz mieli pierwsze auta i ogólnie prawa jazdy. k**wa wstyd mi do tej pory :F facepalm

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
19-03-2021 21:42:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet sprint z 1975
Ostatni post: beta1989
Dzisiaj 14:27:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 12
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3200
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3005
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165960
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 125
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 43
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 69
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53871
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 570
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 277
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 99
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52105
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 116

Reklama