Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Gdańska 205-tka :)
Autor Wiadomość
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,011
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #16
RE: Gdańska 205-tka :)
(28-05-2022 10:41:30)wazniak96 napisał(a):  Może to pokazywanie ręką i jest lepsze niż te migacze... Wczoraj ani migacz, ani zjazd do osi, ani hamowanie wcale nie dały do myślenia Sebixowi w skodzie, który stwierdził, że mnie wyprzedzi (skręcałem w lewo). facepalm

Z Osowej to masz sporo takich fajnych tras gdzie idzie pojeździć w mniejszym natężeniu ruchu. Choćby na Żukowo ale to już wycieczka na pół dnia Big Grin

Ostatnio u mnie w mieście tak autobus rowerzystkę potrącił. Ja tam zawsze mimo wszystko patrzę w lusterko może i wina tego co wyprzedza ale wypadek nic przyjemnego.

Tak swoją drogą bardziej miałem na myśli te przypinanie na łańcuch czy kitranie w piwnicy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2022 21:15:55 przez romek.)
30-05-2022 21:15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
buras_tft Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: Mateusz
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #17
RE: Gdańska 205-tka :)
Dzień Dobry po dłuższej przerwie!
Otóż Ogarek dalej nie przenosił napędu...Miałem ochotę go już spalić, ale forumowa brać co nieco podpowiedziała, szczęśliwym trafem w międzyczasie znalazł się mechanik-pasjonat w pobliżu i zgodził się zabrać pacjenta do kliniki...
Otóż do złożenia na nowo byłą skrzynia, do wymiany choinka i skrzywiony wodzik, zapłon do regulacji, pływak gaźnika wymieniony bo popękał. Naprawiono również stopkę bo siadała do przodu, poprawiono elektrykę, zrobiono przełącznik świateł i klakson, ogarek jeździ teraz jak nowy! Smile Godzinę temu świeżo przeszedł przegląd Smile
W międzyczasie udało się namówić dziewczynę też na jednoślada i na początek kupiliśmy dla niej taki kibelek JM GT50 (na fotkach z 205-tką), teraz Ogar ma chociaż towarzystwo w hali garażowej a ja będę miał w trasach Smile LWG!


                   

i jeszcze parę zdjęć Smile
Dziękuję wszystkim za wsparcie, porady i otuchę, a ogarkowi kolejnych 34 lat na szosie Smile

               
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2023 16:38:04 przez buras_tft.)
12-06-2023 16:35:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,011
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #18
RE: Gdańska 205-tka :)
I niech służy Smile
12-06-2023 16:50:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo romek za ten post.
buras_tft Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: Mateusz
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #19
RE: Gdańska 205-tka :)
Wrzucam filmiki jak pyrka 205-tka, dzisiaj poszedłem poprawić jej lusterka, bo te z gmoto słabo się trzymały na kierownicy i jej uszka klapły, wystarczyło dać dwie warstwy gumy ze starej dętki sklejone taśmą dwustronną i już jest ok Smile

https://drive.google.com/file/d/15Ri22ni...drive_link

https://drive.google.com/file/d/15MnEk-_...drive_link
05-07-2023 18:07:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
tomangelo Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 145
Imię: tomangelo
Skąd: Polska
Pojazd: Romet Komar
Post: #20
RE: Gdańska 205-tka :)
Sprzęt aż rwie się do jazdy Big Grin
05-07-2023 21:02:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo tomangelo za ten post.
buras_tft Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: Mateusz
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #21
RE: Gdańska 205-tka :)
(05-07-2023 21:02:19)tomangelo napisał(a):  Sprzęt aż rwie się do jazdy Big Grin

Niechcący wskoczył mi pierwszy bieg bez sprzęgła i wyszarpał do przodu ale jednak to ogarek i nie ma aż tyle mocy by powalić takiego chłopa jak ja Big Grin
05-07-2023 23:27:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
goltupoland Offline
amore
*


Liczba postów: 116
Imię: Cejot
Skąd: Lubartów
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #22
RE: Gdańska 205-tka :)
Ładny Romet. Po dźwięku słychać, że wszystko jest dobrze z silniczkiem.
07-07-2023 10:01:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo goltupoland za ten post.
buras_tft Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: Mateusz
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #23
RE: Gdańska 205-tka :)
(07-07-2023 10:01:21)goltupoland napisał(a):  Ładny Romet. Po dźwięku słychać, że wszystko jest dobrze z silniczkiem.

Dziękuję Smile
Dobry mechanik się wziął za niego, rozebrał cały silnik do cna, powymieniał uszkodzone tryby w skrzyni, wodzik, sprężynę kopniaka (pali od pierwszego, idzie nawet siedząc na nim go kopnąć, nie trzeba z pozycji stojącej),inne pozużywane pierdoły, poskładał wszystko porządnie jeszcze raz na swoją modłę i bzyczek chodzi jak nóweczka a nawet lepiej Smile
Po remoncie okazało się, że chłop nie w ciemię bity bo jak pojechałem na skp to okazało się, że diagnosta robił u niego mz-kę "tropika" i zrobiona jak ta lala Smile
Zresztą sam fachura mówił o sobie że on nie naprawia a "leczy" i to są dla niego pacjenci, a jak odbierałem ogara od niego to w jego warsztacie czułem się jak dziecko w sklepie z cukierkami - z 6 ws-ek (jednoramówki, dwuramówki), wfm-ka, jakieś suzuki 750 (gs?), yamaha z lat 70, mz-ki, na stanowisku roboczym biało-niebieski komarek na sopockich blachach, w kącie gil albo kos (tak stał że nie rozpoznałem)... i mój ogarek na boczku przy drzwiach gotowy do drogi Smile Ogółem to jestem na urlopie i wracam z niego w połowie miesiąca ale mechanik szykuje małą wycieczkę piździkami po Osowej i okolicach jakoś, nie chciałby ktoś okolicy się wybrać do kompanii pojeździć (sam jeździ czymś ulepionym z rometa t-1, komara, jawy mustanga i silnika od zippa) ?
08-07-2023 00:13:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
buras_tft Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: Mateusz
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #24
RE: Gdańska 205-tka :)
Wczoraj postanowiłem wybrać się rano do klienta, aby sprawdzić co mu się dzieje z amplitunerem i rozpisać sobie access pointy i przyłącza neta, które będę miał mu założyć za dwa tygodnie jak wróci z urlopu. Uznałem, że pojadę sobie rano ogarkiem i trochę maszynę przegonie a nie tylko w koło komina. Trasa wiodła z Osowej, wzdłuż obwodnicy, przez Klukowo, Matarnie, bokiem Kokoszek (nie będę się przecież nim pchał na nową kartuską) i do niego na Kiełpino Górne. Dojechał bez większych problemów, na Karczemkach na skrzyżowaniu mi zgasł ale to podejrzewam źle wyregulowane obroty a tak bez większych przygód. Powró już był trochę bardziej hardcore'owy bo ul. Budowlanych jest teraz jednokierunkowa ze względu na roboty drogowe a na obwodnicę przecież nie wjadę Big Grin Oczywiście Mateusz zamiast pomyśleć i pojechać przez Bysewo i Rębiechowo na około lotniska uznał, że świetną trasą będzie polna droga obok stawiku i działek między Matarnią a Kokoszkami; oczywiście nie wziąłem pod uwagę, że obok budują baypass kartuski i wszystko jest rozkopane. W ten oto piękny sposób załadowałem się w rozjeżdżone przez koparki błoto, ogarek miotał się na lewo i prawo za każdym pociągnięciem manetki gazu, jak na motocrossie, istny offroad... Ujechałem tak z 200 metrów i zakopałem się prawie po oś koła Tongue Kolejne 200m było pchane w błocie, buty, spodnie uwalone... Dalej już po suchym wzdłuż działek, na ul. jesienną i z Matarni w stronę lotniska, w bok na Klukowo i do domu. Przejechał 30km bez jakiś większych problemów (ogarnąłem przygasanie na sprzęgle lekko przytrzymując otwarty gaz), w całości tylko trochę umorusany Big Grin Maksymalna na trasie to coś około 50km przy mojej wadze 140,kg, więc uznaje, że spisuje się na medal choć lekko na siodle nie ma Wink
28-07-2023 23:50:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,011
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #25
RE: Gdańska 205-tka :)
Ja też z uwagi na wagę preferuje dwuosobowego Rometa gdyż jednoosobowe przekraczam nośność. Ale podejrzewam i z doświadczenia widzę że jest margines bezpieczeństwa, a i kiedyś raczej nikt nie myślał że ktoś może ważyć ponad 120 kg Tongue

Eh te Romety, każda trasa na nich to osiągnięcie Tongue
29-07-2023 08:18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
buras_tft Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: Mateusz
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #26
RE: Gdańska 205-tka :)
(29-07-2023 08:18:50)romek napisał(a):  Ja też z uwagi na wagę preferuje dwuosobowego Rometa gdyż jednoosobowe przekraczam nośność. Ale podejrzewam i z doświadczenia widzę że jest margines bezpieczeństwa, a i kiedyś raczej nikt nie myślał że ktoś może ważyć ponad 120 kg Tongue

Eh te Romety, każda trasa na nich to osiągnięcie Tongue

Ja bym wolał nie sprawdzać gdzie jest ta granica nośności a tym bardziej po latach i w trasie... Tongue
Przy okazji zauważyłem, że chyba mam przekrzywiony przód - jadę prosto a kierownice trzymam lekko w lewo. Nad półką widełki zgodnie z przesunięciem kierownicy, pod półką zgodnie z kołem. Taki chyba już jego urok, że ja wcześniej nie zwróciłem na to uwagi Big Grin
Każda trasa to nowe wyzwanie ale każde zaliczają - lepiej bądź gorzej Wink
31-07-2023 08:10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
buras_tft Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: Mateusz
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #27
RE: Gdańska 205-tka :)
Szanowni Państwo Romeciarze!
Chciałbym was serdecznie w moim i Ogarka imieniu zaprosić na III Festiwal Pojazdów Nieznanych, Nieudanych i Zapomnianych, który odbędzie się 2 września tegoż roku przy Miejskim Domu Kultury w Rumii Smile
Ogarek pomyślnie przeszedł kwalifikacje i dostał się na festiwal Smile

Gdyby ktoś chciał to link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/78786550...&ref=notif

Jeżeli macie czas - wpadajcie Smile Będzie można "zbić pione" z moim ogarkiem a na pewno będzie też więcej ciekawych pojazdów Smile
19-08-2023 12:36:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,011
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #28
RE: Gdańska 205-tka :)
Z tym widelcem to normalne, one są bardzo wiotkie jak złapiesz koło między nogi i naciagniesz kierownicę to się naprostuje xd
19-08-2023 22:17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
buras_tft Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: Mateusz
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #29
RE: Gdańska 205-tka :)
(19-08-2023 22:17:27)romek napisał(a):  Z tym widelcem to normalne, one są bardzo wiotkie jak złapiesz koło między nogi i naciagniesz kierownicę to się naprostuje xd

Złapałem go między nogi i ruszyłem, ciutkę się naprostowało Smile

Ogarki, jak to małe maszyny, lubią małe trasy. Dzisiaj pojechaliśmy do fryzjera Big Grin Od naprawy nic się z nim nie dzieje, chodzi jak marzenie Smile
[img] https://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imag...134014.jpg [/img]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2023 16:28:13 przez buras_tft.)
22-08-2023 16:17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,011
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #30
RE: Gdańska 205-tka :)
A wizualnie coś będziesz robić?
23-08-2023 10:54:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Problem z adv 250
Ostatni post: Dominik5555
Dzisiaj 18:07:21
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 527
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Dzisiaj 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10601
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
Dzisiaj 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 564
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
Dzisiaj 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 116
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 171
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16286
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
Dzisiaj 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 133
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 23:45:30
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 205
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 212
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
22-04-2024 20:12:22
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 178
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1101
Zapłon CDI
Ostatni post: Norweski Zomowiec
21-04-2024 21:53:44
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 146
Cześć
Ostatni post: Arsonn13
21-04-2024 21:20:32
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 127
Regeneracja gwintu na wyd...
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:19:20
» Odpowiedzi: 27
» Wyświetleń: 17750
Romet Chart 210
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:15:41
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 1181

Reklama