Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jubilat i Universal
Autor Wiadomość
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Jubilat i Universal
Pora na dwa ostatnie z moich rowerków.
Jubilat 2 (1982 rok) - od nowości w rękach mojej Żony (prezent na I Komunię). Poza oponami i pancerzem hamulca wszystko ma oryginalne. 

   

Gdybym wiedział, że kilka tygodni po założeniu nowych opon trafi się Gazela i Żona się przesiądzie, to bym zostawił te stare opony i byłby 100% oryginał. Tylko nie ma po co się starać, bo Żona nie chce na nim jeździć... Stoi więc sobie pod folią, z odwróconą o 90 stopni kierownicą i pedałami wkręconymi odwrotnie (tak zajmuje mniej miejsca), a ja staram się czasami dopompować mu kółka... 

Universal (1989 rok) - znaleziony kiedyś na Allegro, mocno niekompletny, bez kół i paru innych gratów. Zwróciłem na niego uwagę, bo to, co miał przykręcone do ramy wyglądało nieźle, a było więcej warte - moi zdaniem - niż Sprzedający chciał za całość. Miał być na części. Ale po zdemontowaniu wszystkiego, zrobiło mi się żal ramy... Więc dostała nowy lakier, potem to, czego brakowało i stanęła na kołach.

   
   
   
[attachment=19511]

Tym sposobem na Forum trafiły wszystkie rowery które mam obecnie i jeden, którego już nie mam...

Tak próbowałem wstawić do pierwszego posta jeszcze dwa zdjęcia - co i tak się nie udało - że zapomniałem dopisać reszty historii Universala.

... Miał być rowerem zapasowym - takim na gorszą pogodę i temu podobne. Ale potem pojawił się pierwszy z Jaguarów i z Rometem Sport miałem dwie "szosy". I wyszło tak, że Universal stanął na półce. Miał zdjęte koła i jeszcze parę innych części - bo tak mi zajmował mniej miejsca. Gdyby jeździł, to pewnie bym się postarał bardziej "zbliżyć" go do oryginału, ale jakoś nie miałem motywacji. I już nie będę miał... Trafił na OLX - bo szkoda mi było, żeby tak stał - i po dwóch tygodniach pojawił się Pan - tak około dwudziestki. Obejrzał, wsiadł i pojechał. Mam nadzieję, że dobrze będzie Mu jeszcze długo służył. 

   
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2020 17:31:39 przez jurek_1961.)
17-03-2020 17:25:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Jubilat i Universal
Jubilat fajny tylko szkoda że żona nie chce na nim jeździć i widać że jest w 100% oryginalny Smile

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
17-03-2020 17:44:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #3
RE: Jubilat i Universal
Ano nie chce... Woli Gazelę. Ale ja się Jej nawet nie dziwię. Jakoś jesienią wyciągnąłem Jubilata i przejechałem nim jakieś 10 kilometrów. Duże przeżycie. A jako dzieciak miałem Kosa (prezent na Komunię - no bo jakby inaczej) i pamiętam, że tak pod koniec podstawówki wybrałem się tym Kosem na takie kółko po Kaszubach. Wyszło jakieś 80 kilometrów (co policzyłem sobie całkiem niedawno w Mapach Googla). Jechaliśmy we dwóch, tyle że mój Kolega miał coś mniej więcej takiego jak Popularny - czyli koła "28". Ale dało się...
17-03-2020 18:13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #4
RE: Jubilat i Universal
Zawsze można jubilata przerobić na wersję lux z przerzutką 3 biegową shimano. Wystarczy kupić jubilata na graty i przełożyć tylne koło i hamulec tył. Tu jest taki co by się nawał na części na olx. A resztę gratów można sprzedać lub zostawić na zapas
https://www.olx.pl/oferta/rower-jubilat-...d0bc14e76d

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2020 23:22:26 przez zaz.)
17-03-2020 23:19:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #5
RE: Jubilat i Universal
Pewnie, że można go przerobić. Te stare rowerki mają to do siebie, że można z nimi zrobić bardzo dużo, ale... Sam w swoim poprzednim poście zauważyłeś - widząc jedno zdjęcie, takiej sobie jakości - że widać, że to oryginał. Z kolei ja, przy okazji lakierowania ramy Rometa Sport (w innym wątku) napisałem, że jestem za utrzymaniem tego co tylko można w oryginale, zatem wręcz wypada, żebym teraz był konsekwentny. Poza tym Jubilat, to jedyny z naszych rowerów, który jest "w rodzinie" od nowego. To, że po założeniu tam przerzutki jeździłoby się na nim wygodniej, pewnie nic by nie zmieniło. Żona - jestem tego pewny - dalej wolałaby Gazelę. Zatem Jubilat pozostanie w oryginale, a to, że jadąc nim, jedzie się powoli (gdyby to był jakiś angielski czy holenderski klasyk, można by nawet napisać "dostojnie"), to nic nie szkodzi, skoro tak to sobie konstruktorzy wymyślili. I coś jeszcze. Wcześniej, w czyimś wątku dotyczącym jakiegoś innego roweru z Bydgoszczy, ktoś pochwalił to co widzi, a dalej wspomniał, że myśli o poszukaniu w przyszłości Jubilata, bo to dość rzadki model - jakoś tak to ujął. Mnie się zawsze zdawało, że akurat Jubilat to był taki rower, o który nie trzeba się było specjalnie "zabijać", raczej szło się do sklepu i on tam był. A jak nie, to pojawił się za tydzień czy dwa. Jednak wygląda na to, że mi się źle zdawało...       
18-03-2020 15:11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
TataMaKarata Offline
Nowy
*


Liczba postów: 50
Imię: Piotr
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #6
RE: Jubilat i Universal
Nic bym nie robil z tym Jubilatem. Jest piękny. Może nawet zalozylbym oryginalne opony jeśli sa w dobrym stanie.
Jubilatow 2 jest sporo na olx'ie. Natomiast Jubilat (bez numerka) to cos rzadkiego.

KARAT
18-03-2020 18:29:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #7
RE: Jubilat i Universal
Jubilat był mniej popularny niż wigry. Ja swoje rowery też miałem bez przerzutek, ale jak mamie zrobiłem przerzutkę w jej jubilacie bo też nie miała to jak ja wsiadłem na niego i się przejechałem raz to też mi się zachciało mieć przerzutkę i szukałem dwóch przerzutek w piaście i znalazłem nówki i założyłem i nie żałuję bardzo fajnie się jeździ. Jest jeszcze Romet Zenit który ma przerzutkę 5 biegową favorit Rama jest taka sama tylko że jubilat miał 3 biegi w piaście lub nie miał jej w cale a zenit ma 5 biegów na zewnątrz. Jak chcesz to zobacz moje rowery na forum. Może jakby była przerzutka w jubilacie to może żona by od czasu do czasu by się nim przejechała żeby przypomnieć lata dzieciństwa na tym rowerku Wiadomo Gazela ma 5 biegów z tyłu.

(18-03-2020 18:29:58)TataMaKarata napisał(a):  Nic bym nie robil z tym Jubilatem. Jest piękny. Może nawet zalozylbym oryginalne opony jeśli sa w dobrym stanie.
Jubilatow 2 jest sporo na olx'ie. Natomiast Jubilat (bez numerka) to cos rzadkiego.

Jubilata 1 miałem kiedyś kupić ale jak uzbierałem kase to gościu go sprzedał

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2020 18:41:17 przez zaz.)
18-03-2020 18:39:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
TataMaKarata Offline
Nowy
*


Liczba postów: 50
Imię: Piotr
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #8
RE: Jubilat i Universal
Marzy mi się Jubilat 1 z kluczami w ramie. Kurcze, jakie to było fajne.

KARAT
18-03-2020 20:49:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #9
RE: Jubilat i Universal
Albo Jubilat lux z lat 70 też by było fajnie

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
18-03-2020 22:40:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #10
RE: Jubilat i Universal
To może po kolei...
Rower ma numer - wybity na zawiasie ramy. Opony wyglądały marnie i dlatego kupiłem nowe - no bo miał jeździć.. Jak stare były już zdjęte, to okazały się jeszcze bardziej marne. Ale zużyte opony "tak mają", że dopiero po ich zdjęciu widać, że jest jeszcze gorzej. I trafiły na śmietnik. Myślę tak samo jak TataMaKarata, że nie powinno się go ruszać. Dzięki za uznanie Go za piękny, z tym, że moja "zasługa" to tylko porządne umycie i wypolerowanie (chociaż to można na pewno zrobić lepiej). Reszta, to zasługa Pań i Panów z Fabryki.
A jeśli ewentualnie mojej Żonie przyjdzie ochota przypomnieć sobie, jak to było kiedyś, to chyba lepiej będzie, jak rower będzie dokładnie taki, jaki był wtedy.
18-03-2020 22:55:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #11
RE: Jubilat i Universal
(18-03-2020 22:55:33)jurek_1961 napisał(a):  To może po kolei...
Rower ma numer - wybity na zawiasie ramy. Opony wyglądały marnie i dlatego kupiłem nowe - no bo miał jeździć.. Jak stare były już zdjęte, to okazały się jeszcze bardziej marne. Ale zużyte opony "tak mają", że dopiero po ich zdjęciu widać, że jest jeszcze gorzej. I trafiły na śmietnik. Myślę tak samo jak TataMaKarata, że nie powinno się go ruszać. Dzięki za uznanie Go za piękny, z tym, że moja "zasługa" to tylko porządne umycie i wypolerowanie (chociaż to można na pewno zrobić lepiej). Reszta, to zasługa Pań i Panów z Fabryki.
A jeśli ewentualnie mojej Żonie przyjdzie ochota przypomnieć sobie, jak to było kiedyś, to chyba lepiej będzie, jak rower będzie dokładnie taki, jaki był wtedy.

Na olx gościu ma fabrycznie nowe stomile na sprzedaż idealnie będą pasować do jubilata.

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
19-03-2020 11:02:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
TataMaKarata Offline
Nowy
*


Liczba postów: 50
Imię: Piotr
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #12
RE: Jubilat i Universal
No cóż, fabrycznie nowe Stomile to propozycja do rozważenia.
Jubilat powrocilby do oryginalu.

KARAT
19-03-2020 16:52:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #13
RE: Jubilat i Universal
Wrzucam link do ogłoszenia ze stomilami nowymi. Cena duża ale myślę że za 80zł są do zabrania

https://www.olx.pl/oferta/opona-stomil-z...2b3d6d38ce

(19-03-2020 17:41:43)zaz napisał(a):  Wrzucam link do ogłoszenia ze stomilami nowymi. Cena duża ale myślę że za 80zł są do zabrania

https://www.olx.pl/oferta/opona-stomil-z...2b3d6d38ce
Zwłaszcza że cena 100 zł jest do negocjacji

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2020 17:45:21 przez zaz.)
19-03-2020 17:41:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #14
RE: Jubilat i Universal
Jubilat został "porzucony" przez moją Żonę jakoś tak latem 2013 roku. Od tamtego czasu opuścił piwnicę może z pięć razy, w tym raz, kiedy został dokładnie umyty i - już mniej dokładnie - wypolerowany. Wtedy zrobiłem mu zdjęcie, które jest w pierwszym poście. Gdyby ten rower stał np. w Muzeum Motoryzacji u Państwa Mikiciuków w Otrębusach (mają tam trochę rowerów i pewnie wielu z nas wybrałoby stamtąd coś dla siebie), wtedy wręcz należałoby założyć mu oryginalne opony. Ale on stoi tylko w naszej piwnicy...
Na OLX-a oczywiście zajrzałem - dzięki za info. Moją uwagę zwróciły nowe Tornada z 1990 roku. Za dwie sztuki Sprzedający chciałby otrzymać 200 złotych. Cena, jak cena. Ale ten rok produkcji. Oczywiście rower to nie samochód i absolutnie nie ma sensu - tak uważam - porównywać jeżdżenia na wiekowych oponach jednym i drugim. Niemniej jednak zdarza mi się czasem jechać ścieżką rowerową w Moreny w stronę Niedźwiednika. Jeśli jestem akurat sam - a tak jest przeważnie - to zjeżdżam, nie dotykając hamulców. Jak jestem na dole, to na liczniku z przodu jest siódemka. I ani nie jestem ciekawy, ani tym bardziej nie chciałbym nigdy przekonać się osobiście, jak może zachować się rower przy takiej prędkości, kiedy pęknie jedna opona. Zwłaszcza przednia... 
19-03-2020 18:14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
TataMaKarata Offline
Nowy
*


Liczba postów: 50
Imię: Piotr
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #15
RE: Jubilat i Universal
Jeśli zamiarzasz na nim jezdzic to oczywiście nie warto zmieniac opon na orygianlane.
Ale jeśli rower ma stać i masz się nim cieszyc to propozycja godna rozważenia.

Może głupio się przyznać, ale mój Zenit (jest o nim osobny watek) stoi w mieszkaniu i ciesze się jak na niego patrze. Do jezdzenia na codzien skombinuje sobie cos w "normalnym" stanie.

KARAT
19-03-2020 21:04:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2974
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165781
Witam .
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 100
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 53
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53809
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 556
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 268
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 87
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52076
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 63

Reklama