Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jubilat i Universal
Autor Wiadomość
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #31
RE: Jubilat i Universal
Mój sąsiad tak zrobił w traperze że założył większą zębatkę na 24 zęby i łańcuch i dzięki tym lżej się jeździ pod górę więc zastosowałem to w jubilacie mojej mamy ale później przywróciłem jak do oryginału jak już jej przerzutkę założyłem shimano 333

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
23-03-2020 14:38:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #32
RE: Jubilat i Universal
(20-03-2020 00:32:30)TataMaKarata napisał(a):  Jubilat wzbudzil moje zainteresowanie, bo jest w swietnym stanie, oryginalny lakier itd.
A ja skupiam się tylko na składakach. Smile
Ostatnio z kol zaz dyskutowaliśmy o bagażniku. Tu jest prawidłowy. Gdyby polozyc na nim walek do ciasta to turlałby się delikatnie w kierunku siodełka.

Moja wiedza na temat "składaków" - obojętnie na jakich kołach - jest z zasadzie żadna. Tym sposobem o poszczególnych komponentach - np. bagażnikach - to nie wiem już kompletnie nic. Natomiast natknąłem się na takiego Universala

https://www.olx.pl/oferta/rower-romet-pr...5feeb8d963

W/g Sprzedającego jest nowy i na taki też wygląda. A bagażnik jest taki, jak widać. Może ten egzemplarz pomoże Wam coś nowego w tych "bagażnikowych" kwestiach ustalić?...
01-04-2020 17:34:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #33
RE: Jubilat i Universal
Flaming za grube pieniądze

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
01-04-2020 19:12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #34
RE: Jubilat i Universal
jurek_1961 zrób więcej fotek jubilata i daj tu na forum zobaczę jak wygląda
[/quote]

Trochę czasu minęło, ale w końcu parę fotek udało się zrobić...
   
   
   
   
   

Żeby Jubilatowi na wycieczce nie było smutno, pojechał w towarzystwie trochę młodszej siostry.
23-09-2020 16:09:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #35
RE: Jubilat i Universal
Bardzo ładnie się prezentuje jubilat jeszcze do pełnego szczęścia brakuje dzwonka. A ta gazela to czyja jest ?

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
23-09-2020 18:30:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #36
RE: Jubilat i Universal
Faktycznie dzwonka nie ma... To znaczy pewnie wśród różnych gratów gdzieś sobie tam leży i oczywiście należałoby go zamontować.
A Gazela? Tutaj jest w zasadzie wszystko...
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=46205
23-09-2020 22:30:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #37
RE: Jubilat i Universal
No należało by i wtedy by był kompletny rower.

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
24-09-2020 09:44:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #38
RE: Jubilat i Universal
Piękne rowery!

Pozdrawiam!
24-09-2020 19:05:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #39
RE: Jubilat i Universal
Najpierw nawiążę do postu zaz-a sprzed prawie trzech lat - dzwonek się znalazł i został zamontowany.

Ale nie o tym to ma być.
Zacznę tak: kiedy kilka Osób na Forum w różnym czasie oznajmiało, że zakończyło prace przy swoim "składaku" i teraz na nich śmigają, tak na co dzień, to ja parę razy pozwoliłem sobie wyrazić mój podziw i wielkie uznanie dla takich Osób, bo dla mnie taka codzienna jazda, to byłaby męka - tak uważałem.
Ale pewne okoliczności sprawiły, że ten mój wcześniejszy podziw i uznanie, bardzo znacząco się zmniejszyły. Wiem, że to zabrzmiało co najmniej bardzo nieładnie, więc pozwólcie, że się z tego dokładnie wytłumaczę.
Moje doświadczenia ze "składakami" to "Kos" (wiem, że to nie klasyczny składak, ale nie o to chodzi), którego dostałem na I Komunię i jeździłem nim tak prawie do końca podstawówki. Prawie, bo kończąc podstawówkę miałem już jakąś "kolarzówkę" (nie miała ona nic wspólnego w rowerem szosowym, nawet na tamte standardy) i jak się przesiadłem na koła 27 (albo 28), to tak już zostało do dzisiaj (nigdy nie miałem roweru na kołach 26).
"Kos" nie miał żadnego licznika, więc ani nie wiedziałem ile kilometrów przejeżdżałem, ani jak szybko (czy raczej wolno) to się odbywało. Ale dla młodszego nastolatka, który turlał się dookoła komina z kolegami z podwórka, nie miało to przecież żadnego znaczenia. Za to "przesiadka" na koła 27, to był przeskok niesamowity. I to są całe moje doświadczenia ze składakiem, bo kilku wyjazdów na Jubilacie (nawet nie raz w roku) i zrobieniu za każdym razem koło 10 kilometrów, to nawet nie liczę.
Natomiast parę tygodni temu pojawiły się u mnie jakieś bóle pleców i pomyślałem, że zamiast siedzieć w domu, wyciągnę spod folii Jubilata i spróbuję, może coś z tego będzie...
No i było. Przez pierwszych kilka dni uzbierało się trochę kilometrów i wyglądało to nawet obiecująco. Wtedy pomyślałem, że może by tak pojeździć tym Jubilatem (i TYLKO nim) cały miesiąc - dokładnie 31 kolejnych dni - i zobaczyć co z tego wyniknie. Ale potem przyszło mi do głowy, że granicę "kalendarzową" lepiej zamienić na jakieś konkretne kilometry. 1000 wyglądało ładnie i było takim konkretnym wyzwaniem, a co najważniejsze, wydawało się być w moim zasięgu.
I się udało. Ale nie te kilometry są ważne. Otóż okazało się, że Jubilat jest zupełnie normalnym rowerem. Jeździło się wygodnie (siodełko zmieniłem), plecy nie bolały, siedziało się bardziej prosto, szerokie opony wszelkie nierówności lepiej wybierały (różnica między 25 a 47 jest kolosalna), a kolejne kilometry "nawijały się" całkiem sprawnie. Było wolniej, co szybko zauważyłem, bo praktycznie wszyscy zaczęli mnie wyprzedzać. Jubilat ma mechaniczny licznik (z epoki) z jedną funkcją - zlicza sumarycznie wszystkie przejechane kilometry - ale przecież wystarczyłoby spojrzeć na zegarek (a jeszcze lepiej włączyć stoper), a po powrocie do domu mała arytmetyka i byłoby dokładnie wiadomo o ile wolniej. Ale po co? To akurat nie miało dla mnie żadnego znaczenia. Ważne, że mi się podobało i było po prostu przyjemnie tak się turlać.
I kończąc - bo trochę się tego nazbierało - to dotąd uważałem, że codzienna jazda na "składaku" to ogromne wyzwanie, albo poświęcenie, czy wręcz katorga i trzeba naprawdę kochać swojego "Karata", czy "Wigry', żeby się na Nim codziennie męczyć.
A tu okazało się, że to wcale nie prawda, bo na Jubilacie jeździło się jak na każdym innym rowerze, tyle, że inaczej, ale na pewno nie gorzej. I właśnie dlatego to moje uznanie i podziw dla Osób, które jeżdżą tak na co dzień, już nie jest takie wielkie.
W sumie to bardzo się cieszę, że po ponad czterech dekadach, trochę przypadkiem, ale wróciłem na "składaka", bo było to ciekawe i całkiem przyjemne doświadczenie...
14-06-2023 21:33:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #40
RE: Jubilat i Universal
Tak jak ci pisałem kiedyś można by mu założyć piastę 3 biegowa. I będzie jeszcze wygodniej.

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
14-06-2023 22:44:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #41
RE: Jubilat i Universal
Trudno mi się nie zgodzić. Jubilat z racji większych kół od Wigry jest jak pełnoprawny rower. W zeszłym roku przejechałem nim na raz w sumie 50km i nic, gdzie parę lat wcześniej wycieczka rowerem na kołach 20" zakończyła się nawet nie w połowie drogi w jedną stronę, a trzeba było jeszcze stamtąd wrócić i była to wtedy ogromna wyprawa. Zresztą odkąd dorwałem się do Jubilata to ciężko mi o nim powiedzieć coś złego.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
14-06-2023 23:09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #42
RE: Jubilat i Universal
Jak słusznie zaz napisał - pewnie, że można...
Można by też dołożyć klasyczną przerzutkę z epoki (np. Favorita, nawet mam taką) i wolnobieg 5-cio rzędowy. I wtedy z Jubilata zrobiłby się Zenit. Pewnie znalazłoby się też parę innych pomysłów. I zapewne jeździło by się lżej.
Ale po co? Teraz jest oryginał (a po zamontowaniu dzwonka zrobił się - jak sam to kiedyś napisałeś - kompletny rower). I taki zostanie. Trafił z powrotem pod folię i postoi tam pewnie co najmniej do przyszłego roku.
Pomysł na te 1000 kilometrów "urodził się" trochę przypadkowo. I udało się to zrobić. Ale najważniejsze było dla mnie to, że bardzo mi się ta cała zabawa podobała i nic nie było "na siłę". Miałem ochotę pójść na rower, to wychodziłem, jak nie - to nie. Nic mnie nie goniło, nigdzie się nie spieszyłem, a to, że wszyscy mnie wyprzedzali, też było bez znaczenia. Przecież zawsze będzie ktoś, kto będzie jechał najwolniej.
Trochę kilometrów na tych moich rowerkach robię i kolejny tysiąc, który pojawia się od czasu do czasu na liczniku któregoś z nich, jest dla mnie zupełnie normalny i nie robi na mnie specjalnego wrażenia. Ale kiedy na liczniku Jubilata pojawił się TEN tysiąc, to była to dużo większa frajda i satysfakcja, bo to jednak nie było takie łatwe. Ale było warto...
14-06-2023 23:35:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #43
RE: Jubilat i Universal
No tak zrobił by się zenit ale ja bardziej myślałem.zeby jubilat był jubilat lux czyli z przerzutka w piaście bo nie które tak wychodziły z fabryki oryginalnie. A nie chcesz sprzedać tego favorita to jest używka czy nowa z epoki i ile byś chciał.

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-06-2023 09:52:04 przez zaz.)
15-06-2023 09:48:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #44
RE: Jubilat i Universal
Ano takie z biegami w piaście też z fabryki wychodziły, ale mój przecież tak nie wyszedł...
Przerzutka jest nowa, nigdy nie montowana w rowerze i będzie u mnie czekała na swoją kolej. Na pewno kiedyś się przyda, bo te na których teraz jeżdżę wieczne przecież nie będą...
15-06-2023 11:38:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #45
RE: Jubilat i Universal
Rozumiem warto mieć na zapas.

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
15-06-2023 13:15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2988
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165835
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 111
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 61
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53834
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 48
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 563
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 274
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 93
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52081
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 111
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10915
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 67

Reklama