Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Autor Wiadomość
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #16
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Kolejna aktualizacja. Cóż, przełożyłem całą przepustnicę od 2375 i próbowałem odpalić, nie chciał wgl chodzić. Na wysokie się nie wkręcał, a na niskich zalewał. Ojciec dał podpowiedz że może dysze pomylone, ale nie chciałem brać tego pod uwagę. No ale odkręciłem to i to było przyczyną. Już jak gaźnik był ok, chciałem odpalić, znów nie chciał zagadać, kolejna przyczyna to brak przerwy na platynach. Jak już była przerwa na platynach to odpalił, na wolnych dosyć ładnie pracował, lecz na wysokich tak średnio chciał chodzić. Ojciec już tam trochę kręcił powietrzem lecz nic to nie dawało i pierwsza diagnoza to simmeringi na wale no po głębszym obejrzeniu zauważyłem że simmering po stronie magneta spadł. Ściągnąłem wszystko założyłem, lecz wiedziałem że i tak simmeringi są do wymiany gdyż tam ten był twardy jak kamień. Po nalaniu oleju (chwilę chodził bez oleju) już nie chciał się wkręcić i dymił jak nie jeden MTZ :F (nie mam nic do tych ciągników), czyli diagnoza simmering po stronie sprzęgła. Dobra kupiłem simmeringi, wymieniłem i nie sprawdziłem luzu na wale góra dół... Po wymianie simmeringów i po odpaleniu już delikatniej dymił, lecz cały czas nie chodził poprawnie. Z ojcem jeszcze główkowaliśmy że założyłem źle simmering i wgl. No dobra na następny dzień kupiłem kolejne simmeringi i znów chcę wymienić lecz tym razem poszedłem po ojca by zobaczył wszystko i poruszał trochę wałem góra/dół i okazało się że łożyska są do wymiany. No cóż... Po kupiłem łożyska i w czwartek silnik poszedł na stół operacyjny na którym leżał nie całe 2 dni. Rokowania do do zużycia silnika były dobre, gniazda nie powyrabiane, dosyć ciasno wszystko siedzi. No ale wracając do rozpoławiania... po rozpołowieniu silnika pierwsze co się rzuciło to jakaś maź, coś ala motodoktor, która zasyfiła cały silnik. Komora spalania wału to jakaś masakra, klejona cała olejem, musiał już dawno ciągnąć olej. Dobra po umyciu czas na składanie i wbijanie nowych łożysk. Po nabiciu wszystkich łożysk czas na składanie, składanie nawet dosyć szybko poszło. Po złożeniu całego silnika czas na wpakowanie go do ramy. Po wpakowaniu go zaczęliśmy próby uruchamiania, najpierw dostawał mało paliwa, potem okazało się że platyny mają za małą przerwę (nw jakim cudem, nikt tego nie tykał), potem świeca się zanieczyściła, ale koniec końców wreszcie zaczął chodzić. No ale w moim przypadku nie może być za kolorowo i 'kicha' w gaźnik i za bardzo nie chcę się wkręcić na wysokie obroty. Diagnoza jest taka że prawdopodobnie strzelił kondensator, gdyż na zimnym silniku bardzo ładnie się wkręca, ale po chwili pracy już nie chcę się wkręcać i wgl strzeliła prawdopodobnie przez niego dobra świeca. Nie chciałem już tego wczoraj robić, gdyż też od samego rana kosiłem trawę, a potem to już tylko przy silniku grzebałem (niestety dopadła mnie w tygodniu jakaś grypa a w piątek trochę mnie 'rozłożyło' ale w sobotę na nowo miałem siły). No cóż, jak widać w moim przypadku tak kolorowo nie jest, jedynie cieszę się z tego że mogłem wgłębić się w ten silnik i określić jego stan faktyczny który bardzo mile mnie zaskoczył gdyż jest dobry i że udało mi go uratować przed jego zabiciem, przez tą maź w silniku.
06-10-2019 21:53:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo kacperszkudlarek za ten post.
Reklama
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
W dniu 15.10.2019 Romet został wreszcie prawnie mój, no może nie do końca mój bo 18 lat jeszcze nie ukończyłem, czyli jest już zarejestrowany. Za miesiąc trzeba tylko odebrać 'twardy dowód' i git. No ale co się zmieniło? Jak na razie można nim się poruszać, ale... Sprzedający kół nie wysłał i raczej już nie wyśle... zostałem zmuszony (głównie ojciec naciskał, chodź gdybym nie musiał to i bym nie zakładał) i założyłem pomalowane koła (teraz możecie mnie zlinczować Undecided ), ale są one tylko tymczasowo dopóki nie kupie innych. Jak by ktoś miał koła 19 z dosyć fajnym chromem to niech zgłosi się na pw Smile
Co do samej jazdy, silnik bardzo ładnie pracuje, ma moc, o dziwo biegi nie zgrzytają tylko ładnie się zazębiają, jedynie do czego mogę się przyczepić to że ma muła poprostu. Ma moc ale jest taki mułowaty dosyć, ojciec mówił że jeden z moich wujków miał taki przypadek w swoim komarze, silnik dosłownie igła (nowe kartery, zapłon, wał itp.) i również miał moc, ale mułowaty był.
15-10-2019 22:18:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #18
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Mała aktualizacja w temacie, Romet ma już założona tablice rejestracyjna. Wczoraj ok. Godz. 22.00 zacząłem robić elektryke. Trochę się z nią nameczylem, Ale to głównie przez to że zastosowałem przeźroczyste wężyki zamiat koszulek. Ogólnie samo podłączenie długo nie trwało, ale miałem problem z masą gdyż jest tak grubo farby, że silnik nie dawał masy na karoserie. Dałem masę bezpośrednio z silnika na lampę tył i na przód, gdyż inaczej nie dalo rady (farba naprawdę dobrze się trzyma, ale aż za dobrze :F ). Ogólnie każdy kabel dałem w oddzielnym wężyku, przez co na ramię są aż 4 kable. Wglada jak by był tam zamontowany jakis CDI czy coś bardziej elektronicznego, a tu ledwo podłączone światła przód tył.
Z takich aktualizacji to odezwal się sprzedający o tych kół z aluminiowymi obreczami. Niby w tym tyg. Zapakowal... Zobaczymy czy wyśle...
28-10-2019 01:12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Suwmiarka Offline
Komarowiec
*


Liczba postów: 521
Imię: Rafał
Skąd: RZS
Pojazd: Inny
Post: #19
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Każdy przewód dałeś w osobnym wężyku? W jakim celu? Na instalację najlepiej zastosować osłonki na instalacje elektryczne (kupuje się na metry, coś jak termokurcz tylko nie zaciska się pod wpływem temperatury i są grubsze; nie mylić z peszlem -gufrowanym) .
Oczywiście to Twój wybór ale musi to teraz ciekawie wyglądać
28-10-2019 13:35:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #20
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Jestem za, mimo wszystko pokusiłbym się o właściwą masę i redukcję kabli do minimum, tym bardziej, że zapowiada się całkiem przyzwoity motór...


28-10-2019 18:09:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
seler1500 Offline
Kątówka robi bzzz
Moderatorzy


Liczba postów: 1,969
Imię: Rafał
Skąd: Jełowa (OPO)
Pojazd: Romet Pony
Post: #21
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
(28-10-2019 13:35:36)Suwmiarka napisał(a):  Każdy przewód dałeś w osobnym wężyku? W jakim celu? Na instalację najlepiej zastosować osłonki na instalacje elektryczne (kupuje się na metry, coś jak termokurcz tylko nie zaciska się pod wpływem temperatury i są grubsze; nie mylić z peszlem -gufrowanym) .
Oczywiście to Twój wybór ale musi to teraz ciekawie wyglądać

Otulina, izolacja PVC

Serwis ACO pod wezwaniem świętego nikasilu
28-10-2019 18:16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #22
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Wiem jak najbardziej o co chodzi. Ogólnie nawet fajnie się to komponuje. Również chciałem Ilość kabli zredukować do minimum, ale wężyki które kupiłem okazały się mieć za małą średnicę (kabli nie kupowałem, gdyż kilka dobrych wiązek mam z przyczep), przez co byłem zmuszony puścić każdy kabel oddzielnie (prócz kabli przy kierownicy).
29-10-2019 21:00:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Dziś przyszła paka z kołami. W niej znajdowało sie również: Kiera, rolgaz, podkładki sprzęgła, kolanko, wkład lampy tylnej, nakrętka przepustnicy, koła i parę linek. Ogólnie już zacząłem troche polerować koła, fajnie dosyć wyglądają, jutro przeczyszcze je specyfikiem do aluminium i jeszcze raz przepoleruje
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2019 00:45:54 przez kacperszkudlarek.)
22-11-2019 00:45:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wojskowy125 Offline
Traktorzysta ;)
*


Liczba postów: 54
Imię: Sylwek
Skąd: Żołynia
Pojazd: Inny
Post: #24
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Czyli białe koła będziesz miał wone? Smile

Bo tak się składa że szukam kół do 50 t1 Smile

Romet ogar 200 1989
Jawa 50 1978
Mz ts125 1980
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2019 08:56:19 przez Wojskowy125.)
22-11-2019 08:47:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #25
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Koła już siedzą w ramie, moim zdaniem bardzo ładnie się komponują te aluminiowe koła z tym czerwonym kolorem. Ogólnie muszę trochę dorobić tego środka do aluminium bo zabrakło mi go, sam nie chcę tego mieszać bo nie wiem jakie są proporcje mieszania z wodą (jest to bardzo silnie żrący środek). Tak to zewnętrzne części bębnów i obręcze wypolerowanie, jedynie muszę kupić rozpuszczalnik i wyczyścić farbę z 2 szprych. Tak to ładnie się prezentuje. Kierownica już zmieniona, muszę kupić lewy korpus od klamki sprzęgła oraz prawy korpus od rolgaz-u (ten korpus przystosowany pod plastikową manetkę, nie pod metalową) oraz prawy schowek.
Jak coś siedzenie nie jest przykręcone tylko tak założone, prawdopodobnie jutro zostanie zawiezione do tapicera.
Jak na razie to na tyle. Tak to się prezentuje

Co do cb sylwek, zaproponuj coś, a nóż widelec może się dogadamy Wink.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2019 00:23:22 przez kacperszkudlarek.)
23-11-2019 00:21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wojskowy125 Offline
Traktorzysta ;)
*


Liczba postów: 54
Imię: Sylwek
Skąd: Żołynia
Pojazd: Inny
Post: #26
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Twoje koła to ty podaj cenę Smile Bo ja mogę powiedzieć 50zł i jutro ze śwagrem przyjeżdżam XD Tak że czekam jak je sobie wycenisz

Mam nadzieję że nie powiesz 200zł za jedeno Smile

Romet ogar 200 1989
Jawa 50 1978
Mz ts125 1980
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2019 00:32:40 przez Wojskowy125.)
23-11-2019 00:28:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #27
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Nie no 200zł to nie, Jutro spróbuje porobić zdj tych kół i wyślę ci na PW. Zobaczysz sb co i jak. Z tego co wiem w obu kołach siedzą nowe dętki i nowe łożyska. Pokażę ci wszystko co jest. Tak to źle nie są pomalowane, no ale mi osobiście się nie podobały i od początku chciałem je zmienić.
23-11-2019 00:45:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wojskowy125 Offline
Traktorzysta ;)
*


Liczba postów: 54
Imię: Sylwek
Skąd: Żołynia
Pojazd: Inny
Post: #28
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Kolor nie ważny, ważne żeby były koła Smile Fakt silnika jeszcze nie zrobiłem a rama jest nie pomalowana ale bardzo mnie denerwuje to że nie ma kół.
Myślę że się dogadamy Smile

Romet ogar 200 1989
Jawa 50 1978
Mz ts125 1980
23-11-2019 09:43:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #29
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Ładnie wygląda, ale naklejki obowiązkowo bo trochę łyso. Czekamy na więcej zdjęć.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2019 17:24:11 przez Odrestaurator.)
23-11-2019 17:23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #30
RE: ~ Romet 50 t-1 baj kombajnista ~
Dziękuje za dobre słowo, Cały czas to motywuje by działać dalej. Dziś za dużo raczej się nie zmieniło. Jednak dziś siedzenie nie zostało zawiezione do tapicera, ale myślę że w najbliższym czasie pójdzie. Tak to dziś trochę pojeździłem sobie. Co chciałbym jeszcze zrobić? przede wszystkim chcę kupić tłumik do niego bo ten co jest to naprawdę psuje efekt, Prawą rączkę (aktualnie założyłem jakąś od roweru), Bagażnik (mam uszykowany, tylko ojciec ma załatwić z swoim kumplem co pracuje w tej firmie co był malowany ten romet by pomalował proszkowo ten bagaj), 1 nóżkę pasażera i naklejki oczywiście. Trzymajcie zdjęcie z garażu, wtedy stał bez pręta, bo malowałem tą dźwigienkę od hamulca.
24-11-2019 00:11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53730
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 16
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 19
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 14
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 70
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 505
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 257
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 76
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52043
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 102
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10882
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165671
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 348
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38386

Reklama