Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Wątek zamknięty 
Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
Autor Wiadomość
Bl4ckSh4dovv Offline
Nowy
*


Liczba postów: 28
Imię: Patryk
Skąd: Rzeszów
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #1
Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
Na jakim jeździe i jaki polecacie, cena nie gra roli Smile
Co sądzicie o oleju marki motul?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2018 23:26:17 przez Bl4ckSh4dovv.)
07-11-2018 23:22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Reklama
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #2
RE: Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
Ja tam leje mixol .
07-11-2018 23:23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
Obecnie używam oleju Platinum rider scooter 2t ~30zł
wcześniej jeździłem na mixolu ~15zł
Motul też będzie dobry ale cena idzie w górę, ten platinum jest wystarczający do tych sprzętów

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
07-11-2018 23:35:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Simpepsi97 Offline
Użytkownik
*


Liczba postów: 162
Imię: Dominik
Skąd: Inowrocław
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
orlen 2t za 16zł wystarczy Wink
07-11-2018 23:38:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
remix301 Offline
motorynkowiec
*


Liczba postów: 335
Imię: Remek
Skąd: OPOLE LUBELSKIE
Pojazd: Romet Pony
Post: #5
RE: Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
Ja tak jak kolega Simpepsi97 w ilości 1:40.

--------------------------------------------------------------------------


IG-https://www.instagram.com/remix301/ - wbijać tam więcej nowości!!!
07-11-2018 23:46:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
NexTPL Offline
Ten co go Jaffka wykiwała
*


Liczba postów: 65
Imię: Aleksander
Skąd: Mojęcice
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
Ja lałem podobnie jak kolega Rafi555 Mixol'a w stosunku 30:1 i nic się nie działo z nim Smile
Także polecam, WSK też na nim jeździ i ma się dobrze Smile
07-11-2018 23:53:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Posimsonowany Offline
Nowy
*


Liczba postów: 22
Imię:
Skąd:
Pojazd:
Post: #7
Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
Castrol power racing 1 2t co prawda cena jak za złoto,ale nie zostawia nagaru i spala się bez nagaru nawet gdy przedobrzymy o 1:10.W komarku lałem kiedyś najzwyklejszy jasol syntetyk i nie wybrzydzał.Do simsona również przez pewien czas lałem mixol s i nie polecam go.Strasznie dużo nagaru robi.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
07-11-2018 23:56:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Simpepsi97 Offline
Użytkownik
*


Liczba postów: 162
Imię: Dominik
Skąd: Inowrocław
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
(07-11-2018 23:53:04)NexTPL napisał(a):  Ja lałem podobnie jak kolega Rafi555 Mixol'a w stosunku 30:1 i nic się nie działo z nim Smile
Także polecam, WSK też na nim jeździ i ma się dobrze Smile

Haha zrób na mixolu 10000 km i rozbierz cylek , wszystko bedzie zaklejone Big Grin
08-11-2018 00:02:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #9
RE: Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
Ja wiem czy aż tak się osadza i klei ? Ja jeżdżę na nim już 8 lat nie wiem ile km, ale komarem coś około tysiąca od remontu nabite i ten osad, nie nagar, jest taki ja wiem płynny, jak by cieniuteńka warstwa smaru albo gęsty olej . W motorynce przez 8 lat mojej jazdy i żadnego remontu itp kanał wydechowy po używaniu miksolu miał cienką warstwę nagaru, z milimetr nie więcej. Ale to mi się zdaje, że od firmy co taki miksol robi zależy.
08-11-2018 00:12:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #10
RE: Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
O! Bumerang wrócił.
Ojej, ojej, jaki ten miksol badziewny, tani i do niczego. A nagar zostawia, fuj!

W ramach ciekawostki opowiem wam historię:
Na forum Trabanta wynikła kiedyś dyskusja na temat tłumików. Wszyscy opluwali te nowej produkcji "bo chodzi na nich tak metalicznie", a wychwalali stare, używane "bo ma taki przyjemny delikatny dźwięk" i montowali je nawet po remontach.
Nie powiem co i dlaczego, bo to tylko moja hipoteza, ale podpowiem wam: stare tłumiki też były kiedyś nowe, znosiły docieranie silnika (zwiększona dawka oleju) i jazdę na smarowidłach typu Mixol i Lux. Dziś każdy leje superekstrabezdymnybezwonnyolejpremium i wszyscy się dziwią, że na nowych tłumikach silnik brzmi inaczej, kiedy na starych chodził tak przyjemnie.

"Instrukcja napraw motorowerów Romet" podaje przebieg do naprawy głównej silnika "około 15 tys. km". Na olejach Mixol lub Lux. Czego wy więcej chcecie? Drogie oleje wysokiej jakości są przeznaczone do silników nowoczesnych, wysilonych znacznie bardziej od starszych i prostszych konstrukcji. Takie silniki potrzebują znacznie lepszego smarowania, żeby nie stanąć po kilku kilometrach. Te 1,4; 2 czy nawet 3KM w Romecie to jest nic.
Każdy mój dwusuw jeździ na Mixolu, który kupuję w bańkach 5L, bo wychodzi taniej. A wy róbcie jak uważacie, możecie sobie nawet krwi do baku upuszczać, nikt wam nie zabroni.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
08-11-2018 00:29:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
[+] 3 użytkowników postawiło piwo Dawdzio za ten post.
Simpepsi97 Offline
Użytkownik
*


Liczba postów: 162
Imię: Dominik
Skąd: Inowrocław
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
Dawdzio tylko weź pod uwagę to że kiedyś lux i mixol był lepszy , teraz to syf wielki. I tak z ciekawości ile ty tymi swoimi dwusuwami robisz km w sezon ?
08-11-2018 00:44:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #12
RE: Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
Ta. Kurła, kiedyś to było!
Pokaż mi źródło, na podstawie którego wyciągnąłeś takie wnioski.
Kiedyś Lux był najlepszym dostępnym olejem. Później pojawił się samomieszalny Mixol, który wyparł Luxa, bo nie wymagał wybełtania z etyliną w mieszadle przed zalaniem do baku i nie opadał na dno po dłuższym postoju. Dziś uważa się je za najgorszy syf, ale tylko dlatego, że pojawiły się nowe oleje o wyższej jakości, ale używanie ich w silnikach zaprojektowanych za czasów Luxa to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Pisząc o sezonie masz na myśli jednoślady? Jeśli tak to w sumie niewiele, nawet nie wiem. W sumie może do dwóch tysięcy, odkąd Jawa jest po remoncie. Niestety ten sezon był całkowitą klapą, silnika w Jawie nie ma, bo zaginął w akcji (długa historia), a kupiony Komar był polepiony z tego, co wpadło w ręce i szybko padł, a mi już brakło weny na lepienie go dalej. Ale idzie czas remontów, a do komórki dołączyło coś poważniejszego, więc się polepszy.
Ale za to mam Trabanta, nad którym nie mam litości i jeżdżę nim wszędzie, gdzie tylko potrzebuję. Do września wpadło mi na nim pięć tysięcy, teraz będzie już pewnie ze dwa wiecej. Od początku na mixolu, ale on nie jest miarodajny, bo nie wiem co zalewał poprzedni właściciel. Choć pewnie nie było to nic lepszego, bo pod maską znalazłem "rozwiązanie awaryjne" w postaci opróżnionej do połowy butelki z olejem do czterosuwowych kosiarek.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
08-11-2018 01:07:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
[+] 1 osoba postawiła piwo Dawdzio za ten post.
seler1500 Offline
Kątówka robi bzzz
Moderatorzy


Liczba postów: 1,969
Imię: Rafał
Skąd: Jełowa (OPO)
Pojazd: Romet Pony
Post: #13
RE: Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
Miałem okazję porównać stary miksol do orlenowego, lepkość i zapach różne, choć mogło to wynikać z niemałego wieku oleju. Miksol swoją drogą jest mieszany z ropą lub naftą i stąd zapach i dlatego jest taki "lejący". Nietrudno się domyślić, że pogarsza to właściwości smarne oleju, film olejowy jest łatwiejszy do zerwania.
Lejcie co chcecie, ale nikt mnie nie przekona do wyższości minerału nad syntetykiem lub półsyntetykiem, bo tej wyższości nie ma.
Obecnie jedyną zaletą olejów mineralnych jest cena. I nic więcej. Zatem jeśli na miksolu wysilony dwusuw się zatrze, a na lepszym półsyntetyku pracuje bez problemu, łatwo wywnioskować, że stosowanie najtańszego oleju wpłynie na długość życia także naszych niewysilonych "komarków".
Czy jest zatem sens skrócać żywot swojej jednostki, zwłaszcza, jeśli wydaliśmy niemałe pieniądze na remont? Czy rzeczywiście opłaca się zaoszczędzić 10 zł na litrze oleju?
A co do tematu. Do wszystkich moich dwutaktów leję Midland Micro 2T.

Serwis ACO pod wezwaniem świętego nikasilu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2018 01:21:43 przez seler1500.)
08-11-2018 01:16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #14
RE: Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
Nie ma wyższości minerału nad syntetykiem poza ceną, ale właśnie o to tu chodzi. Jaki jest sens lać olej za 30 czy 60zł, skoro spokojnie wystarczy najzwyklejszy Mixol za dychę.
A powiem ci, że trafilem kiedyś na hipotezę, że niemieszalny Lux był lepszy od Mixolu właśnie z racji zostawiania trudniejszej do zerwania warstwy filmu olejowego. Ale ile w tym prawdy?

Pewnie znacznie wyższa jakość oleju wpłynie na ilość kilometrów przejechanych pomiędzy naprawami głównymi, ale warto się zastanowić czy jest sens? Podejrzewam, że nie będzie to ogromna różnica i chętnie bym to sprawdził, ale dopiero po moim trupie wydam więcej niż teraz na olej Big Grin
Zresztą jest cała masa zmiennych, które też mają na to wpływ. Styl jazdy, temperatura otoczenia, warunki na drodze, obciążenie pojazdu, kierunek wiatru i wszystko inne, co powoduje choćby minimalne różnice w przejechaniu tej samej trasy.
Rzucę stwierdzenie niepoparte żadnymi dowodami, tak na chłopski rozum: zbyt słabej jakości olej może spowodować zatarcie się wysilonego silnika, ale nawet najlepszy olej nie sprawi, że nie wysilony silnik przejedzie dwukrotność tego, co zrobiłby na oleju o minimalnych wymaganych dla niego właściwościach.
Kiedyś już w podobnym temacie o oleju wyliczałem jak ma się jego cena do ilości przejechanych kilometrów. Wyszło mi, że za zaoszczędzone na oleju pieniądze spokojnie mogę wyremontować silnik w Trabancie.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2018 01:38:09 przez Dawdzio.)
08-11-2018 01:35:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #15
RE: Na jakim oleju do mieszanki jedziecie?
Ja od kilku lat jeżdżę na Xado Atomic Oil 2t.

citroen-XM.pl
08-11-2018 02:08:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2974
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165781
Witam .
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 100
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 53
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53809
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 556
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 268
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 87
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52076
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 63

Reklama