Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZENIT 89.04
Autor Wiadomość
BECZKOWIEC Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Adam
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
ZENIT 89.04
Po miesiacu poszukiwań kupiłem zenita specjala z 89 roku w wersji 5-biegowej. Myslałem ze trafiłem na ideal ale niestety jego stan pozostawia wiele do zyczenia (mimo że ogólny jest prawie dobry) sprzedawca zapewniał ze jest bdb i byl sporadycznie uzytkowany. I tak jest o niebo lepszy od tego do ogladałem w moim miescie. Ma ładny lakier niebieski metalic, jest w oryginalnym stanie brakowało przedniej lampy ktora mialem w piwnicy (wiadzialem o tym braku).

Do dzisiaj zdazyłem usunąc kilka usterek w tym zlikwidowac luz na lozysku tylnego kola, naprawic dzwonek, hamulce w tym wyprostowac krzywą szczeke, oraz wypolerowac pompke i przedni blotnik.

Pozostaje sporo wad w tym:
-wolnobieg do wymiany
-kola do centrowania
-opony popekene do wymiany tez chce kupic z bialym paskiem+profilaktycznie detki bo pewnie tez maja 26lat
-w tylnym kole w 1 miejscu odchodzi chrom
-czop mocujacy ramie od pedalow do wymiany
-naklejka zenit delikatnie odchodzi z prawej strony
-zarowka z tylu przepalona
-w przednim kole chrom lekko porysowany papierem sciernym w 1 miejscu moze da sie to ogarnac papierem wodnym i polerka
-miejscowe delikatne ogniska korozji glownie 10 cm kawalek ramy przy miejscu skladania i przy dole przedniego widelca chyba to zostawie bo normalnie nie widac
-lekko zardzewiale szczeki glownie z tylu do polerki

Jak myslicie ile jest warty na wolnym rynku bo jestem ciekawy czy przeplacilem.

(06-12-2015 05:12:44)BECZKOWIEC napisał(a):  Po miesiacu poszukiwań kupiłem zenita specjala z 89 roku w wersji 5-biegowej. Myslałem ze trafiłem na ideal ale niestety jego stan pozostawia wiele do zyczenia (mimo że ogólny jest prawie dobry) sprzedawca zapewniał ze jest bdb i byl sporadycznie uzytkowany. I tak jest o niebo lepszy od tego do ogladałem w moim miescie. Ma ładny lakier niebieski metalic, jest w oryginalnym stanie brakowało przedniej lampy ktora mialem w piwnicy (wiadzialem o tym braku).

Do dzisiaj zdazyłem usunąc kilka usterek w tym zlikwidowac luz na lozysku tylnego kola, naprawic dzwonek, hamulce w tym wyprostowac krzywą szczeke, oraz wypolerowac pompke i przedni blotnik.

Pozostaje sporo wad w tym:
-wolnobieg do wymiany
-kola do centrowania
-opony popekene do wymiany tez chce kupic z bialym paskiem+profilaktycznie detki bo pewnie tez maja 26lat
-w tylnym kole w 1 miejscu odchodzi chrom
-czop mocujacy ramie od pedalow do wymiany
-naklejka zenit delikatnie odchodzi z prawej strony
-zarowka z tylu przepalona
-w przednim kole chrom lekko porysowany papierem sciernym w 1 miejscu moze da sie to ogarnac papierem wodnym i polerka
-miejscowe delikatne ogniska korozji glownie 10 cm kawalek ramy przy miejscu skladania i przy dole przedniego widelca chyba to zostawie bo normalnie nie widac
-lekko zardzewiale szczeki glownie z tylu do polerki

Jak myslicie ile jest warty na wolnym rynku bo jestem ciekawy czy przeplacilem.

Kurcze zdublowałem wpisy nie wiem jak dodać wiecej zdjec bo uzywam wszystkie załączniki


Załączone pliki Miniatury
                           
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2015 05:32:20 przez BECZKOWIEC.)
06-12-2015 05:12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Reklama
chart80 Offline
Technik
*


Liczba postów: 608
Imię: Artur
Skąd: Pruszków
Pojazd: Romet Chart
Post: #2
RE: ZENIT 89.04
Jak myslicie ile jest warty na wolnym rynku bo jestem ciekawy czy przeplacilem.

To już wiem kto mnie przebił. Mocno się wkurzyłem. Rower wart jest tyle ile za niego dałeś, czyli około 250 złotych.
06-12-2015 13:52:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #3
RE: ZENIT 89.04
Piękny i do tego limitowana edycja Big Grin I tak masz mniej roboty ode mnie w Zencie Smile One są piękne z tymi oponami Big Grin

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
06-12-2015 14:29:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
BECZKOWIEC Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Adam
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #4
RE: ZENIT 89.04
(06-12-2015 13:52:22)chart80 napisał(a):  Jak myslicie ile jest warty na wolnym rynku bo jestem ciekawy czy przeplacilem.

To już wiem kto mnie przebił. Mocno się wkurzyłem. Rower wart jest tyle ile za niego dałeś, czyli około 250 złotych.

Miałem ustawiony max na 220, czyli mowisz że pomimo tych wad jest warty tej ceny. Znajomy mówił że ciężko by było o lepszy egzemplarz. W kazdym razie wydaje mi się że nie masz czego żałować bo nie jest w bdb stanie jak w opisie aukcji.

(06-12-2015 14:29:27)JGNZM napisał(a):  Piękny i do tego limitowana edycja Big Grin I tak masz mniej roboty ode mnie w Zencie Smile One są piękne z tymi oponami Big Grin

Wiem, twój był w agonalnym stanie z tego co pamietam podziwiam Cie bo remont takiego wyszedłby mnie chyba z 1000zł.
Co do opon to podobają mi sie te co są dlatego pojdą nowe też z białym paskiem o podobnym kształcie bieżnika. Cos takiego.
http://allegro.pl/opona-24-turystyczna-k...81497.html
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2015 15:26:17 przez BECZKOWIEC.)
06-12-2015 15:21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
chart80 Offline
Technik
*


Liczba postów: 608
Imię: Artur
Skąd: Pruszków
Pojazd: Romet Chart
Post: #5
RE: ZENIT 89.04
Nie narzekaj. Ten Zenit jest w świetnym stanie. Gratulacje zakupu.
06-12-2015 15:25:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wigrus Offline
Złomiarz, czy kolekcjoner?
*


Liczba postów: 1,965
Imię: Jasiek
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #6
RE: ZENIT 89.04
Chłopie, jak czytam zauważone przez Ciebie wady, to naprawdę
dziwię się, jak mogłeś zdecydować się na używany rower!
Po tylu latach ślady zużycia są rzeczą normalną i nie da się kupić
egzemplarza ich pozbawionych. Także tym to się w ogóle nie przejmuj.Wink
Co do Zenita, to świetną sztukę upolowałeś. Miałem już dwa w tym jednego
Specjala i żałuję, że sprzedałem.

Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2
06-12-2015 15:48:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
BECZKOWIEC Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Adam
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #7
RE: ZENIT 89.04
Lubie czasem posiedziec w warsztacie/garazu i przy piwku cos porobic przy samochodzie i zdawałem sobie sprawe że coś będzie do zrobienia więc nie w tym rzecz. Wkurza mnie brak uczciwości ze strony sprzedawcy który napisał że rower jest w bdb stanie i byl uzywany sporadycznie a wolnobieg jest wyrąbany a tylne koło kołysze się na boki.

Myslałem jeszcze o tym ale niestety bardzo szybko zniknął bo byl o połowe tańszy i nie wiem czy nie w lepszym stanie bo miał z przodu lampe i skrzynke narzedziową co jest rzadkością.

http://olx.pl/oferta/superturborower-skl...5cd44fde18

Co do mojego Zenita przez zime zamierzam usunąć wszystkie usterki. 15km ode mnie znalazłem na olx całe koło z Zenita z 5 biegowym wolnobiegiem i metalowa osłoną więc być może zostanie zakupione i przełozone chyba że bedzie gorsze wtedy wymienie sam wolnobieg jezeli bedzie sprawny.
Myśle też o liczniku prędkości z epoki koniecznie mechaniczny najlepiej z chromem tylko ciężko znaleść taki do 24 calowych kół zwykle byly do 28 więc miałbym przekłamanie na poziomie 15%.
06-12-2015 17:41:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #8
RE: ZENIT 89.04
Zenit nie miał osłony Smile Jak już to na zębatce była. U mnie w okolicy jest pan, który mi złożył wolnobieg, założył nową obręcz za 50 zł. Mam trochę części z Zenita jak co. Pisz PW, jutro sprawdzę co tam mam.

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
06-12-2015 20:25:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #9
RE: ZENIT 89.04
Ślimaki do kół 24" robiły tylko dwie firmy: Huret i VDO. Ciężko będzie taki znaleźć.
06-12-2015 21:22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
BECZKOWIEC Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Adam
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #10
RE: ZENIT 89.04
(06-12-2015 20:25:10)JGNZM napisał(a):  Zenit nie miał osłony Smile Jak już to na zębatce była. U mnie w okolicy jest pan, który mi złożył wolnobieg, założył nową obręcz za 50 zł. Mam trochę części z Zenita jak co. Pisz PW, jutro sprawdzę co tam mam.

U mnie jest oryginalna plastikowa czarna plastikowa oslona miedzy szprychami a zębatkami, nie mówie o oslonie korby tylko tej na tylnym kole. Jak zadecyduje sie na to koło to zastanawiam sie czy nie zmienić na metalowa chyba chromowana byla. Kiedyś miałem Gazela pamietam tam byla taka w zenicie też takie bywały. Jakieś 10 lat temu dalismy Gazele złomiarzom bo brakowało miejsca w piwnicy wtedy te rowery nie miały dużej wartości. Dzisiaj tego załuje bo miałbym z niej wolnobieg (byl w idealnym stanie), chromowane szczeki hamulcowe w idealnymm stanie, korbe może jeszcze jakies drobiazgi na zapas. Niektóre rzeczy z niej wymontowałem w tym czarne siodełko, dynama 2szt, przednia lampe ktora teraz sie przydała do Zenita. Aż wstyd sie do tego przyznawać

Dzieki za pomoc na pewno się odezwe
06-12-2015 21:58:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #11
RE: ZENIT 89.04
A, no to tak. Nie wiem czy były chromowane. U mnie jest plastikowa, przezroczysta.

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
07-12-2015 01:14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
BECZKOWIEC Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Adam
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #12
RE: ZENIT 89.04
Prace nad zenitem idą do przodu. Wczoraj wypolerowałem przedni błotnik z widelcem (na razie brak zdjęć musze ogarnąć temat wstawiania zdjęć bo nie moge dać wiecej załączników).

Zamowiłem już nowe opony KENDA K-123 24x1,75 z białym paskiem, bieznik też wygląda jak oryginał więć poza logiem firmy nie będzie różnicy do oryginału.
Do tego nowe opony tez zamówione+pierdółki tylu żarówki,zapasowe wentyle,okrągły odblask do zamontowania w przedni błotnik przy mocowania z widelcem (zamaskuje delikatne skrzywienie błotnika w tym miejscu).
Do wtorku wyjaśni sie sprawa zakupu tylnego koła z wolnobiegiem. W srode prawdopodobnie pojade po naklejke Zenit bo moja delikatnie odchodzi w 1 miejscu (jest 16km ode mnie i bede tamtedy jechal po drodze na targ) ale nie będę jej przyklejał od razu tylko jak zdecyduje o ewentualnych poprawkach lakierniczych czyli na samym końcu.
07-12-2015 01:45:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #13
RE: ZENIT 89.04
Ty masz jeszcze stary typ naklejek. Ja mojego nie chcę malować, bo tego typu nie ma i nie chcą dorobić na motonaklejki...

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
07-12-2015 10:41:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
BECZKOWIEC Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Adam
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #14
RE: ZENIT 89.04
(07-12-2015 10:41:58)JGNZM napisał(a):  Ty masz jeszcze stary typ naklejek. Ja mojego nie chcę malować, bo tego typu nie ma i nie chcą dorobić na motonaklejki...

Generalnie lakier jest w dobrym stanie więc nie przewiduje malowania całego roweru. Prawdopodobnie pomaluje tylko 10 cm kawałek ramy przy łaczeniu od tylnej strony żeby na spawach zgubić ewentualne różnice odcieni, z kawałek przodu przy naklejce Zenit, i dolną część widelca.

Co do twojego roweru to przeciez można zamaskować naklejki i pomalować reszte ja tak robiłem jak malowałem serwo hamulcowe w samochodzie bo chciałem żeby została naklejka z numerem.
07-12-2015 14:39:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #15
RE: ZENIT 89.04
Tylko co z piaskowaniem? Nie wiem czy dostanę naklejki podsiodłową i od rury sterowej :/ One są u mnie przeźroczyste.

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
07-12-2015 17:19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53746
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 19
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 24
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 18
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 74
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 509
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 260
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 77
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52046
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 103
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10887
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165681
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 348
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38386

Reklama