Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet Orkan - za duża rama
Autor Wiadomość
PiotrAlbin Offline
Nowy
*


Liczba postów: 13
Imię: Piotr
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Romet Orkan - za duża rama
Cześć wszystkim,

jakiś czas temu wszedlem w posiadanie ładnego Rometa Orkana z r. 1992. Niestety przed zakupem nie doczytałem, że jego rama jest większa niż Waganta, no i teraz kiepsko mi się na nim jeździ, bo muszę się nieco wyprężyć, żeby móc trzymać baranka w górnym chwycie. Mój wzrost - 175 cm. Co można zrobić, żeby uratować rower do jazdy (bo ogólnie mi się podoba i szkoda mi go odsprzedawać)? Wymienić kierownicę?

       
01-02-2015 15:07:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
PawełBike Offline
Uczeń mistrzów prowizorki
*


Liczba postów: 480
Imię: Paweł
Skąd: Iława
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Romet Orkan - za duża rama
z tego co pamiętam wagant miał rozmiar 54cm, orkan 56. Najlepiej jakbyś podął jeszcze długośc nogi (od krocza do podłogi) to by się coś doradziło. A w jakim sensie jest za duża? Na długość kierownicy nie dosięgasz? Jeżeli tak to można by zmienić mostek na krótki, np z waganta.
PS: Kupując nawet turystycznego rometa mając baranka musisz pogodzić się z faktem, że z wyprostowanymi plecami nie pojeździsz, musisz się położyć trochę na rowerze, bądź kierowice obrócić by rogami była do góry/zmienić ją na prostą.

Dziesiątki rowerów romet, niezliczone ilości innych, 4 motorowery, 1 motocykl, a zapał nadal nie ustaje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2015 16:52:01 przez PawełBike.)
01-02-2015 16:49:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
PiotrAlbin Offline
Nowy
*


Liczba postów: 13
Imię: Piotr
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pojazd: Inny Romet
Post: #3
RE: Romet Orkan - za duża rama
Dzięki za odpowiedź. Długość mojej nogi to 93 cm i dosięgam z roweru ziemi, a po zeskoczeniu okrakiem z siodełka mam jeszcze jakieś 2-3 cm luzu nad górną rurą (w każdym razie zeskok nie boli Wink). Ale problem w tym, że mam trochę za daleko od siodełka do kierownicy (górna rura ma 59 cm) i po prostu ręce mnie bolą po przejechaniu ~20 km. Z tego, co mogłem zrobić, przesunąłem siodełko maksymalnie do przodu, ale to nie pomogło.
01-02-2015 17:15:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wnusiu94 Offline
Moderator Działu Rowerowego
Moderatorzy


Liczba postów: 3,184
Imię: Adam
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #4
RE: Romet Orkan - za duża rama
(01-02-2015 17:15:19)PiotrAlbin napisał(a):  Ale problem w tym, że mam trochę za daleko od siodełka do kierownicy (górna rura ma 59 cm) i po prostu ręce mnie bolą po przejechaniu ~20 km. Z tego, co mogłem zrobić, przesunąłem siodełko maksymalnie do przodu, ale to nie pomogło.

Wymień mostek na krótszy. Nie dłuższy/niższy, tylko krótszy, tak żeby kierownica była bliżej siodełka.

Legenda nie umiera nigdy. | Różowy Składak - Zapraszam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2015 20:34:48 przez wnusiu94.)
01-02-2015 20:34:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
PiotrAlbin Offline
Nowy
*


Liczba postów: 13
Imię: Piotr
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pojazd: Inny Romet
Post: #5
RE: Romet Orkan - za duża rama
(01-02-2015 20:34:06)wnusiu94 napisał(a):  
(01-02-2015 17:15:19)PiotrAlbin napisał(a):  Ale problem w tym, że mam trochę za daleko od siodełka do kierownicy (górna rura ma 59 cm) i po prostu ręce mnie bolą po przejechaniu ~20 km. Z tego, co mogłem zrobić, przesunąłem siodełko maksymalnie do przodu, ale to nie pomogło.

Wymień mostek na krótszy. Nie dłuższy/niższy, tylko krótszy, tak żeby kierownica była bliżej siodełka.

OK, tak właśnie zrobię. Dzięki.
01-02-2015 21:26:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Zweitakter Offline
Technik
*


Liczba postów: 917
Imię: Andrzej
Skąd: warszawa
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Romet Orkan - za duża rama
(01-02-2015 17:15:19)PiotrAlbin napisał(a):  Dzięki za odpowiedź. Długość mojej nogi to 93 cm i dosięgam z roweru ziemi, a po zeskoczeniu okrakiem z siodełka mam jeszcze jakieś 2-3 cm luzu nad górną rurą (w każdym razie zeskok nie boli Wink). Ale problem w tym, że mam trochę za daleko od siodełka do kierownicy (górna rura ma 59 cm) i po prostu ręce mnie bolą po przejechaniu ~20 km. Z tego, co mogłem zrobić, przesunąłem siodełko maksymalnie do przodu, ale to nie pomogło.
Jak mierzyłes górną rure środek-srodek?
Coś robisz żle, powinieneś siedzieć z zachowanymi naturalnymi krzywiznami kregosłupa, jakies 30 % ciężaru opierając na rękach, jest prawdopodobne, ze zamiast na guzach kulszowych siedzisz na kości ogonowej i zwijasz sie w kłębek tu może być problem.
Mam 176 ganiam na 57 symertyku z fajka13.

Wiesz pan w Romecie cal calowi nie równy...
02-02-2015 12:50:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
PiotrAlbin Offline
Nowy
*


Liczba postów: 13
Imię: Piotr
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pojazd: Inny Romet
Post: #7
RE: Romet Orkan - za duża rama
Fakt - nie pomyślałem wcześniej o siodełku, a to oryginalne jest bardzo wąskie i z tego, co mi się wydaje, tylko częściowo daje podparcie kościom kulszowym. Po zmianie na stare siodełko od Huragana jest znacznie lepiej, choć cały czas odczuwa się duże gabaryty roweru (górna rura 59 cm, mierzona od rury sterowej do podsiodłowej). Pokombinuję jeszcze z krótszym mostkiem, ale już baranka chciałbym ocalić - ze względów estetycznych Wink
02-02-2015 17:36:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Zweitakter Offline
Technik
*


Liczba postów: 917
Imię: Andrzej
Skąd: warszawa
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Romet Orkan - za duża rama
Jeśli siodełko wsadziłeś jak poprzednie, nosem na księżyc skierowane nie masz szans na tym usiąść poprawnie.
Przeczytaj jeszcze raz uważnie mój post, albo inaczej siadając na rower pierwsze łapa do gaci i torba w górę bo zrobisz sobie kogel-mogel, drugie wypinasz zad za siebie i wtedy siedzisz z zachowanymi naturalnymi krzywiznami, na guzach nie na kości ogonowej; z wymiarów twoich i roweru wnioskuje ze uparcie dążysz go przyjęcia pozycji jak na składaku co skutkuje pozycją z odwróconymi krzywiznami kręgosłupa i wtedy zdrętwieje ci wszystko nie tylko ręce.
Nie masz w okolicy jakiego starego kolarza kuriera kogoś ktoby ci to pokazał praktycznie bo bez neta cięzko to opisać w sposób zrozumiały dla osoby świeżej w temacie?

Wiesz pan w Romecie cal calowi nie równy...
02-02-2015 18:48:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
PiotrAlbin Offline
Nowy
*


Liczba postów: 13
Imię: Piotr
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pojazd: Inny Romet
Post: #9
RE: Romet Orkan - za duża rama
(02-02-2015 18:48:41)Zweitakter napisał(a):  Jeśli siodełko wsadziłeś jak poprzednie, nosem na księżyc skierowane nie masz szans na tym usiąść poprawnie.
Przeczytaj jeszcze raz uważnie mój post, albo inaczej siadając na rower pierwsze łapa do gaci i torba w górę bo zrobisz sobie kogel-mogel, drugie wypinasz zad za siebie i wtedy siedzisz z zachowanymi naturalnymi krzywiznami, na guzach nie na kości ogonowej; z wymiarów twoich i roweru wnioskuje ze uparcie dążysz go przyjęcia pozycji jak na składaku co skutkuje pozycją z odwróconymi krzywiznami kręgosłupa i wtedy zdrętwieje ci wszystko nie tylko ręce.
Nie masz w okolicy jakiego starego kolarza kuriera kogoś ktoby ci to pokazał praktycznie bo bez neta cięzko to opisać w sposób zrozumiały dla osoby świeżej w temacie?

Teraz już załapałem, że pisałeś o pozycji, nie geometrii siodełka. Potestuję jutro to, o czym piszesz. Choć i tak oryginalne siodło od Orkana jest dla mnie za wąskie, bo nawet po przyjęciu opisanej przez Ciebie postawy czuję ból kości ogonowej.

Domyślam się, że moje problemy są banalne, ale niestety nie mam w otoczeniu ludzi, którzy wyszli poza etap roweru miejskiego (ja sam niedawno). No i dlatego poruszam się trochę po omacku.
02-02-2015 19:23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Zweitakter Offline
Technik
*


Liczba postów: 917
Imię: Andrzej
Skąd: warszawa
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Romet Orkan - za duża rama
(02-02-2015 19:23:32)PiotrAlbin napisał(a):  Choć i tak oryginalne siodło od Orkana jest dla mnie za wąskie, bo nawet po przyjęciu opisanej przez Ciebie postawy czuję ból kości ogonowej.

skoro odczuwasz ból kości ogonowej to na niej siedzisz, masz siedzieć na guzach kulszowych....
z siodełkami tak jest ze nie kazde pasuje do kazdej dupy, mnie pasi broks, i cinelli unikator

Wiesz pan w Romecie cal calowi nie równy...
02-02-2015 23:58:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3193
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2998
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165922
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 121
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 67
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53865
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 51
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 38
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 567
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 97
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52099
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 113
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10921

Reklama