Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
Autor Wiadomość
Matinek Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,191
Imię: Mateusz
Skąd: Łowicz
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #46
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
Damian nie rozpisuj się tak bo sie powtarzasz już to pierwsze a drugie co ty gadasz wiesz jak kiedys zdawało sie na prawko? większość zdawała w wojsku. Przejechałes sie po placu i zdane. A 125 nie jest 600 i wiecej jak 130 nie pocisnie (seria). Po mojemu głupoty gadasz a poza tym bardzo dobrze bo nie każdego stać na A1 a jak bedzie miał B to moze jeździc i B i A1 i AM po mojemu super pomysł. Wink

Simsonomania <3
16-06-2014 15:55:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #47
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
(15-06-2014 23:36:29)Damian4570 napisał(a):  
(15-06-2014 17:49:04)Błażej napisał(a):  
(15-06-2014 14:31:15)Damian4570 napisał(a):  W sumie dla mnie to jest dziwne i tak. Dlaczego? Ponieważ, ktoś posiadający prawko B od trzech lat, wsiada na motor 125 ccm (wbrew pozorom nie jest to tak mało) i myśli, że wystarczy umieć operować sprzęgłem i potrafić zmieniać biegi. Osoba która jeździ już trzy lata samochodem i ma prawko B i tak nie będzie potrafiła jeździć motocyklem (przynajmniej bezpiecznie dla samej osoby kierującej), samochodem jeździ się zupełnie inaczej niż motocyklem, gdyż sama fizyka jazdy motocyklem jest zmienna! Nie można jechać w deszczu tak samo motocyklem i tak samo samochodem - oba rodzaje pojazdów zupełnie inaczej zachowują się na śliskiej nawierzchni, czy na głębokim piasku. Dla mnie cała ta ustawa jest co najmniej dziwna, wiem, że polecą na mnie hejty, ale nie mogę zrozumieć tego, czemu ktoś bez zaliczonego egzaminu państwowego (teorii i praktyki), wsiada na motocykl.... Facepalm2
Kolejny ma ból, że ktoś coś może i nie jesteś żadnym fajnym gościem bo zrobisz sobie A1

Ktoś tu mówi coś o A1? Hmm mogę poruszać się nieco większym motocyklem, ale dobra, kiedyś się może nim pochwalę. Co kto ma to jego sprawa Tongue Mi chodzi tylko o same zachowanie, bo na kursach prawa jazdy kat. B nie uczą Cię jak wchodzić w zakręty motocyklem. zwłaszcza, że można kupić 125-tkę o sporych gabarytach (np: Varadero) - i wyobraź sobie, że ktoś, kto do tej pory jeździł samochodem, pokonuje zakręt, gdzie nie widzi całego łuku i od razu ścina zakręt, albo zwolni (co raczej mało prawdopodobne) i o ile z tą drugą opcją przejedzie zakręt, bo w końcu zwolnił, tak ścinając ma duże szanse na to, aby wpakować się na maskę samochodowi jadącemu z naprzeciwka. Zaś inaczej zachowuje się osoba, która ma obycie z motocyklem i wie co to jest spóźniony aspekt, oraz prawidłowo zastosuje przeciwskręt - wtedy zakręt pokonujemy prawidłowo, z zachowaniem płynności, prędkości i bezpiecznie dla siebie, a przede wszystkim innych uczestnikach ruchu. Dlatego nie śpieszyłbym się z pisaniem bzdur typu: "Teroia na A jest taka sama jak na B" - powtarzam bzdura! Najpierw sprawdźcie, potem piszcie, znowu mnie shejtujecie, ale co tam, przecież "znafcy" wiedzą lepiej ok

jak dla mnie to za dużo zakładasz co będzie nie me co debatować co będzie, będzie miał glebę (albo kilka) to się nauczy jeździć motocyklem a ty zakładasz czarne scenariusze i góry(masy) trupów na motocyklach 125cm3.
16-06-2014 23:46:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #48
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
(15-06-2014 23:36:29)Damian4570 napisał(a):  
(15-06-2014 17:49:04)Błażej napisał(a):  
(15-06-2014 14:31:15)Damian4570 napisał(a):  W sumie dla mnie to jest dziwne i tak. Dlaczego? Ponieważ, ktoś posiadający prawko B od trzech lat, wsiada na motor 125 ccm (wbrew pozorom nie jest to tak mało) i myśli, że wystarczy umieć operować sprzęgłem i potrafić zmieniać biegi. Osoba która jeździ już trzy lata samochodem i ma prawko B i tak nie będzie potrafiła jeździć motocyklem (przynajmniej bezpiecznie dla samej osoby kierującej), samochodem jeździ się zupełnie inaczej niż motocyklem, gdyż sama fizyka jazdy motocyklem jest zmienna! Nie można jechać w deszczu tak samo motocyklem i tak samo samochodem - oba rodzaje pojazdów zupełnie inaczej zachowują się na śliskiej nawierzchni, czy na głębokim piasku. Dla mnie cała ta ustawa jest co najmniej dziwna, wiem, że polecą na mnie hejty, ale nie mogę zrozumieć tego, czemu ktoś bez zaliczonego egzaminu państwowego (teorii i praktyki), wsiada na motocykl.... Facepalm2
Kolejny ma ból, że ktoś coś może i nie jesteś żadnym fajnym gościem bo zrobisz sobie A1

Ktoś tu mówi coś o A1? Hmm mogę poruszać się nieco większym motocyklem, ale dobra, kiedyś się może nim pochwalę. Co kto ma to jego sprawa Tongue Mi chodzi tylko o same zachowanie, bo na kursach prawa jazdy kat. B nie uczą Cię jak wchodzić w zakręty motocyklem. zwłaszcza, że można kupić 125-tkę o sporych gabarytach (np: Varadero) - i wyobraź sobie, że ktoś, kto do tej pory jeździł samochodem, pokonuje zakręt, gdzie nie widzi całego łuku i od razu ścina zakręt, albo zwolni (co raczej mało prawdopodobne) i o ile z tą drugą opcją przejedzie zakręt, bo w końcu zwolnił, tak ścinając ma duże szanse na to, aby wpakować się na maskę samochodowi jadącemu z naprzeciwka. Zaś inaczej zachowuje się osoba, która ma obycie z motocyklem i wie co to jest spóźniony aspekt, oraz prawidłowo zastosuje przeciwskręt - wtedy zakręt pokonujemy prawidłowo, z zachowaniem płynności, prędkości i bezpiecznie dla siebie, a przede wszystkim innych uczestnikach ruchu. Dlatego nie śpieszyłbym się z pisaniem bzdur typu: "Teroia na A jest taka sama jak na B" - powtarzam bzdura! Najpierw sprawdźcie, potem piszcie, znowu mnie shejtujecie, ale co tam, przecież "znafcy" wiedzą lepiej ok


Zebyś się z tej troski nie (nie wiem co napisać, mniejsza o to)

Ludzie co chcą jeździć to nie debile i poradzą sobie, uwierz mi, nie masz czym sobie zaprzątać głowy. Jest koniec roku to zajmij się poprawianiem ocen na bardzo dobre z techniki
17-06-2014 00:10:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Błażej za ten post.
kokosek Offline
Минск 125
*


Liczba postów: 1,639
Imię: Eryk
Skąd: Łódzkie
Pojazd: Inny
Post: #49
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
Damian ma po prostu zbyt dużo pieniędzy w kieszeni..

Moje Prace Smile

Simson S51 - Kokosek

Wyprzedaż u Kokoska!
17-06-2014 00:14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #50
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
Jezdzilem lata roznymi motorami. Prawko tez mam i ogolnie uwazam sie za dobrego drajwera. Ale... No wlasnie Damian tak fachowo pisze ze ja juz nie wiem czy przez te wszystkie lata jezdzilem jak kaleka czy jak debil czyjak dziecko...
Jakies łuki, spoznipne aspekty i jakies przeciwskrety ? Wtf ??

Cos ze mna nie tak ? Nie czuje jakiegos bluesa motocyklowego ¿

A moze potrenowac na rowerze ?
17-06-2014 01:01:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KAT Offline
Nowy
*


Liczba postów: 41
Imię: KAT
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny
Post: #51
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
Nie interesują mnie motocykle szybsze niż 120km/h ale jak zdam prawko pomyślę może co dalej jeśli spodoba mi się jazda motorowerem może podkręcony chart? Już mase takich widziałem nawet na tej stronie od Taśmy. Nie interesuje mnie jeździć V-Max, po prostu nie chce wkurw@#$@#$ użytkowników ruchu drogowego (Big Grin)

Także jeśli ustawa już weszła bo nie czytałem wszystkiego, to fajna sprawa i na pewno będę chciał kiedyś z tego skorzystać. Jak się nie ma mózgu to i na wrotkach zrobi ktoś sobie krzywdę.

Cytat:Wiele lat - dla mnie chwil - byłem jak grom.
Uczyłem cię.
Z wilka wilk, z nędzy nędza, a z krwi krew.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2014 07:49:26 przez KAT.)
17-06-2014 07:48:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kw112 Offline
Chart passione mea, et vita mea
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Michał
Skąd: Różyna
Pojazd: Romet Chart
Post: #52
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
Damian a jak zdawałeś kartę motorowerową to mówili ci coś o przeciwskręcie i wchodzeniu w zakręty? Przeciwskręt używasz zawsze i jest to odruch, nie użyjesz go nieprawidłowo. Więc nawet kierowca posiadający kat. B będzie go używał i będzie on to dobrze robił.

20.08.2012, 20.38 patrzyłem na zegarek- zakup charta 210
Mój Romet Chart 210 nowa edycja!
nikt tak ci nie wytłumaczy jak schemat!
027 bogiem, 023 nałogiem, s38 podstawą, 019 zabawą
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2014 07:51:17 przez kw112.)
17-06-2014 07:49:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #53
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
I tu niespodzianka! Nie można stosować przeciwskrętu jadąc samochodem, jak tak pojedziesz z egzaminotrem z WORD-u - masz oblany egzamin - tyle w temacie. Ja się w tym temacie dalej nie będę wypowiadał ok Kto będzie chciał jeździć na większym moto i tak pojeździ, nawet bez prawka...



19-06-2014 00:22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KAT Offline
Nowy
*


Liczba postów: 41
Imię: KAT
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny
Post: #54
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
Mały odkop by nie spamować w innym temacie. Bo się trochę pogubiłem. 18 lat ukończyłem dopiero w tym roku czyli w 2014 roku także możliwość jazdy bez prawa jazdy kąt AM czy karty motorowerowej i zamiany za 100zł na AM mnie nie dotyczy.. W takim razie jako że już mam 18 lat i to pare miesięcy kompletnie mi się nie opłaca płacić 900zł za AM by jeździć pierdziawką 50... Prawko kategorii B jak najbardziej chce zrobić (tuż to obowiązek) i zdając egzamin na kąt b jadąc L-ką..Samochodem (spoko.) i ukończenie szczęśliwie owego egzaminu da mi możliwość poruszania się motocyklami (?) DO pojemności 125 (kąt AM więc podcieram sobie tyłek) Hmm... Spoko...


Nie wiem kto to wymyślił no ale



Tym samym moje marzenie właśnie się odemnie oddaliło bo po zdaniu prawo jazdy kąt B raczej będę chciał kupić pojazd do 2000zł (opel corsa,astra) A motor byłby drugim środkiem transportu.. Który musiałby być opłacany także wuj wie co począć. Dramat współczesny :F

Dobrze główkuje?

Cytat:Wiele lat - dla mnie chwil - byłem jak grom.
Uczyłem cię.
Z wilka wilk, z nędzy nędza, a z krwi krew.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2014 07:01:47 przez KAT.)
20-06-2014 07:01:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #55
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
Jeśli kończyłeś 18 lat w tym roku, to teoretycznie nie możesz jeździć już "na dowód". Ale jeśli masz kartę motorowerową, to powinieneś ją wymienić przed ukończeniem 18stych urodzin, więc w sumie nawet jeśli ją masz, to jest już nie ważna i straciłeś "uprawnienia" do kierowania motorowerami. Jedyne wyjście to zrobienie prawa jazdy dowolnej kategorii (czy to B, czy AM, czy też inne). Każda kategoria prawa jazdy upoważnia do kierowania motorowerami. Ten temat tyczy się wprowadzenia ustawy, która pozwalałaby dodatkowo kierować motocyklami o pojemności do 125ccm, posiadając prawo jazdy kategorii B przez przynajmniej 3 lata.

Prościej mówiąc... Dla motorowerów zostaje Ci albo AM, albo jakiekolwiek "prawko". A jeśli w/w ustawa wejdzie w życie, to po 3 latach posiadania prawa jazdy kategorii B, będziesz mógł także jeździć motocyklami do 125ccm Wink

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
20-06-2014 07:12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Quake96 za ten post.
KAT Offline
Nowy
*


Liczba postów: 41
Imię: KAT
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny
Post: #56
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. To nieźle, zajmie mi to dodatkowy rok.. A już byłem blisko kupna charta Tongue Piwko dla ciebie... No można jeszcze bez papierów jeździć ale w to się nie bawię. Chyba że kupie i będę przy nim grzebał wizualnie+patrzał na poradniki podstaw mechaniki na tym forum tyle mogę zrobić. Klops Smile

PS myślałem że ustawa już weszła bym kupił WSK 125 po zdaniu prawka kąt B Tongue

Cytat:Wiele lat - dla mnie chwil - byłem jak grom.
Uczyłem cię.
Z wilka wilk, z nędzy nędza, a z krwi krew.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2014 09:52:46 przez KAT.)
20-06-2014 09:51:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #57
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
(20-06-2014 09:51:35)KAT napisał(a):  PS myślałem że ustawa już weszła bym kupił WSK 125 po zdaniu prawka kąt B Tongue

Żeby stała trzy lata zanim mógłbyś na nią wsiąść?

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
20-06-2014 11:17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KAT Offline
Nowy
*


Liczba postów: 41
Imię: KAT
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny
Post: #58
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
Zapomniałem o tym Tongue No to zostaje chart/ogar po prawku, którego i tak zawsze chciałem mieć. Jeśli spodoba mi się (jasne że tak) i będę o niego dbał by przeżył 3 lata wsadziłbym do niego silnik od wsk przyda się 3 lata doświadczenia z mechaniką na nim + kursy spawania by dospawać jakąś osłone ale to nie o tym temat takie tam plany w teorii.

Żeby nie robić nowego tematu zadam kolejne masakrycznie głupie pytanie :F .. Czy romet chart z silnikiem 125 od wsk to nadal 50-tka w papierach?? Czy można go tylko podkręcić zwiększajac jego pojemność dla was to głupie pytanie ale ja styczności z tym nigdy nie miałem i mam dużo pytań...


Osobiście jestem niemal przekonany że to by nie przeszło ale kto pyta nie błądzi.

Cytat:Wiele lat - dla mnie chwil - byłem jak grom.
Uczyłem cię.
Z wilka wilk, z nędzy nędza, a z krwi krew.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2014 12:19:13 przez KAT.)
20-06-2014 12:17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bartoszek5k Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 2,358
Imię: Bartosz
Skąd: Drobnice k.Wielunia
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #59
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
Ty masz 18 lat?
Nie możesz tak jeździć, na upartego byle Ogar pseudo 60ccm jest motocyklem bo wyciąga ponad 45 i ma większą pojemność niż 50ccm. W papierach może i motorower, ale jakby cię złapał kumaty policjant to wyśle na badania i może być nieciekawie...

ROMET OGAR 205- remont ukończony

ROMET OGAR 200- w uzdatnianiu do użytkowania

ROMET DELTA CTB - dupowóz
20-06-2014 15:27:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #60
RE: Kat. B na moto 125 ccm co o tym sądzicie
Nie potrzeba pseudo 60. W świetle przepisów już po pierwszym szlifie każdy Romet jest motocyklem.

Big Grin

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
20-06-2014 15:37:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo nie_mientki za ten post.
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 16:46:04
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 139
Romet sprint z 1975
Ostatni post: beta1989
Dzisiaj 14:27:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 21
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3206
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3010
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165983
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 45
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 71
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53875
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 55
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 41
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 572
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 278
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 100
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52106
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 118

Reklama