Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Autor Wiadomość
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #31
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
I to dość konkretny powrót do młodości. Czasem jak się samemu nie ma możliwości wykonania tego typu prac, to przynajmniej można popatrzeć na pomysły i wykonania innych Smile Projekt jest na prawdę przedni, czekam na jakieś wideo (ale nie poganiam Wink ) jak to jeździ i się kręci.

Dzięki za info odnośnie napełniania, czyli jednak dobrze myślałem.

citroen-XM.pl
28-07-2013 21:04:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Simon Offline
Ogarnięty Chartcore


Liczba postów: 1,469
Imię: Szymon
Skąd: Ożarów
Pojazd: Romet Chart
Post: #32
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Najbardziej interesuje mnie sprawa wału, ponieważ też mam 70ccm. Głównie chodzi mi o opis włożenia korby z sendy pod wał Charta. Czy dużo jest z tym roboty?



Mój Romet Chart 70ccm
"Śpieszmy się kochać Motóry polskiej produkcji - Tak szybko odchodzą"
28-07-2013 21:15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wojta Offline
Nowy
*


Liczba postów: 99
Imię: Wojtek
Skąd: Skoczów
Pojazd: Romet Komar
Post: #33
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Trzeba rozbić wał, założyć korbę z sendy i zbić no i wyważyć ( kolega gdzieś wyżej wspomniał )
Plus jest taki, że masz łożysko igiełkowe na tłoku best

Jest:
Aprilia RX 80cc, 2004r
Aprilia Pegaso 125cc, 2000r
Zipp Pro 125cc, 2012r
Yamaha DT 200cc, 1990r
Romet Komar 50cc, 1975r ( w częściach )
http://www.naprawiam-mini.xaa.pl/
28-07-2013 21:23:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Simon Offline
Ogarnięty Chartcore


Liczba postów: 1,469
Imię: Szymon
Skąd: Ożarów
Pojazd: Romet Chart
Post: #34
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(28-07-2013 21:23:50)Wojta napisał(a):  Trzeba rozbić wał, założyć korbę z sendy i zbić no i wyważyć ( kolega gdzieś wyżej wspomniał )
Plus jest taki, że masz łożysko igiełkowe na tłoku best

Było by za pięknie Wink
Łożysko na główce to dla mnie najmniejsza korzyść.
Ja się modlę codziennie żeby mi korby nie zgięło.



Mój Romet Chart 70ccm
"Śpieszmy się kochać Motóry polskiej produkcji - Tak szybko odchodzą"
28-07-2013 21:28:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #35
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(28-07-2013 14:00:54)MIREK.M2 napisał(a):  Jesteś z podkarpackiego

Chart stoi w okolicy Końskich a ja mieszkam w Kościanie koło Poznania. W Końskich bywam dość często.
(28-07-2013 18:25:50)gt10r5 napisał(a):  Tuning silnika 027 przez Ciebie nabiera nowego znaczenia.
Jakie przewidujesz spalanie ( pi razy oko) ?

Bardzo bym Cię prosił o trochę więcej info związku z bezpośrednim napełnianiem. Co do tego otworu gdzie jest zamontowany króciec od gaźnika. Jakie ma znaczenie jego wielkość. Są na to jakieś wytyczne?

Spalanie niestety tak jak moc jest ogromne, pali tak na oko do 5 litrów na setkę.
(28-07-2013 18:25:50)gt10r5 napisał(a):  Tuning silnika 027 przez Ciebie nabiera nowego znaczenia.
Jakie przewidujesz spalanie ( pi razy oko) ?

Bardzo bym Cię prosił o trochę więcej info związku z bezpośrednim napełnianiem. Co do tego otworu gdzie jest zamontowany króciec od gaźnika. Jakie ma znaczenie jego wielkość. Są na to jakieś wytyczne?

Spalanie niestety tak jak moc jest ogromne, pali tak na oko do 5 litrów na setkę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2013 22:28:47 przez hohowski.)
28-07-2013 22:20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wojta Offline
Nowy
*


Liczba postów: 99
Imię: Wojtek
Skąd: Skoczów
Pojazd: Romet Komar
Post: #36
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
To mocy ile ma skoro mówisz na trójce rwie grubo? tak "na oko" ? bo nie wiem co znaczy " ogromna moc " według Ciebie Smile

Jest:
Aprilia RX 80cc, 2004r
Aprilia Pegaso 125cc, 2000r
Zipp Pro 125cc, 2012r
Yamaha DT 200cc, 1990r
Romet Komar 50cc, 1975r ( w częściach )
http://www.naprawiam-mini.xaa.pl/
28-07-2013 22:31:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #37
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(28-07-2013 21:15:10)Simon napisał(a):  Najbardziej interesuje mnie sprawa wału, ponieważ też mam 70ccm. Głównie chodzi mi o opis włożenia korby z sendy pod wał Charta. Czy dużo jest z tym roboty?

Co do wału, ja tak naprawdę kupiłem korbowód a raczej dwa bo mam takich wałów dwa i oddałem go do firmy Dziak Autoszlif z miejscowości Męgiew. Za wymianę korbowodu bez wyważania wzięli 100 zł i zrobili to sami. Trzeba im tylko przypomnieć aby podszlifowali przeciwwagi tak aby szerokość wału po jego złożeniu była taka jak orygunału. Mnie jeden wał zrobili zaszeroki i poprawiali go. Łożysko dolne korbowodu Sendy jest minimalnie szersze a dodatkowo idą jeszcze dwie podkładki z jego lewej i prawej strony, więc trzeba na nie zrobić podebrania w przeciwwagach. Resztę już oni zrobią, co do wykonania tej czynności samemu to ja za to nie brał bym się bo nie mam czym ustawić prawidłowo przeciwwag to robi się czujnikiem najlepiej na tokarce. dodatkowo trzeba mieć prasę do wciśnięcia sworznia w przeciwwagi, jeśli wchodzą za lekko to trzeba zrobić nowy sworzeń. ?W trym drugim wale u mnie tak właśnie było, sworzeń wchodził za lekko i w tej firmie dorabiali nowy. Pamiętaj, że ten silnik jest znacznie mocniejszy i sworzeń musi być ciasny aby nie przestawił się wał bo wtedy będzie pozamiatane. Dodatkowo szersze łożysko zmniejsza głębokość otworów trzymających sworzeń. Co do kupna nowego wału to raczej odradzam, jeśli stingujesz silnik to raczej w główce korbowodu misi znaleść się łożysko bo tulejka nie wytzryma choć nie robiłem takich prób.
Co do wyważania to kosztowało 300 zł i naprawdę nie widzę róznicy w obu tych wałach, być może jeden wytrzyma 10 razy tyle co drugi ale nie miałem okazji sprawdzenia tego.
Zapomniałem jeszcze dodać, że na wale mam łożyska SKF z teflonowymi wkładkami stosowane w Apriliach.
28-07-2013 22:42:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MrF4k Offline
Daaaawwccaa
*


Liczba postów: 5,136
Imię: Karol
Skąd: Kamienna Wola
Pojazd: Romet Chart
Post: #38
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Chart super, nic dodać nic ująć. Przeróbki doskonałe. Też mam Charta jestem z okolic Stąporkowa, musze do cb kiedyś wpasć i zobaczyć to cudeńko, poradzisz mi w sprawie mojego Charta jeśli chodzi o tuning bo widze konkretnie znasz sie na rzeczy

Pisk opon słychać z dala ktoś na Charcie zapier**** !!!
Mam Rometa i dwa kaski więc wybiorę się na laski

(25-08-2011 00:10:48)soczek napisał(a):  Rób na orginał. Tjunink to tylko młode oszołomy praktykują, a potem na stare lata i tak mądrzeją (wiem po sobie).
Działaj, pozdro !
28-07-2013 23:29:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
gt10r5 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 144
Imię: Michał
Skąd: Zawadzkie
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #39
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
No własnie Jacek. A jakby tam wtrysk dokręcić...
Jakby to się sprawowało?
29-07-2013 02:40:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #40
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(29-07-2013 02:40:26)gt10r5 napisał(a):  No własnie Jacek. A jakby tam wtrysk dokręcić...
Jakby to się sprawowało?

Co do wtrysku i silnika 2t to nigdy nie spotkałem się ztakim rozwiązaniem. Moim zdaniem jeśli nawet ktoś takie coś zrobi to efekt będzie marny. Aby smarować silnik wtrysk musi być podany przed cylinder a mieszanka musi przejść taką samą drogę jak w silniku gaźnikowym. To raczej nie ma sensu, jeśli nawet coś takiego zrobiła jakaś firma to raczej z oszczędności na kosztach wykonania gaźnika choć teoretycznie można na wtrysku uzyskać lepsze wymieszanie paliwa z powietrzem i lepsze dawkowanie ale wtedy musi być sonda lambda i całe sterowanie. Euro 5 to na silniku 2t nie uzyskamy. Nie widzę sensu z taką zabawą. Jedyne co dałoby wymierny efekt i można by zrobić, choćjest to przerost formy nad treścią to założyć zawór wydechowy czyli gilotynkę aby całkowicie wyeliminować dziurę przed reso i jeszcze bardziej podnieść kanał wydechowy. Tak mają większe silniki 2t od 125 w zwyż.
(28-07-2013 23:29:30)MrF4k napisał(a):  Chart super, nic dodać nic ująć. Przeróbki doskonałe. Też mam Charta jestem z okolic Stąporkowa, musze do cb kiedyś wpasć i zobaczyć to cudeńko, poradzisz mi w sprawie mojego Charta jeśli chodzi o tuning bo widze konkretnie znasz sie na rzeczy

Nie widzę problemu. Ale mudimy wcześniej umówić się bo tak jak pisałem na stałe mieszkam w okolicy Poznania. Tam jest choć nie zawsze młodszy brat. Teraz i on pracuje w delegacji w Czechowicach, ale co dwa tygodnie pojawia się na weekend.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2013 09:40:52 przez hohowski.)
29-07-2013 09:35:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rammbo Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 305
Imię: Konrad
Skąd: Zaostrów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #41
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Widzę że kolejny użytkownik z moich stron. Chart piękny. Chciał bym zobaczyć jak chart pocina to 100km/h Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2013 11:02:04 przez Rammbo.)
29-07-2013 10:59:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wojtekr35 Offline
TeRrOrYsTa
*


Liczba postów: 939
Imię: Wojtek
Skąd: Nowa Ruda
Pojazd: Inny
Post: #42
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
No i w końcu jakieś konkretny temat :F Bo ile można czytać o jakiś wielkich tuningach wykonywanych przez 12-latków, a raczej planach wykonania.... hmm
Życzę powodzenia w pracach ;]

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Wszystko jest dla ludzi, wszystko też może Cię zabić"

http://www.facebook.com/pages/Supermoto-...2273483398
29-07-2013 11:50:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #43
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(29-07-2013 10:59:42)Rammbo napisał(a):  Widzę że kolejny użytkownik z moich stron. Chart piękny. Chciał bym zobaczyć jak chart pocina to 100km/h Tongue

Powiem tak daje to mi więcej frajdy niż jazda moim BMW zprędkością 250
29-07-2013 12:19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Romet drajwerV2 Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 242
Imię: michau
Skąd: z domu
Pojazd: Romet Chart
Post: #44
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Co do tego wtrysku.
Silniki 2t na wtrysku uzyskują większą moc w każdym zakresie obrotów i troche bardziej liniowo ją oddają. Wtrysk jest zamontowany w głowicy, do komory korbowej bezpośrednio jest podłączony dozownik który podaje tam tylko i wyłącznie sam olej. Dolot standardowo przepustnica z czujnikiem położenia i membrana. Czujnik położenia przepustnicy eliminuje nam przymus zastosowania przepływomierza i dlatego konstrukcja jest trochę prostsza. Silniki takie nie posiadają sondy lambda, a tłumik odgrywa w ich przypadku praktycznie rolę tylko wizualną, ponieważ paliwo jest bardzo dokładanie dozowane i nie ucieka ono aż w takich ilościach do wydechu przez co rezonans nie jest jakiś zbyt mocny w porównaniu do reszty obrotów.
Fajne są takie silniki bo mało palą bardzo szybko reagują na dodanie gazu w czasie jazdy ale są dość awaryjne i części bardzo drogie.
Montowane są w skuterach piaggio np NRG gillera, aprilia, suzuki itp.
Słyszałem również o tym że yamaha testuje prototyp silnika z wtryskiem który ma całkiem inaczej rozwiązaną kwestię smarowania, czyli olej porusza się w kanałach zrobionych w wale korbowym itp. Nie wiem jak dokładnie ten silnik ma wyglądać bo nie znalazłem żadnych konkretów o nim ale z tego co wiem ma on w porównaniu do reszty 2t mniej palić być bardziej trwały i mocniejszy. co z tego wyjdzie to zobaczymy
29-07-2013 12:39:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #45
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(29-07-2013 12:39:22)Romet drajwerV2 napisał(a):  Co do tego wtrysku.
Silniki 2t na wtrysku uzyskują większą moc w każdym zakresie obrotów i troche bardziej liniowo ją oddają. Wtrysk jest zamontowany w głowicy, do komory korbowej bezpośrednio jest podłączony dozownik który podaje tam tylko i wyłącznie sam olej. Dolot standardowo przepustnica z czujnikiem położenia i membrana. Czujnik położenia przepustnicy eliminuje nam przymus zastosowania przepływomierza i dlatego konstrukcja jest trochę prostsza. Silniki takie nie posiadają sondy lambda, a tłumik odgrywa w ich przypadku praktycznie rolę tylko wizualną, ponieważ paliwo jest bardzo dokładanie dozowane i nie ucieka ono aż w takich ilościach do wydechu przez co rezonans nie jest jakiś zbyt mocny w porównaniu do reszty obrotów.
Fajne są takie silniki bo mało palą bardzo szybko reagują na dodanie gazu w czasie jazdy ale są dość awaryjne i części bardzo drogie.
Montowane są w skuterach piaggio np NRG gillera, aprilia, suzuki itp.
Słyszałem również o tym że yamaha testuje prototyp silnika z wtryskiem który ma całkiem inaczej rozwiązaną kwestię smarowania, czyli olej porusza się w kanałach zrobionych w wale korbowym itp. Nie wiem jak dokładnie ten silnik ma wyglądać bo nie znalazłem żadnych konkretów o nim ale z tego co wiem ma on w porównaniu do reszty 2t mniej palić być bardziej trwały i mocniejszy. co z tego wyjdzie to zobaczymy

Dzięki za porcję konkretnej wiedzy. Rozumiem że olej podawany do wału w końcowym efekcie też trafia nad tłoka i jest spalany? Bo jeśli tak nie jest to robi się z silnika 2t poważna konkurencja dla czterosówów. To byłby naprawdę dobry wynalazek gdyby olej zamknąć pod tłokiem tylko czy tłok i cylinder to wytrzyma? W silnikach 4t jednak całość studzi się podczas dodatkowego pełnego cyklu bez spalania.
29-07-2013 13:01:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 13:39:45
» Odpowiedzi: 466
» Wyświetleń: 163778
Romet.. Ogar... 200 - "Na...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 11:27:45
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 55
Romet Jubilat 2 1989 by r...
Ostatni post: rfx
Dzisiaj 02:17:26
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 30
Zacinająca się dźwignia z...
Ostatni post: elmer
Wczoraj 22:12:46
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 773
Ciśnienie sprężania 023
Ostatni post: olon
Wczoraj 19:58:08
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 64
Regulacja zabieraka sprze...
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 18:17:38
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 111
Licznik Mera czarny
Ostatni post: romek
Wczoraj 17:14:18
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 132
Sokół
Ostatni post: Wicher Krzysztof
Wczoraj 10:48:40
» Odpowiedzi: 26
» Wyświetleń: 2160
Jaguar Specjal Reynolds
Ostatni post: jacek1975
Wczoraj 01:31:58
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 19529
Kupię gaźnik do silnika 0...
Ostatni post: Franek P
17-03-2024 19:37:57
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 137
Uniwersal Korlis niebiesk...
Ostatni post: wojtekw
16-03-2024 23:15:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 67
Kupię błotnik tylny do 23...
Ostatni post: Piotrekdriver1
16-03-2024 13:35:57
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 65
Ogar 200 problem ze świat...
Ostatni post: romek
14-03-2024 23:48:28
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 207
Blaszka za dławikiem wyde...
Ostatni post: BydziuDriver12
14-03-2024 17:48:56
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 242
czy ktoś posiada takiego ...
Ostatni post: ZjemCiMeble
14-03-2024 11:14:09
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 775

Reklama