Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Komar 2320 '70 - ''Klak''
Autor Wiadomość
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #31
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
Nie, choc wiem że dobrze to zrobic. Niemniej zawsze sie skladalo siła i chodziło.
13-05-2014 14:58:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #32
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
Komar już prawie poskładany. Do odpalenia brakuje.. wężyka paliwa i regulacji ;P

Bardziej mnie martwi że rysa na karterze przy wałku na pedały przeistacza sie w pęknięcie. Ciekawe czy mi to pospawają bez wyciagania silnika.

A, i tylny hamulec nie odbija ale to szczegół Smile

A, i klin od pedała ma wyrobiony gwint ;P

A, i nie wiem czy światła palą :F

A, mam przekoszoną ramę troche ale to szczegół :F

A, i Komar chyba za niedługo jednak idzie na sprzedaż Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2014 19:51:13 przez romek.)
16-05-2014 19:49:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #33
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
Komar pali! Nawet troche jeździ Smile

Po bojach udało się odpalić Komara Big Grin Niestety nie mieliśmy czasu na dokładną regulacje zapłonu (mam nadzieje że to to) bo Komar nie ma pełnej mocy i dusi na wysokich obrotach (co ciekawe tylko w czasie jazdy, na postoju można piłować). Do tego doszedł fakt że kolanko mam przykręcone patentem bo zjechał sie gwint na cylindrze. Co do mocy i przerywania mam jeszcze opcję że to chiński kranik - proszę o odpowiedź jak one sie sprawują i że to rzeczywiście przez to? Reasumując - przejechałem dziś 20 kilometrów (wg licznika) i tylko 2 razy mi zgasł :F ale o dziwo zaraz odpalał. A no i raz mi sie biegi zablokowały. A no i koło przednie jest krzywe i nie idzie jechać wiecej niż licznikowa 40-tka bo sie cały telepie. Do tego brak świateł i rzeczone hamulce Smile

Pojechałem za to do pierwszego właściciela Komarka. Myślalem że sie ucieszy, dam mu sie przejechać. Dostałem tylko opierdziel a nawet sie nie pofatygował obejrzeć Komarka Confused I tylko ja jestem zdolny aby w brudnych ciuchach, bez świateł, przeglądu, dokumentów przy sobie, pokrywy zapłonu jechać przez miasto, machać czarną ręką znajomej jednocześnie hamując butem ale jako że się zbliżało skrzyżowanie to musiałem zahamować hamulcem a potem zsiadałem aby go odbić :FF

.......... THIS IS KOMAR Heartmotoobenzyna .................
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2014 19:21:40 przez romek.)
17-05-2014 19:20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll


Liczba postów: 2,961
Imię: Bartek
Skąd: Jarosław
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #34
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
(17-05-2014 19:20:16)romek napisał(a):  Pojechałem za to do pierwszego właściciela Komarka. Myślalem że sie ucieszy, dam mu sie przejechać. Dostałem tylko opierdziel a nawet sie nie pofatygował obejrzeć Komarka Confused I tylko ja jestem zdolny aby w brudnych ciuchach, bez świateł, przeglądu, dokumentów przy sobie, pokrywy zapłonu jechać przez miasto, machać czarną ręką znajomej jednocześnie hamując butem ale jako że się zbliżało skrzyżowanie to musiałem zahamować hamulcem a potem zsiadałem aby go odbić :FF

.......... THIS IS KOMAR Heartmotoobenzyna .................

Za co Cię zjeździł? bo nie rozumiem Big Grin Zamiast się ucieszyć to ten się zbulwersował ehh Big Grin

Co do tego problemu to ustaw zapłon i gaźnik też to u siebie przerabiałem Wink
17-05-2014 19:23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #35
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
Bo przyjechałem bez zapinki, postawiłem go pod blokiem, zadzwoniłem domofonem, odebrała żona ale powiedziała że jest na działce to poprosiłem niech popatrzy chwile przez okno a ja pójdę na tą działkę i zawołam pana Jurka. I dostałem opierdziel że wpadam bez zapowiedzi, on ma robote i go odrywam.

A, i że go wyremontowałem bo był w dobrym stanie podobno :F Może i był, ale jak mi pękła oś pedałowa i kartery no to co? Smile
17-05-2014 19:27:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
dawi639 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 90
Imię: dawid
Skąd: Damasławek
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #36
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
Bardzo smutna historia Sad
17-05-2014 20:14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wojtex Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: Wojtek
Skąd: Pruszków / Sarzyna
Pojazd: Romet Polo
Post: #37
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
młotek + wał to nie na pewno nie jest dobry pomysł. Wał to bardzo delikatny element i nic tam młotkiem NIE WOLNO stukać. Łożyska zakłada się podgrzane na schłodzony wał. Wtedy po prostu luźno wpadają no chyba że ten chiński wał nie trzyma wymiarów.

Łożyska można wklejać w kartery. Polecam klej Loctite 638.

Jeżeli chcesz nim rzeczywiście jeździć to musisz robić wszystko solidnie co niestety nie jest tanie w przypadku starych motocykli. Taki już urok renowacji starych maszyn - nie jest to najtańsze hobby.

ps. Ciekawostka dotycząca wałów. Jak odebrałem wał do Osy po regenracji to facet nawet powiedział, żeby go tak położyć w aucie na czas transportu, żeby za bardzo się nie nie kotłował i przetaczał bo może to pogorszyć jego wyważenie. Taki to "wrażliwy" element więc o młotku zapomnij przy składaniu silnika ...jeżeli chcesz to zrobić dobrze.

Ja na twoim miejscu najpierw zbadał sprawę tłok - cylinder. Jak nie będzie sprężania właściwego to nie pojedzie. Następnie wał. Jeżeli (proste) magneto obciera o cewki to znaczy, że wał jest skrzywiony i trzeba go wyprostować, najlepiej przy użyciu czujnika zegarowego (np. w warsztacie robiącym regeneracje i szlify). Potem sprawdź iskrę. Jeżeli silnik masz poskładany dobrze, iskra jest dobra to pozostaje gaźnik i dopływ paliwa.

Powodzenia!

3xRomet Polo 76r / Komar 232 65r / Komar 2320 71r / Komar 2330 69r / Komar Sport 76r / Romet Pegaz 76r / WSK M06-64 64r / Simson S51 87r / Jawa 250 59r / Osa M50 60r / SHL Gazela 69r / H-D Sportster XL1200Low 08r
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2014 02:24:08 przez wojtex.)
18-05-2014 02:10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo wojtex za ten post.
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #38
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
Słuchaj, magneto mam krzywe i to jest fakt. Kompreche ma dobrą. Ale mówię że wczoraj nie było czasu na dokładną regulację zapłonu i to pewnie dlatego. Mój kolega składał niejednego Komarka, Ogara, Jawkę a także większe motocykle (sam jeździ na CBR600RR), wcześniej rozpoławiał min. swoją Cagivę Mito 125 więc myślę że wie co robi. Motory te zawsze chodziły i to dobrze. A po wsiach jak to składali za komuny? :F I zawsze chodziło ładnie. Komar ma jeździć ale nie robić większego przebiegu niż może 500 km rocznie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2014 09:28:41 przez romek.)
18-05-2014 09:23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #39
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
W klaczysku dziś zrobiłem światła. Ucieka mi prąd na stacyjce to podłączyłem na krótko. Podokręcałem też śruby i go przetarłem z kurzu. Chcę sie przejechać ja mu w gaz a on mi zgasł. Patrze nie ma paliwa. Zalałem i.. idzie jak burza, nie przygasa jak wczoraj. OK - wszystko chodzi to dzwonie po @pladzzor'a dawaj do mnie jedziemy na miasto :F

No to jedziemy Big Grin Dołączył sie koleś na skuterku i se jeździliśmy. Pojechaliśmy na ostródzkie molo gdzie pełno ludzi o tej porze, porobiliśmy zdjęcia a jako że mojemu towarzyszowi w 2350 rozwaliła się kopka to miał problem :F I te odpalanie na zapych gdy tyle ludzi patrzy :F ja nie byłem dłużny i II bieg, sprzęgło, pedały pyrpyrpyr, wokół mola :F Dobra siara nie jest zła Big Grin

I wszystko by było fajnie pięknie aż znowu zaczął przerywać i te PRPRPPRPRPRPŁUUUUUUU-U-U. Patrze paliwo tak po ciulu dochodzi. Troche go pomęczyłem, troche na oparach podjechałem a w domu zdjąłem wężyk i patrze nic nie leci a jak dmuchnałem w bak to leciało powietrze. Wszystko spoko ale 1,5 litra na 44 kilometry??

                   


PS. Nie ma to jak wstawić zdjęcie na fejsa i dostać wiadomość od jakiegoś typa co go wgl nie znam że on jest warty 500 złotych Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2014 18:48:44 przez romek.)
18-05-2014 18:47:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #40
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
Obniżyłem iglicę, wyciąłem rurki z kranika i śmiga idealnie Big Grin

TO UCZUCIE gdy jedziesz nocą po mieście sztywniaczkiem i widzisz rozwalony kibel i ratujesz gościa trytką :F
18-05-2014 22:51:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #41
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
Sprawozdanie z dziś.

7:30 - wyjazd do szkoły na Komarze Big Grin

okazuje sie że nie mam 1 lekcji to jadę do gościa gdzie spawają aluminium czy da sie pospawać karter przy ujściu wałka od pedałów bez zdejmowania silnika (robi się pęknięcie) - żaden problem. W drodze powrotnej zauważam że sie pierdzielą pedały - lichy klin.

15:30 - wyjazd ze szkoły, sklep rowerowy, zakup klinów do pedałów. Komar traci moc ale toczy sie dzielnie do domu.

17:00 - założenie klinów, przejażdżka - złapał troche cugu

20:30 - lans z kolegą na mieście - ja na Komarku, on na Hondzie CBR600RR :F miny ludzi bezcenne. Osiągnięcie stulecia!! Lekka górka, ja pochylony i zamknąłem licznik !! :F Kolega jechał razem ze mną i miał 52 km/h Smile Niestety, pod koniec przejażdżki odkręciło się kolanko - mam zjechany do granic możliwości gwint na cylu :F I przed samym domem licznik zaczął wskazywać 00140,0 co sugeruje że od remontu przejechałem nim aż 100 km Smile

Tak czy inaczej nacieszę się nim, wyczyszczę, zakonserwuję i postawię - niech nabiera wartości Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2014 22:31:38 przez romek.)
19-05-2014 22:29:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mikolaj.lukasik Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,181
Imię: mikolaj
Skąd: lublin
Pojazd: Romet Komar
Post: #42
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
hahahah szkoda że nie masz fotek komara przy cbr

Siedem cudów Gierka
1. nie było bezrobocia
2. mimo że nie było bezrobocia, nikt nic nie robił.
3. mimo że nikt nic nie robił, plan wykonywano w 150 procentach.
4. mimo że plan wykonywano w 150 procentach, nigdzie niczego nie było.
5. mimo że nigdzie niczego nie było, każdy wszystko miał.
6. mimo że każdy wszystko miał, wszyscy wszystko kradli.
7. mimo że wszyscy wszystko kradli, to co kradli, zawsze było.

Siedem cudów Tuska
1. jest bezrobocie.
2. mimo że jest bezrobocie, wszyscy pracują.
3. mimo że wszyscy pracują, plan nie jest wykonywany nawet w 10 procentach.
4. mimo że plan nie jest wykonywany nawet w 10 procentach, wszędzie wszystko jest.
5. mimo że wszędzie wszystko jest, nie wszyscy wszystko mają.
6. mimo że nie wszyscy wszystko mają, kradną głównie ci, co mają wszystko.
7. mimo że kradną głównie ci co mają wszystko, nie udaje się nikogo złapać i niczego odzyskać.
19-05-2014 22:56:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #43
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
Komar stał dość długo. Stracił moc, prychał, kichał, gasnął. Nie był mi potrzebny toteż go odstawiłem. Dziś jednak miałem od rana taką wenę że pojechałem po paliwo, pobawiłem się regulacją gaźnika i Komar jeździ. Tylko że raz ma moc, raz jej nie ma kompletnie, luźny wydech tarabani i taka to jazda Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2014 19:06:07 przez romek.)
13-09-2014 19:03:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #44
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
Taki mały upload Smile

Komar jeździ. Jeżdżę nim gdy nie chce mi się brać samochodu Big Grin Do szkoły, do sklepu... Borykam się natomiast z trzema problemami:

-Brak mocy. Co prawda od biedy poleci licznikowe 45 km/h ale trzeba go naprawdę dłuuugo rozpędzać a i ruszyć mu ciężko. Nie mam pomysłu już co to może być.
-Odpadające kolanko wydechu - zjechany gwint. Na wiosnę zamierzam kupić zestaw 60 cm3, skoro i tak muszę wymienić cylinder.
-Omykający się klin na prawym pedale - jak się ma migomat... właśnie - jak się ma Big Grin A się nie ma Wink

Dziś podłaczyłem wreszcie stacyjkę ( okazało się że nie łaczyła poprzez wykrzywioną blaszkę a nie jak myślałem uciekał prąd do obudowy lampy). Chciałem też zamiast tego:



Wstawić to:



Licznik złożyłem z dwóch i sprawdzałem na wiertarce - działa. Jednak moja linka zdaje się być... za cienka o.O i licznik się nie kręci. Nie wiem sam, myślałem że te linki są takie same a tu surprise. Chciałem zrezygnować z działającego licznika na rzecz oryginalności, ale i tak poprzedni właściciel skrócił jarzmo i nie mogłem go dobrze umocować. Został więc od Ogara Wink Chciałem jeszcze sprawdzić przednie koło, bo czuć w nim luzy.. ale już nie dziś Wink







Tak wygląda Komar na chwilę obecną Smile Do ideału i oryginalności brakuje mu bardzo wiele.. :/
17-09-2014 20:32:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
sstasiek Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 392
Imię: Karol
Skąd: żeleźnica
Pojazd: Romet Komar
Post: #45
RE: Komar 2320 '70 - ''Klak''
Gratuluje komarka mojemu też daleko do ideału ale ludzie na ulicy się wykręcają i o to chodzi.
17-09-2014 21:09:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 16
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 38
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53786
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 82
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 549
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 84
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52063
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 107
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165752
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 355

Reklama