Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Mój internet to tragedia... - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Mój internet to tragedia... (/showthread.php?tid=9671)

Strony: 1 2


Mój internet to tragedia... - lukasz247___ - 12-12-2012 19:16:34

Siemka Smile

Otóż od kilku dni mam poważny problem z internetem pomimo dobrego zasięgu i próby na kilku kompach ma problem z prędkość strasznie go zamula.
Sam nie wiem co już robić bo nawet na forum nie mam jak posiedzieć Sad Co polecacie sprawdzić wiem że z T-złodzieje jest ale jeszcze muszę do 6 miesięcy z nim wytrzymać....

Poradzicie coś motórzyści?hmmpifkoo


RE: Mój internet to tragedia... - Semmao - 12-12-2012 19:19:36

Sprzedaj to komuś niech za Ciebie płaci te 6-mcy Tongue i zrób coś porządnego... tylko nie NEO Tongue


RE: Mój internet to tragedia... - nie_mientki - 12-12-2012 19:24:43

A jak się łączysz? Jak routerem to może ci ktoś podkradaBig Grin


RE: Mój internet to tragedia... - lukasz247___ - 12-12-2012 19:31:01

Podkradać nikt nie podkrada cztery domy na krzyż Tongue żeby chciał ktoś to kupić :F


RE: Mój internet to tragedia... - nie_mientki - 12-12-2012 19:34:53

A zgłaszałeś im? Jak jest skonstruowana umowa? Bo jeśli zobowiązali się dostarczać net o określonej prędkości upload/download to masz prawo się tego domagać.


RE: Mój internet to tragedia... - Feiro - 12-12-2012 19:51:21

Podaj prędkość swojego neta, opcję połączenia z internetem(kabel, radio) i dostawcę.


RE: Mój internet to tragedia... - alek736 - 12-12-2012 19:56:17

Jeżeli masz blueconnet to prędkośc Ci zmniejszyli


RE: Mój internet to tragedia... - lukasz247___ - 12-12-2012 20:34:34

Prędkość niby 7,2mb/s mam modem połączony z kompem poprzez usb a tak to radiówka jest tak blueconnet tyle że nowy miesiąc jest nic nie ściągałem a transferu ponad 5 gb mam na niesiąc


RE: Mój internet to tragedia... - Feiro - 12-12-2012 21:09:24

Ojjj to słabiutko będzie niestety... Zeby sieć tego typu działała Ci perfekcyjnie musiałbyś mieszkać w sąsiedztwie nadajnika bo z zasięgami bywa różnie. Do tego trzeba przyznać że dostępy typu blueconnect i innych operatorów sieci komórkowych są dosyć słabe w porównaniu np do tańszych kablówek(ew radiówek) lokalnych.
Do tego jeszcze limity transferu które dla mnie(informatyka) byłyby niesamowitym ograniczeniem.

Tak że jak tylko minie te 6 miesięcy za żadne skarby nie polecam przedłużać umowy. Poszukaj jakiegoś lokalnego dostawcy internetu(nawet lokalna radiówka lepsza od blueconna) i weź coś z jego oferty. Dobrze gdyby np radiówka była nadawana na częstotliwości 5GHz(ja tak mam i muszę przyznać że niesamowicie się to sprawdza) ogranicza to zakłócenia sygnału poprzez inne urządzenia/sieci pracujące w paśmie 2,4GHz.

Jeśli lokalni zawiodą to jak najbardziej po kabelku telefonicznym, jest to pewniejsze przyłącze internetowe ze względu na to że nie jest uzależnione np od warunków atmosferycznych.

Ludzie mają mieszane uczucia co do TP ale zapewniam że raczej nie ma na co narzekać, kumple ma i śmiga mu to dosyć przyzwoicie.

Ogólnie polecanymi dostawcami są Vectra i UPC.

Internet sieci komórkowych wymaż sobie najlepiej z pamięci bo to samo zło dla osób stojących w miejscu(stacjonarnie). Wiadomo, jedziesz gdzieś w podróż to internet operatora to dosyć dobra rzecz ale na dłuższą metę nieopłacalna.


RE: Mój internet to tragedia... - Rudy102 - 12-12-2012 21:11:21

Jak masz w domu router i wifi w całym domu to może pada Ci wifi które podłączasz do kompa? Brat tak miał.


RE: Mój internet to tragedia... - lukasz247___ - 13-12-2012 08:26:50

wifi nie padło bo na głównym za pomocą usb podłączony jest. Napewno nie będę przedłużał z kabelkiem może być problem bo stacjonarnego nie mam.


RE: Mój internet to tragedia... - dragon - 13-12-2012 10:26:07

chętnie od ciebie to kupie , a z jakiej sieci masz? - zadzwoń 789229481


RE: Mój internet to tragedia... - Ogar200 by Ogar - 13-12-2012 10:30:30

Ja mam neta z play online,antena kierunkowa i ani razu nie rozłączy,prędkość ściągania jakieś 3-4,5 mb waha się ,zależy kiedy,limit 19 gb za 59 zł więc bym ci polecił ten net w zupełności Smile


RE: Mój internet to tragedia... - dragon - 13-12-2012 10:36:36

ok ile za to wszystko chcesz napisz na PW
ps . a modem masz rozblokowany czy tylko na playa?


RE: Mój internet to tragedia... - aion18 - 13-12-2012 13:31:29

a ja mam neta 4Mb z tym ze w nocy mam 16 place 42 zl i zapierdziela radiowy tanszy i szybszy Smile