Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
też się przyłączę:D - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Galeria użytkowników (/forumdisplay.php?fid=155)
+--- Wątek: też się przyłączę:D (/showthread.php?tid=9522)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: też się przyłączę:D - Stachu.G - 14-01-2013 22:48:18

Dokładnie, wybijanie tzw wystukiwanie to stary i idealny patent na dorobienie uszczelki w porównaniu z papraniem się z jakimś smarowidłami i nożyczkami. Otwory na szpilki fajnie wystukuje się kulkami z łożyska w przypadku 6mm kulka z łożyska 6204 z tego co pamiętam jest idealna.


RE: też się przyłączę:D - kw112 - 14-01-2013 22:53:14

(14-01-2013 22:48:18)Stachu.G napisał(a):  Otwory na szpilki fajnie wystukuje się kulkami z łożyska w przypadku 6mm kulka z łożyska 6204 z tego co pamiętam jest idealna.

otwory na szpilki można wystukać wolną szpilką, ale to zawsze jest ryzyko uszkodzenia gwintu.


RE: też się przyłączę:D - kw112 - 15-01-2013 17:11:22

kilka dzisiejszych fotek

ogara muszę chyba pomalować bo ma trochę rdzy w niektórych miejscach, ale damy radęBig Grin






no tyle udało mi się dzisiaj zrobić, jeździć gdzieś mi się nie chciało bo zimno.


RE: też się przyłączę:D - Przemi998 - 15-01-2013 17:18:41

No Bardzo ladne fotki! Big Grin


RE: też się przyłączę:D - alek736 - 15-01-2013 17:46:27

Fajne motorki Wink


RE: też się przyłączę:D - kw112 - 17-01-2013 22:55:38

Dzisiejsza można powiedzieć zabawa przy ogarzeBig Grin
Koło mi piszczało, myślałem że to hamulec, lub łożyska, to drugie okazało się nowe, a rozpieracz hamulca potraktowałem WD-40, powiem wam że to jest środek The Best!
kilka foteczek, przymierzałem się też do czyszczenia zębatki kwasem fosforowym, ale że się odechciało mi się tego troszkę to zostawiłem to sobie na jutro, aby mieć co robićBig Grin
Foteczki wczorajsze...




Dzisiejsze fotkiBig Grin

Robota bratafacepalm mam teraz robotę ja- naprawić toBig Grin Powiem wam że samego trybu pierwszego biegu nie sprzedają, trzeba kupować cały wałek z trybamifacepalm








tutaj wchodził do roboty kwas fosforowy, dla niewtajemniczonych- kwas ten jest dodawany do napojów typu cola!!! No może nie akurat ten z takiej butelki, ale sam kwas tak Sad ale nas trują.

szczotka druciana jednak była potrzebnaBig Grin

tak wygląda zwykle moje biurko Big Grin


to są fotki które dzisiaj i wczoraj zrobiłem, nie mam takiego talentu jak Tasiemiec, aby zapstrykać 4GB jednego dnia :F


RE: też się przyłączę:D - kadetmen - 17-01-2013 23:12:06

Możesz mi powiedzieć co to jest z tym kamieniem szlifierskim ? Na tym zdjęciu jest : http://imageshack.us/a/img338/6927/17012013977.jpg


RE: też się przyłączę:D - kw112 - 17-01-2013 23:13:58

jest to końcówka wałka giętkiego do multiszlifierki, jest to dużo wygodniejsze niż jakby pracować na sztywnej szlifierce.
Jest to takie coś

oczywiście oprócz cylindra :F


RE: też się przyłączę:D - kadetmen - 17-01-2013 23:18:38

Aha , dzięki , bo planuje sobie kupić multiszlifierkę i myślałem , że to co ty masz to co innego Tongue .


RE: też się przyłączę:D - kw112 - 21-01-2013 23:43:19


Ts-ka Big Grin


RE: też się przyłączę:D - maziak1970 - 22-01-2013 00:17:23

Piękny chart sam się czaję,ale w dolnośląskim charta zdobyć to cud chyba na Opolszczyznę się wybiorę tak na marginesie koło Krapkowic kupiłem Kombajn Bizon ...
A TS twoja ?


RE: też się przyłączę:D - kw112 - 22-01-2013 10:15:18

Tak TS moja Big Grin


RE: też się przyłączę:D - kw112 - 26-01-2013 21:49:08

W przerobionym cylindrze do charta, który niedawno kupiłem dopatrzyłem się wielu niedociągnięć.
Jakiś partacz z młotkiem i wiertarką wziął się za ten cylinder i zrobił go jak zrobił.
W cylinderku była krzywo wbita tuleja, kanały wyglądają jakby przeszło przez nie stado kornikówBig Grin

grzanie cylinderka na kozieBig Grin


Na tym zdjęciu można się dopatrzeć zepsucia tulei, jakiś deb*l zamiast głębiej wyrzeźbić w aluminium rzeźbił w tuleifacepalm


w tulei był tak głęboko zebrany stop że aż powstały małe dziury


a tak wyglądają kanałyfacepalm co to za łeb musiał być?!



RE: też się przyłączę:D - gabriel0 - 26-01-2013 22:01:11

To jest turbo tuning. +20 koni.


RE: też się przyłączę:D - kw112 - 29-01-2013 21:44:48

Podzielę się z wami moją dzisiejszą wyprawą na zlomix.
Komar-po sprawdzeniu go to biegi są, silnik się kręci, ogólnie wszystko dobrze, tylko nie ma tłoka i iskrownika, nawet koło przednie jestBig Grin
Po spytaniu się złomiarza o cenę mocno się rozczarowałem, bo cena jaką podał to z kosmosu przyleciała.
Za komara szanowny Pan X policzył tobie 350zł loo
od razu mu podziękowałem,

ale w głębi takiej szopy zobaczyłem jeszcze takie oto coś.
Po zapytaniu się o cenę usłyszałem 300zł, niby lać paliwo i jechać, ale wiadomo jak to z takimi sprzętami bywa.
Silniki na pedała.
Powiem szczerze że nie wiem co to za moto :F

Zobaczyłem też blachy do kaczki, w nie najgorszym stanie

Coś na złomie dzisiaj w złym humorze chyba byli że akie ceny sobie wymyślają...


Na kopalni tanich, oryginalnych części stała także tokarka kompletna, był najazd też, był maluch- debile rozebrali takiego pięknego kaszlaka, znalazłem ramę do komara koloru zółtego i zbadałem także takie moje miejsce na zlomixie gdzie składują ramy z rometów.
Na tym składowisko było kilka modeli ram w nie najgorszym stanie :F