Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Brak iskry po remoncie silnika - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Brak iskry po remoncie silnika (/showthread.php?tid=7884)



Brak iskry po remoncie silnika - Jamaican - 28-09-2012 19:05:50

Witam. Wczoraj skończyłem remont silnika w jawce, podłączyłem elektryke (mam nadzieje ze dobrze ;D ) i nie mogę znaleźc przyczyny braku iskry. Wymieniałem kondensator, cewke zaplonową, cewke W/N, czyściłem platynki, bez skutku. Ponizej zamieszcze zdjęcie jak to wszystko wygląda : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7dd35cf4a69b95fb.html
Co może być przyczyną braku iskry, jak myślicie? Czekam na odp, pozdro.


RE: Brak iskry po remoncie silnika - Rudy102 - 28-09-2012 19:09:03

U mnie też po remoncie nie było iskry winny był kabelek idący z cewki zapłonowej do przerywacza.


RE: Brak iskry po remoncie silnika - Latos - 28-09-2012 19:10:06

wyregulowany zapłon? dobra świeca?


RE: Brak iskry po remoncie silnika - Jamaican - 28-09-2012 19:11:36

Co do regulacji to jeszcze sie musze upewnić. Silnik palił do końca, więc nie wiem czemu teraz nagle zgubił iskrę. Świece mam praktycznie nową, iskre f95.


RE: Brak iskry po remoncie silnika - Rudy102 - 28-09-2012 19:19:11

@Latos. Regulacja zapłonu nic do iskry nie ma.....


RE: Brak iskry po remoncie silnika - Feiro - 28-09-2012 21:02:30

Ehhh pełno taśmy izolacyjnej i czerwony silikon wystający zewsząd... No ale trudnoo...

Wracając do braku iskry:
Sprawdź czy cewka wn jest dobrze zmasowana(ew przeczyść jej styki), dla pewności nie podłączaj kabli pod stacyjkę, no i pytanie: Tam gdzie izolbanda to masz skręcone kable po prostu?


RE: Brak iskry po remoncie silnika - Jamaican - 28-09-2012 23:11:45

(28-09-2012 21:02:30)Feiro napisał(a):  Ehhh pełno taśmy izolacyjnej i czerwony silikon wystający zewsząd... No ale trudnoo...

Wracając do braku iskry:
Sprawdź czy cewka wn jest dobrze zmasowana(ew przeczyść jej styki), dla pewności nie podłączaj kabli pod stacyjkę, no i pytanie: Tam gdzie izolbanda to masz skręcone kable po prostu?

Co masz do wystającego, czerwonego silikonu z karterów? To, że wygląda nieestetycznie to nie znaczy, że silnik przez to nie będzie palił. Akurat ten silikon jest jednym z lepszych, które możesz kupić w sklepie. To silikon z ELRINGa (tak, z tej firmy, która robi praktycznie najlepsze uszczelki samochodowe) tubka 100ml kosztowała mnie ponad 30zł. Cewka jJest dobrze zmasowana. Przyczyną okazała się wadliwa fajka. Świeca połączona na krótko z przewodem W/N jako tako zdała egzamin, jawka zagadała. Jutro kupie fajkę i poustawiam iskre, paliwo i byc moze jutro rusze w trase Wink


RE: Brak iskry po remoncie silnika - Feiro - 28-09-2012 23:22:18

Nie mam nic, nie mówię że jest zły, ale jak już używać to z umiarem i nadmiar albo od razu szmateczką+rozpuszczalnik albo po zastygnięciu ładnie zebrać nożykiem tapicerskim. Nie obchodzi mnie jaka firma i czy kosztował 200 czy 300zł, wież mi że nawet stosunkowo tani i przeciętny silikon daje sobie radę. Na dodatek tak wystający silikonk może i nie wpływa na palenie jak to ująłeś, ale bardzo i to bardzo psuje estetykę silnika. No wiadomo każdy ma inne zdanie i już nie drążmy tematu.

szerokości życzę Wink


RE: Brak iskry po remoncie silnika - Jamaican - 28-09-2012 23:30:50

Dokładnie, o gustach sie nie dyskutuje. Dodam, że dla mnie ma wielkie znaczenie to, co pakuje do silnika, i silikonu za 5zł nie kupiłbym, żeby uszczelnić kartery. A to, że wystaje, to mi nie przeszkadza, nie robię jawki na pokaz, tylko dla osiągów, pozdro.


RE: Brak iskry po remoncie silnika - Rudy102 - 29-09-2012 00:06:36

Sprawdzałeś ten kabelek?


RE: Brak iskry po remoncie silnika - Marwerick - 29-09-2012 00:18:53

może ci przebija kabel i cały prąd idzie w obudowe sprawdz czy nie masz gdzię przetarcia no i to co rudy pisze


RE: Brak iskry po remoncie silnika - Jamaican - 29-09-2012 01:28:05

Przecież napisałem wcześniej, że jawka już pali Wink jeszcze jutro pozostało wyregulować zapłon, paliwo itp. dzięki za pomoc