Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Drodzy administratorzy i doświadczeniu uzytkownicy forum ! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Drodzy administratorzy i doświadczeniu uzytkownicy forum ! (/showthread.php?tid=7774)



Drodzy administratorzy i doświadczeniu uzytkownicy forum ! - komarinho - 22-09-2012 19:29:15

Czy czasem po wejściu w temat w dziale "nasze sprzęty" nie denerwuje was sposób w jaki umieszczone są zdjęcia przez autora tematu ? Nieraz myślę już boli was szyja od wykrzywiania się w prawo i lewo, do góry nogami by przyjrzeć się zdjęciu. Czy czasem nie powinno być punktu w regulaminie, lub wspomnienia w "przeczytaj zanim napiszesz wątek" o tym jak na tym forum umieszczamy zdjęcia?? Dużo by to zmieniło, a za nie przestrzeganie sypało by się karnymi. Już szlag trafia gdy prawie każdy kolo robi krzywe zdjęcie prawie do góry nogami na "SWEEEET". Pomyślcie nad tym....


RE: Drodzy administratorzy i doświadczeniu urzytkownicy forum ! - Tomasso94 - 22-09-2012 20:25:14

Tak samo mogę sypać warnami za rażące błędy ortograficznie w temacie, np tak jak w tym.

Oczywiście patrząc na takie zdjęcia również zalewa mnie krew, no ale co zrobić. Jakie użytkownik sobie zdjęcia wrzuci takie ma. Z praktyki wiadomo, że nawet jak by był takowy poradnik, to nikt by nawet do niego nie zajrzał, nie mówię już o przeczytaniu... Co można zrobić? Ja ze swojej strony mogę tylko usuwać takie zdjęcia.


RE: Drodzy administratorzy i doświadczeniu urzytkownicy forum ! - Przemek - 22-09-2012 20:42:16

Mi tam nie przeszkadza jak ktos zrobi zdjecie pod kątem 45* Gorzej jak jest odwrócone o 90*.


RE: Drodzy administratorzy i doświadczeniu urzytkownicy forum ! - Przemi998 - 22-09-2012 20:54:30

Szczerze mi też to nie przyszkadza Forum i tak jest Najlepsze ! ; D


RE: Drodzy administratorzy i doświadczeniu urzytkownicy forum ! - lukasz247___ - 23-09-2012 09:51:10

Mi to różnicy nie robi a było by tak jak w dziale sprzedam w której nie każdy się do regulaminu stosuje i trzeba do kosza przenosić wątki.


RE: Drodzy administratorzy i doświadczeniu urzytkownicy forum ! - MrF4k - 23-09-2012 09:53:20

Dla mnie też róznicy nie ma no chyba ze są do góry nogami to tak. O dziale Sprzedam to nie wspomne bo połowa nowych userów nie czyta regulaminu


RE: Drodzy administratorzy i doświadczeniu urzytkownicy forum ! - nie_mientki - 26-09-2012 00:05:34

Jeśli już o zdjęciach mowa, to moim zdaniem dodawanie zdjęć w dziale sprzedam nie powinno być obowiązkowe. Jak ktoś nie da to nie zachęci kupujących-jego sprawa. A może ktoś nie ma cyfrówki a spieniężyć musi.

Inna sprawa że gdy chcąc oddać za darmo ramę do Ogara(swoją drogą ciągle do wzięcia) to poleciał warn za to, że zobowiązałem się wysłać zdjęcia jak tylko będę miał możliwość.
Z drugiej strony ktoś pisze "nie daje fotek bo każdy wie jak wygląda rama" i wszystko jest w porządku.

Sensu, logiki ani konsekwencji nie widzę tu za grosz.

EDIT
A jednak. Prorok jakiś jestem czy coBig Grin


RE: Drodzy administratorzy i doświadczeniu urzytkownicy forum ! - Semmao - 26-09-2012 00:47:55

Jak ktoś nie umie przekręcić zdjęcia, to świadczy tylko o nim i o jego poziomie, albo wiedzy, albo lenistwa. Mnie tam już w podstawówce uczyli jak to np. w paicie zrobić. Kiedyś nie było, chociażby eksplorera obrazów jaki teraz jest w windowsie, który daje taką możliwość od razu na surowo w jeden klik... Smile


RE: Drodzy administratorzy i doświadczeniu urzytkownicy forum ! - Tomasso94 - 26-09-2012 07:33:40

Tak nie_mientki, ale ba bym w ciemno akurat ramy nie kupił. Wszyscy wiemy jak wygląda rama, ale skąd mamy mieć pewność czy ta rama nie jest na przykład pęknięta lub wykrzywiona? Mamy zdjęcia i od razu wiemy co możemy kupić. Były już tu na forum z dwa przypadki że dostałem wiadomości, że ktoś kupił tutaj od kogoś coś w ciemno, i to coś okazało się do niczego - i oczywiście nasza wina i my mamy coś z tym zrobić i tak dalej. Dlatego zdjęcia są zabezpieczeniem aby uniknąć takich sytuacji. Ktoś np napiszę sprzedam cylinder w dobrym stanie. Ok ktoś go kupi i rozczarowanie, bo sprzedający nie miał pojęcia że istnieje takie coś jak próg, no i dajmy w dodatku gładź była porysowana... Mam nadzieję że zrozumiałeś o co mi chodzi.


RE: Drodzy administratorzy i doświadczeniu urzytkownicy forum ! - kw112 - 26-09-2012 07:55:08

mi to nie za bardzo nie przeszkadza że przekręcają zdjęcie, aczkolwiek trochę męczące to jest.

(26-09-2012 00:05:34)nie_mientki napisał(a):  Jeśli już o zdjęciach mowa, to moim zdaniem dodawanie zdjęć w dziale sprzedam nie powinno być obowiązkowe. Jak ktoś nie da to nie zachęci kupujących-jego sprawa. A może ktoś nie ma cyfrówki a spieniężyć musi.

Inna sprawa że gdy chcąc oddać za darmo ramę do Ogara(swoją drogą ciągle do wzięcia) to poleciał warn za to, że zobowiązałem się wysłać zdjęcia jak tylko będę miał możliwość.
Z drugiej strony ktoś pisze "nie daje fotek bo każdy wie jak wygląda rama" i wszystko jest w porządku.

Sensu, logiki ani konsekwencji nie widzę tu za grosz.

EDIT
A jednak. Prorok jakiś jestem czy coBig Grin
Tomek dobrze pisze zdjęcia w dziale sprzedam powinny być, bo w ciemno kupować to nikt nie ma zamiaru.
Ja zawsze wolę popatrzeć na zdjęcie (np. na allegro nie wchodzę na aukcje w których nie ma zdjęć) nie chcę potem tracić czasu na jakieś odsyłanie czy coś, bo część nie sprawna.


RE: Drodzy administratorzy i doświadczeniu urzytkownicy forum ! - nie_mientki - 26-09-2012 09:43:36

Zgodzę się , ale nie do końca.
1. Zdjęcia nie są żadnym gwarantem jakości sprzętu. Szczególnie że fotoszopa to już dzieci w przedszkolu używają.
2. Brak zdjęć=mniejsze zainteresowanie=niższa cena. Więc jeśli sprzedającemu nie zależy to jego strata.
3. Jeśli sprzedawca wprowadził w błąd, to są środki prawne odstąpienia od kupna.