Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czy Ogary zawsze tak cuchną? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 200 (/forumdisplay.php?fid=143)
+---- Wątek: Czy Ogary zawsze tak cuchną? (/showthread.php?tid=7664)



Czy Ogary zawsze tak cuchną? - Artur - 16-09-2012 22:36:29

Kupiłem Ogara 200, załadowałem na tył dostawczaka, a w połowie drogi w kabinie poczułem benzynę. Dojechałem do domu, otwieram tył... a tam jedzie benzyną tak, jak smrodem z dworcowych kibli! Czy z tych Rometów zawsze tak jedzie czy co? Dostawczak w dziurach cały jak ser szwajcarski, więc wentylacja dobra, a mimo tego zapach mocny jest.


RE: Czy Ogary zawsze tak cuchną? - Feiro - 16-09-2012 22:39:17

Nic nie poradzisz. Jikov pewnie pokazał magię świąt Big Grin

Poza tym benzyna w baku podczas potrząsania wydziela opary które uciekają przez korek wlewowy.


RE: Czy Ogary zawsze tak cuchną? - nie_mientki - 16-09-2012 22:42:15

A od kiedy to benzyna cuchnie?


RE: Czy Ogary zawsze tak cuchną? - Artur - 16-09-2012 22:46:41

Tak się pytam, bo Komar mi w szopie aż tak mocno nie śmierdzi Wink

Pewnie racja jest w tym potrząsaniu i cieknięciu... swoją drogą na którymś już zdjęciu widzę rynienki podstawiane pod gaźnik Wink Aż tak cieknie czy co?

Nie_mientki, z tym cuchnięciem... jednym się taki zapach podoba, innym nie. Dla uogólnienia i ułatwienia komunikacji mówi się, że paliwo cuchnie Wink


RE: Czy Ogary zawsze tak cuchną? - Feiro - 16-09-2012 22:52:44

Tak, niestety Jikovy troszkę ciekną za sprawą otworku który znajduje się w dolnej części gaźnika, służy on odprowadzeniu nadmiernej ilości paliwa która dostała się do gardzieli. Te rynienki służą właśnie temu aby wyciekające paliwo nie kapało bezpośrednio na rozgrzany cylinder.

Twój komar stoi sobie twardo na podłożu i nie "śmierdzi"/pachnie a Ogarek był transportowany i to w dodatku polskimi drogami tak że nie wiem czym się przejmować... Postawisz go obok Komarzycy i się uspokoi Big Grin


RE: Czy Ogary zawsze tak cuchną? - Artur - 16-09-2012 23:00:22

Bo już się przestraszyłem, że mi benzyna gdzieś ucieka Wink

A takie pytanko trochę poza tematem - czy muszę go przerejestrować? Aktualnie ma współczesny dowód i tablicę, przegląd, ubezpieczenie, a nie chce mi się latać po urzędach i płacić. Wydaje mi się, że nikt się nie powinien uczepić, w końcu wyglądałoby to jak pożyczenie pojazdu. Co powiecie?


RE: Czy Ogary zawsze tak cuchną? - Mikołaj - 17-09-2012 01:49:13

kranik pewnie nie trzyma i nadmiar benzyny wydostaje sie przez gaznik