Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Sprzegło - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Sprzegło (/showthread.php?tid=7439)



Sprzegło - kadetmen - 06-09-2012 21:47:51

Siema , czy kosz sprzęgłowy , gdy jest założony na wał to powinien się obracać ? I od czego są takie 3 wcięcia od jego wewnętrznej strony ? Ponieważ złożyłem sprzęgło i za chiny nie mogę ruszyć kopką (wcześniej normalnie chodziła ) Dałem podkładkę pod kosz sprzęgłowy , tylko nie dałem takiej jednej cieniutkiej pod koło przekładni stałej (wcześniej jej nie było i to chyba nie jest wina tego ) .Tam powinny być 2 , jedna po jednej stronie łożyska a druga po drugiej , ja dałem podkładkę od środka silnika .I nie wiem czy to nie jest przypadkiem wina tej blokady kopki co się zakłada na wałek startera ( są tam ząbki i może jakoś inaczej je ustawić ? Jak ? )


RE: Sprzegło - Romet_Pegaz - 06-09-2012 21:51:02

Kosz sprzęgłowy powinien się obracać Smile


RE: Sprzegło - kadetmen - 06-09-2012 22:03:54

Aha , a dlaczego nie mogę ruszyć kopką ?


RE: Sprzegło - Spokey - 06-09-2012 22:29:59

To dziwne że nie możesz ruszyć na pewno dobrze złożyłeś ? Ja bym jeszcze raz rozebrał i złożył.
Jakie ty te sprzęgło masz ?Takie ?
[attachment=1473]


RE: Sprzegło - Romet_Pegaz - 06-09-2012 22:32:41

Ogólnie to proponuję jeszcze raz rozebrać prawą stronę silnika i złożyć ją wg instrukcji książki J.Podlaskiego. Wtedy będziesz miał pewność, że to nie to.


RE: Sprzegło - gabriel0 - 06-09-2012 22:36:11

Skoro nie możesz ruszyć kopką to może równie dobrze być coś ze skrzynią. jak zdejmiesz cały kosz sprzęgłowy to możesz?


RE: Sprzegło - barcelxxl - 06-09-2012 22:45:26

Nie wiem ale kiedy założyłem sprzęgło odśrodkowe to kosz też mnie sie nie obracał albo strasznie ciężko bo harował o zębatkę nic tym nie zrobiłem tylko z popycha zapaliłem komara i po prze-gazowaniu zgasiłem i kopniak działał normalnie.


RE: Sprzegło - kadetmen - 07-09-2012 16:51:39

Sprzęgło ma 100% złożyłem dobrze , skrzynie też .Jest to raczej wina tej blokady po drugiej stronie wałka kopniaka .Ponieważ trzeba go zdjąć i przesunąć , coś w tym rodzaju .