Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawa puszka filtr - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Jawa puszka filtr (/showthread.php?tid=7317)



Jawa puszka filtr - wojciech96 - 01-09-2012 09:43:27

Witam
Mam problem z jawa mustang, a konkretnie jadę sobie i wpinam trójkę daję gaż na max a tu zamuła tak jak by brakło paliwa. ale jak zdejmę rurę od filtra powietrza to wszystko jest ok tylko dźwięk zbyt głośny.
Czyli mam coś nie tak z filtrem powietrza wiem że mam skrócona rurkę którą ta puszka zasysa powietrza ale czy to coś zmienia i czy jak ją wydłuże do długości orginalnej to coś pomoże,
i czy jak nawiercę w tej puszcze dziury to coś się polepszy
dodam że filtr był wymieniany na początku tego sezonu


opis do zdjęcia
nr 1 rura która u mnie jest krótsza i którą filtr zasysa powietrze
nr 2 rura idąca do gaźnika


RE: Jawa puszka filtr - Mikołaj - 01-09-2012 10:03:57

jak masz takie cos to wymien filtr powietrza ktory znajduje sie w tej puszce i bedzie ok
te filtry dosyc czesto sie zapychaja a te objawy sa dokladnie takie same jak mialem juz nie raz i za kazdzym razem byl to brudny filtr powietrza
a rurka nie ma znaczenia jak dluga jest ja dlugi czas jezdzilem bez tej rurki i bylo ok
dziur zadnych nie wierc bo zniszczysz puszke i bedzie dostawal za duzo powietrza i nie bedzie chcial jezdzic
a jezdzisz nim po miescie czy po polnych drogach?


RE: Jawa puszka filtr - Rudy102 - 01-09-2012 10:07:22

Ta rura 1 nic nie zmienia ja jej w ogóle nie mam i wszystko grało. Wyczyść na początek wszystko i zobacz czy ci się ta rura nie załamuje i nie przyblokowuje.


RE: Jawa puszka filtr - wojciech96 - 01-09-2012 10:10:42

ok
ja wymieniałem ten filtr w kwietniu i jawka przestała kilka tygodni, ostatnio czyściłem filtr jest jak nowy

ale to nie pomogło sprubuję sie pobawić bez filtra w puszcze


RE: Jawa puszka filtr - Mikołaj - 01-09-2012 10:16:17

mozesz sprobowac pojezdzic bez tej tylnej czesci puszki ale czy to pomoze nie wiem


RE: Jawa puszka filtr - Rudy102 - 01-09-2012 10:22:00

Albo po prostu stożek chiński założ :F


RE: Jawa puszka filtr - szkp - 01-09-2012 10:57:51

Wymiana wkładu filtra, ewentualnie regulacja gaźnika pod ten wkład.


RE: Jawa puszka filtr - Tomasso94 - 01-09-2012 11:07:48

Wymiana filtra na nowy (uroki teraźniejszych wyrobów) + uszczelnienie puszki taśmą, uszczelnienie gumy biegnącej do gaźnika i wszystkich połączeń. Po tym regulacja i wszystko będzie śmigać.


RE: Jawa puszka filtr - Adam0855 - 21-10-2012 10:30:27

jak mi mulił praktycznie na każdym biegu na max to rozebrałem filtr wyczyściłem (filtr ma 15 lat) wyjąłem ta rurkę co wychodzi na zewnątrz i powietrze tam wlatuje i dokładnie zamknąłem puszkę, nie mulił, szybciej zapalał.