Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nowa linka biegów - "wyłysiała" - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Nowa linka biegów - "wyłysiała" (/showthread.php?tid=7118)



Nowa linka biegów - "wyłysiała" - Artur - 26-08-2012 12:20:32

Jak dobrze wiemy, ten zakrzywiony metal (m.in. od regulacji) na lince zmiany biegów (przy manetce) ma trzy wypustki. Pech chciał, że akurat wszystkie trzy się... starły? Ułamały? Spłaszczyły? Po prostu - znikły.
Próbowałem to zrekompensować podkładaniem śrubek, zapałek, bambusów... nic nie dało temu rady.
I tutaj pojawia się moje pytanie - czy idzie to jakimś domowym sposobem naprawić? Dolutować te wystające cycki? Czy muszę wymienić linkę na nową (choć wolałbym "starą" Wink)?


RE: Nowa linka biegów - "wyłysiała" - damian07 - 26-08-2012 15:56:19

ja na szczescie mam komara z biegami w rece Smile

nie za bardzo rozumiem czy chodzi tu o linke, czy o cala raczke (manetke)

z tego co mi sie zdaje to musisz sie pozegnac ze stara raczka, jesli wszystkie 3 wypustki sie zdarly.
jesli masz mozliwosc, to kup ''nowa'' raczke, oryginalna zawsze gdzies taka znajdziesz, jak nie u starego dziadka co ma romety to gdzies indziej (nawet na allegro)


RE: Nowa linka biegów - "wyłysiała" - Przemek - 26-08-2012 16:08:37

Mi sie zdaje ,ze te "wypustki" sa na lince. Najlepiej wymien na nowa, nie ma co sie bawic. Ja placilem 9 czy tam 13 zł.


RE: Nowa linka biegów - "wyłysiała" - Artur - 26-08-2012 16:32:11

Chodzi mi o te na lince Smile
Ale coś mi się zdaje, że wymienię silnik - bo kupiłem jakiś okazyjnie. A w moim ani kopniak nie chodzi, coś się blokuje, coś trzaska... Trzeba by się kiedyś nim porządnie zająć Smile


RE: Nowa linka biegów - "wyłysiała" - barcelxxl - 26-08-2012 17:09:12

Najlepiej jest lekko przyklepać miejsce w którym znajdowały się wypustki by zrobiło się lekko jajowate a następnie przeciąć nakrętkę na klucz 10 w jednym miejscu, rozciągnąć ją a następnie zacisnąć na rurce.