Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak wyzerować licznik w komarze? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Komar (/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Wątek: Jak wyzerować licznik w komarze? (/showthread.php?tid=7008)



Jak wyzerować licznik w komarze? - wili48 - 22-08-2012 13:00:43

No właśnie jak wyzerować licznik w komarze? Macie jakieś sposoby? Słyszałem, że moża jakoś wiertarką wyzerować ale co jak i gdzie to nie wiem.


RE: Jak wyzerować licznik w komarze? - Feiro - 22-08-2012 13:21:54

Opcja wiertarki działa tak: Gdy rozbierzesz licznik widoczna będzie zębatka usadzona na ośce licznika kilometrów, trzeba podłączyć jakoś wiertarkę pod tą ośkę i przekręcać licznik do tyłu.


RE: Jak wyzerować licznik w komarze? - nie_mientki - 22-08-2012 13:57:03

Pamiętam ogłoszenie w gazecie "Tak kręciłem licznik, że spaliłem silnik w wiertarce". Tak czy siak. Licznik możesz też kręcić przez linkę, tak jak jest napędzany oryginalnie. I ciśniesz do stanu 99999 i potem masz zero. Nie wiem czy do tyłu zadziała.


RE: Jak wyzerować licznik w komarze? - Rudy102 - 22-08-2012 13:58:56

Raczej Rometowy licznik nie wytrzyma takiego przebiegu. I ile by to trwało. A kręcąc do tyłu też możesz uszkodzić licznik.


RE: Jak wyzerować licznik w komarze? - Feiro - 22-08-2012 14:47:37

Jest też opcja rozebrania licznika kilometrów, poustawiania trybów na 000000(kit wie ile tych zer Big Grin ) i poskładania wszystkiego do kupy. Jest to najefektywniejszy sposób ale i zarazem najcięższy do wykonania.

Michał musisz pamiętać o tym że w liczniku są odpowiednie przełożenia i musiałby kręcić tą linką z 7 godzin aby wbić stan zerowy...


RE: Jak wyzerować licznik w komarze? - xarOn - 22-08-2012 15:29:06

Wyzerowanie licznika to prosta sprawa lecz trzeba uważać, zdjemnij obudowę licznika na dole pod liczba kilometrów powinieneś mieć taka ośkę z trybami i zboku na tej oście jest zagięcie weź kombinerki i odegnij tak abyś mógł z powrotem ustawić Big Grin kilometry dajesz na 00000 0 czy jak tam chcesz i zaginasz.


RE: Jak wyzerować licznik w komarze? - Błażej - 22-08-2012 16:11:36

zerowanie licznika to nie jest taka prosta sprawa jak piszecie.
Wiertarką owszem można, ale to całą noc by musiała pracować i to na małych obrotach aby nie zerwać sprężyny. Mowa o wstecznych obrotach.

Wyjęcie ośki i ustawienie przebiegu to też nie jest taka błaha sprawa. Na trybikach są małe i duże płetwy. Przy każdej 3 o ile pamiętam powinna wchodzić duża płetwa i zbliżać przebieg do 0 (mowa o cofaniu, a nie imitowaniu pracy prawidłowej licznika)
Jeżeli uda Ci się wyzerować go i ustawić niestety cyferki nie będą się schodziły tak równiutko jak fabrycznie. Jest szansa ponadto przeskakiwania płetwy a co za tym idzie przebieg nie przeskoczy a będzie stał w miejscu i co jakiś czas podskakiwał.

Sprawa wydaje się łatwa, ale nie wszystko jest takie jakim się wydaje...
W każdym razie powodzenia.
P.S najłatwiej się cofa licznik charta, najtrudniej licznik sztywniaka

Moja rada jest taka abyś ten licznik albo wsadził do komara z tym przebiegiem, albo kupił inny.


RE: Jak wyzerować licznik w komarze? - wili48 - 22-08-2012 17:57:21

Ja i tak poprubuje;]